Krakowska Aleja Filmowa z odciskiem dłoni Krystyny Jandy

Krakowska Aleja Filmowa z odciskiem dłoni Krystyny Jandy

Zobacz też: „Avengers. Koniec gry”. Czy po ostatniej części historii o superbohaterach Chris Hemsworth pójdzie na emeryturę? >>>

Wcześniej Krystyna Janda oglądała film jedynie w wersji montażowej „bez udźwiękowienia, bez muzyki”. Jak ocenia obraz w chwilę po przedpremierowym pokazie podczas Mastercard OFF Camera?

Dzisiaj miałam tyle wrażeń, że jest mi trudno do tego nabrać dystansu. Ani ulga, ani nic… Jak będę jechała do Warszawy, to się zastanowię nad życiem i nad tym filmem. Zapomniałam, że gram i obejrzałam sobie tę historię, ważną historię, bardzo ważną.

To jest trudny film. To nie jest film prosty. To film z bardzo złożoną narracją. Nie ma żadnych recept na nic. Sa same pytania. Są pootwierane drzwi, które mówią – ‚a teraz wybierz’. Każda scena mówi do widza – ‚a teraz sam sobie musisz odpowiedziec na to pytanie’.

Zobacz też: Zenon Martyniuk o rodzinie, muralu i filmie, który opowiada historię jego życia >>> 

To film dla ludzi, których interesuje to, co sie dzieje dookoła. Jak będzie dalej wyglądał ten świat. Jak będzie wygladała dalej Europa. Co bedzie myślała Twoja córka, Twój syn, Twój mąż. Jak będziemy dalej żyć.
To jest film o końcu naszego świata. Naszego inteligenckiego świata.
Myślę, że warto było postawić kamerę i zrobić ten film. Jak mówił do mnie Wajda – ‚Róbmy co czujemy, a potem Oni to zinterpretują’.

Zobacz też: Margaret z innowacyjnym klipem. Tego w Polsce jeszcze nie było! >>> 

Premiera filmu: 10.05.2019

nagrody:
Sundance Film Festival
Nagroda Specjalna Jury dla Krystyny Jandy

reżyseria: Jacek Borcuch
scenariusz: Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch

obsada:
Krystyna Janda
Kasia Smutniak
Lorenzo de Moor
Vincent Riotta
Antonio Catania
Robin Renucci
Paco Rizzo
Pippo Croti
Marcello Mietta

Historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.


Czytaj więcej…

Krystyna Janda o filmie "Słodki koniec dnia": "To film o końcu …

Na gorąco, chwilę po przedpremierowym pokazie filmu "Słodki koniec dnia" w reżyserii Jacka Borcucha, Marcin Sawicki spotkał się z Krystyną Jandą – odtwórczynią głównej roli w tej produkcji, która za tę rolę otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu …

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Gwiazda Krystyny Jandy na zawsze w Krakowie. Piękny gest na …

W Krakowie Krsytyna janda pojawiła się w związku z premierowym pokazem „Słodkiego końca dnia” Jacka Borcucha. Film został zakwalifikowany do Konkursu Polskich Filmów Fabularnych i walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. W napisanym wspólnie ze …

Źródło: Dziennik.pl

Krakowska Aleja Filmowa z odciskiem dłoni Krystyny Jandy

Krystyna Janda przyjechała do Krakowa na premierę filmu „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha, w którym gra główną rolę, wyróżnioną zresztą na festiwalu Sundance laurem dla najlepszej aktorki. Krystyna Janda wciela się w Marię Linde, polską poetkę, …

Źródło: Krakow.Wyborcza.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *