Kownacki zdradził, kiedy powalczy o mistrzostwo świata wagi ciężkiej

Kownacki zdradził, kiedy powalczy o mistrzostwo świata wagi ciężkiej
  • Adam Kownacki, polski pięściarz wagi ciężkiej, jest jeszcze w Polsce, ale za moment rozpocznie przygotowania do kolejnej walki, jaka ma się odbyć w połowie lipca
  • „Na pewno to będzie ktoś z czołowej dziesiątki federacji IBF lub WBC. Moim celem jest zostanie mistrzem świata. Nie ma co zatem wybierać rywali, tylko trzeba wygrywać z każdym” – przyznał 30-latek
  • Jeżeli pokona kolejnego rywala, to wszystko wskazuje na to, że następne starcie będzie już o pas mistrza świata wagi ciężkiej

– Wszystko wskazuje na to, że kolejną walkę stoczę w połowie lipca na Brooklynie. Nie wiem jednak do końca, z kim przyjdzie mi się mierzyć – zdradził Kownacki.

Nasz pięściarz nie chciał zdradzać nazwisk potencjalnych rywali, choć on zapewne zna je już doskonale.

– Na pewno to będzie ktoś z czołowej dziesiątki federacji IBF lub WBC, bo chcę utrzymać wysoki ranking, a w tych federacjach jestem najwyżej notowany. Moim celem jest zostanie mistrzem świata. Nie ma co zatem wybierać rywali, tylko trzeba wygrywać z każdym. Dlatego nie chcę rywala dolnej półki. Liczę na to, że to będzie ktoś z wielkim nazwiskiem. Już nie mogę się doczekać tej ciężkiej pracy – powiedział 30-latek.

Polak przyznał, że otrzyma wybór: – Zobaczę, czy mi się podobają te propozycje i dokonam wyboru, a jak wiecie z nikim nie boję się walczyć, dlatego kogo zaoferują, tego wezmę.

„Baby Face” nie ukrywał, że ciekawą opcją byłoby starcie z Chrisem Arreolą.

– Wygrał ostatnio przez nokaut. Jest na pewno wśród kandydatów, a poza tym ma duże nazwisko. Taka walka była atrakcyjna dla kibiców. Arreola idzie bowiem mocno do przodu. Tak samo jak ja – tłumaczył Kownacki.

Polak nie ukrywa, że chciałby, by kolejna walka była już o mistrzostwo świata.

– I liczę na to, że będzie to Deontay Wilder. W gronie dziesięciu najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej bez porażki jestem tylko ja, a także: Anthony Joshua, Wilder, Tyson Fury i Jarrell Miller. Mam nadzieję, że w tym gronie będzie walka o mistrzostwo świata – przyznał 30-latek.

Kownacki już niebawem chce rozpocząć przygotowania do kolejnego starcia. Być może pojawi się też na obozie Millera przed zaplanowanym na 1 czerwca starciem z Joshuą.

Zapytany o to, czy zdaje sobie sprawę z tego, że przyszłość polskiego boksu zawodowego spoczywa teraz w jego rękach, odparł: – Ludzie patrząc na mnie zrozumieją, że nie trzeba mieć nie wiadomo jakich warunków do trenowania. Trzeba tylko po prostu w siebie wierzyć. Dzięki temu i ciężkiej pracy można dojść na naprawdę bardzo wysoki poziom. Boks trenuję od 15 lat. Przez długi czas było ciężko, ale w ostatnich dwóch-trzech latach moje nazwisko eksplodowało. Liczę na to, że będę taką motywacją dla dziewcząt i chłopaków, bo widzą, że boks potrafi odmienić życie. Tak jak to było w moim wypadku.

Kownacki zdradził, że nie może się przyzwyczaić do tego, że jego walki śledzi teraz Andrzej Gołota.

– To strasznie miło słyszeć, że gościu, na którym się wychowałem, mówi, że mnie ogląda i mi kibicuje – mówił „Baby Face”.

Dla Kownackiego pobyt w Polsce to bardzo pracowity czas. Na katowickiej gali pozował do tysięcy zdjęć. Chętnie przystawał na rozmowy z fanami. Był też obecny na premierze filmu reklamowego „Tylko krew” nakręconego przez Browar Łomża. W przyszłym tygodniu ma być on ogólnodostępny.

– Trochę energii tracę na przyjazdach do Polski, bo jestem tutaj bardzo rozpoznawalny. Lubię jednak przyjeżdżać do kraju i promować swoje nazwisko oraz boks. Cieszę się, że mam duże wsparcie. Może kiedyś wystąpię na gali MB Promotions – zakończył.

Z Katowic – Tomasz Kalemba, Onet Sport


Czytaj więcej…

Adam Kownacki już pali się do powrotu na ring. Teraz mocny rywal …

Adam Kownacki, niepokonany polski pięściarz wagi ciężkiej, był gościem gali MB Boxing Night "Ostatni taniec", jaka odbyła się w katowickim Spodku. W rozmowie z dziennikarzami zdradził, że do ringu wejdzie najprawdopodobniej w połowie lipca.

Źródło: Onet.pl

Kownacki zdradził, kiedy powalczy o mistrzostwo świata wagi ciężkiej

Gościem gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec był czołowy pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki (19-0, 15 KO). ''Babyface'' zdradził w rozmowie z Mateuszem Borkiem na kiedy planowana jest jego walka o mistrzostwo świata królewskiej dywizji.

Źródło: polsatsport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *