Krzysztof Piątek krytykowany przez włoskie media. W obronę wzięli …

Gratka dla fanów lotnictwa. Lotnicza Majówka w Iławie. Załogi ...

Wygrywając we Florencji Milan zachował szanse na czwarte miejsce w tabeli, które daje prawo gry w Lidze Mistrzów. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Milan jest piąty, ma 62 punkty. Czwarte miejsce z 63 punktami zajmuje Inter Mediolan. Ale lokalny rywal Milanu ma jeszcze do rozegrania mecz 36. kolejki. I najłatwiejszego rywala, bo w poniedziałek zagra u siebie ze zdegradowanym już do Serie B ostatnim w tabeli Chievo Verona.

Gola dającego Milanowi zwycięstwo nad Fiorentiną zdobył Hakan Calhanoglu. I to on zebrał najlepsze oceny. Natomiast Krzysztof Piątek w ocenie włoskich mediów był jednym z najgorszych zawodników Milanu.

„Hugo mocno go ograniczał, Edmilson był jego cieniem. To już piąty z rzędu ligowy mecz Piątka bez gola” – pisze Calciomercato.com, uzasadniając ocenę 5,5 w 10-stopniowej skali. Równie niską dostał jeszcze tylko Patrick Cutrone.

„Starał się być przydatny, pokazywał się w głębi pola, ale dostawał bardzo mało piłek. A tych, które dostał, nie wykorzystywał. Stracił magiczny dotyk, którym zachwycał na początku swej przygody z Milanem” – pisze włoski „Eurosport”, również oceniając występ Polaka na 5,5. Tu takie noty dostali jeszcze Cutrone i Ricardo Rodriguez, a najniżej – na 5 – został oceniony Franck Kessie.

Również włoska wersja strony Goal.com przyznaje Piątkowi notę 5,5. Tu na tyle samo oceniony został Kessie. Gorszej noty nie dostał nikt z Milanu.

Trochę wyżej, na 6, wytęp Piątka we Florencji ocenił znany dziennikarz sympatyzujący z Milanem, Tiziano Crudeli. Jego noty opublikowała strona Il Milanista. Crudeli „szóstki” dał aż siedmiu graczom Milanu, uznał więc, że Piątek zagrał na takim poziomie, jak większość drużyny.

Z takim przedstawieniem sytuacji nie zgadza się „La Gazzetta dello Sport”. Ceniony dziennik uznaje Piątka za najgorszego gracza Milanu w meczu z Fiorentiną. „Broniliśmy go wiele razy, bo było jasne, że nie wszystko zależy od niego. Od kilku tygodni Pistolero naprawdę próbuje poradzić sobie ze swoją niemocą. Ale w jego grze brakuje ochrony piłki i brakuje jasności w dialogu z najbliższymi kolegami z boiska. Biorąc pod uwagę również Puchar Włoch, Piątek nie strzelił gola już w sześciu kolejnych meczach. To jego najdłuższy post, odkąd gra we Włoszech” – zauważa „La Gazzetta dello Sport”.

W komentarzach pod tekstem Piątka w obronę biorą kibice. „W Genoi dostawał o wiele więcej piłek. Nie on jest problemem, to oczywiste”. „Piątek jest nieoceniony dla drużyny. Walczy, podnosi ją. Jest sto razy lepszy niż Higuain” – czytamy.

Oczekiwania wobec Piątka są duże, bo sam je rozbudził świetną grą. W swoim debiutanckim sezonie w Serie A niespełna 24-letni napastnik strzelił już 21 goli w 35 meczach. Jeszcze lepiej wygląda jego bilans w Pucharze Włoch, gdzie rozegrał pięć spotkań i zdobył osiem bramek.


Czytaj więcej…

Krzysztof Piątek krytykowany przez włoskie media. W obronę wzięli …

"Polak stracił magiczny dotyk, którym zachwycał na początku swej przygody z Milanem" – pisze włoski Eurosport o Krzysztofie Piątku. "To jego najdłuższy post, odkąd gra we Włoszech" – zauważa "La Gazzetta dello Sport". Polskiego napastnika bronią za to …

Źródło: Sport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *