Konwencja PiS w Kadzidle. Jarosław Kaczyński: polskie rolnictwo to …

Konwencja PiS w Kadzidle. Jarosław Kaczyński: polskie rolnictwo to ...

Transmisja wideo z konwencji PiS w Kadzidle:

RELACJA:

13.36

13.33

Na scenie pojawili się kandydaci do europarlamentu z województwa mazowieckiego.

13.30

– Jestem człowiekiem „Solidarności”, należy protestować, gdy dzieje się źle, ale przede wszystkim współpraca, wspólnota. To jest najważniejsze. Zrozumienie polskiej wsi, wsparcie, jakie rząd PiS kieruje do rolników, daje nadzieję na to, że będziemy w stanie rozwiązywać problemy – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

13.29

Minister rolnictwa: współpraca, wspólnota, budowanie dobrej relacji pomiędzy miastem a wsią, promowanie polskiego rolnictwa są bardzo ważne.

13.27

13.26

– Polska wieś jest naszą wielką szansą – mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

13.23

Minister rolnictwa: nie pozwolimy na rozkradanie polskiej wsi.

13.21

13.18

– Złamaliśmy opór tych, którzy trzymali polski rynek za gardło – powiedział minister rolnictwa.

13.15

13.13

– Polska wieś to miejsce, gdzie ludzie chcą żyć godnie, chcą kształcić swoje dzieci – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

13.11

Na scenie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

13.09

13.07

Premier: chcemy tworzyć silną wieś, silne polskie rolnictwo, bo dzięki niemu polska wieś może odnieść wielki sukces.

13.06

– Stawiamy na polskie rolnictwo, bo jest największą polską fabryką i największą polską szansą – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

13.05

13.03

13.01

12.59

Premier: partie z Koalicji Europejskiej działały przeciwko polskiej wsi, my to odwróciliśmy. Stoimy murem za polskim rolnictwem.

12.58

12.57

– Chcemy, aby polska wieś odnosiła sukcesy na rynku europejskim – stwierdził Mateusz Morawiecki. 

12.56

12.54

Premier: chcemy, żeby nowe pokolenie przejmowało stery w gospodarstwach. Młody rolnik dostanie od państwa 150 tys. zł bezzwrotnej pomocy, w tym 70 proc. na maszyny i sprzęt.

12.52

– Musi być ktoś, kto dba o polską wieś, musi być PiS. Chcemy zapobiegać niesprawiedliwemu podziałowi pomiędzy krajami członkowskimi – przyznał premier Mateusz Morawiecki.

12.51

12.50

Premier: cios w polską wieś jest także ciosem w polskie miasto, to cios w całą Polskę. My walczymy o równość.

12.48

– Zmiana, której dokonaliśmy w polityce, spowodowała, że dzisiaj Polska jest wśród krajów, które mają najwyższe transfery na wieś. Trzeba to utrzymać i rozwijać – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

12.46

12.44

Na scenie premier Mateusz Morawiecki.

12.41

Jarosław Kaczyński: mamy plan działań w UE. Pierwszy punkt to zwiększenie środków przekazywanych dla polskiego rolnictwa. Nasz głęboki szacunek do polskiej wsi upoważnia do prośby – idźcie na wybory i głosujcie na prawdziwą partię polskiej wsi, na Prawo i Sprawiedliwość.

12.40

12.39

– Wybory 26 maja są ważne jako swego rodzaju pierwsza tura wyborów 2019 roku, które zdecydują o przyszłości Polski. Są ważne również dlatego, że w UE trzeba zabiegać o interesy, w tym interesy polskiej wsi. PiS jest partią, która nie dzieli Polaków, jesteśmy partią polskiej wsi – powiedział Jarosław Kaczyński.

12.37

12.35

12.33

Prezes PiS: musimy zabiegać o to, aby to, co daje Europa, trafiało do Polski we właściwych wymiarach. Będziemy zabiegać o wysokie środki w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich.

12.31

12.30

12.29

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: naszą wielką nadzieją jest, by polska wieś i miasto żyły na tym samym poziomie, aby różnice zostały zredukowane. Dla nas wszystkich ważne jest, by szanse, które ma polska wieś, zostały wykorzystane. Rząd PiS będzie ku temu dążył.

12.27

– Polacy są wspólnotą i zadaniem władzy jest o tę wspólnotę dbać. Równość i wolność to nie tylko deklaracje, to musi być praktyka – powiedzial prezes PiS Jarosław Kaczyński.

12.25

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Kurpie to ziemia niezwykła i niezwykli ludzie. Polskie rolnictwo to ogromny potencjał. Dziękuję za przyjęcie nas na tej niezwykłej ziemi. Jestem dumny, że tu będziemy mówić o sprawach polskiej wsi.

12.23

Trwa wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

12.22

12.20

Na konwencji PiS w Kadzidle k. Ostrołęki (Mazowieckie) uczestnicy odśpiewali hymn Polski. 

12.10

12.00

11.50

11.45

– Liderzy ugrupowania podkreślą rolę mniejszych miejscowości, a także poruszą temat polskiego rolnictwa – powiedział polityk ze sztabu PiS. 

11.35

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk poinformował w piątek, że podczas konwencji zostaną przedstawione propozycje dla „środowiska wiejskiego, dla gospodarstw o charakterze nieprzemysłowym”. 

***

W czasie trwającej obecnie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego PiS co tydzień w sobotę organizuje konwencje regionalne; ostatnia odbyła się w Gdańsku. Cykl konwencji zainaugurowano spotkaniem w Jasionce pod Rzeszowem, które odbyło się na początku marca. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach. 

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu.

Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy „stop” nielegalnej imigracji. 

dn


Czytaj więcej…

Ten list wójta gminy Kadzidło robi furorę w sieci. Chodzi o sytuację …

"Nie pozwólmy poniżać pracy nauczycieli" – napisał 19 marca w liście otwartym w mediach społecznościowych wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. List, jaki napisał Łukaszewski, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zareagowało na niego …

Źródło: eOstrołęka

Konwencja PiS w Kadzidle (zdjęcia, wideo)

Właśnie w Kadzidle koło Ostrołęki w sobotę odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed majowymi wyborami do Europarlamentu. W tamtejszym Zespole Szkół Powiatowych przygotowano specjalny wystrój nawiązujący do rolnictwa i …

Źródło: Moja Ostrołęka

Prezes PiS: Dążymy do tego, by wieś i miasto żyły na tym samym …

Naszym dążeniem i nadzieją jest to, żeby polskie miasto i polska wieś żyły na tym samym poziomie, żeby różnice zostały ostatecznie zredukowane – mówił na konwencji regionalnej PiS w Kadzidle k. Ostrołęki prezes partii Jarosław Kaczyński.

Źródło: TVP Info

RELACJA. Konwencja PiS w Kadzidle. Premier przedstawił program …

autor: screen TVP INFO Konwencja regionalna PiS w Kadzidle pod Ostrołęką. Podczas spotkania poruszane mają być m.in. tematy dotyczące mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa. NA ŻYWO. 13:32. Zaprezentowali zostali kandydaci PiS w …

Źródło: wPolityce.pl

„To nie nauczyciele biorą zakładników”. Wójt Kadzidła popiera strajk

Kadzidło na Kurpiach nie było dobrym wyborem na konwencję PiS. "Strajk jest perspektywą dramatyczną, ale może jedyną, by wstrząsnąć sumieniami i obnażyć słabość finansowania nauczycieli – pisze wójt gminy Kadzidło. To nie nauczyciele biorą …

Źródło: OKO.press (komunikaty prasowe)

Konwencja PiS w Kadzidle. Premier zapowiedział „150 tys. złotych …

Podczas konwencji w Kadzidle głos zabrał także Mateusz Morawiecki. – Zmiana, której dokonaliśmy w polityce spowodowała, że dzisiaj Polska jest wśród krajów, które mają najwyższe transfery na wieś. Trzeba to utrzymać i rozwijać. Polska wieś potrzebuje …

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Konwencja PiS w Kadzidle. Jarosław Kaczyński: polskie rolnictwo to …

RELACJA: 12.30. Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Kadzidło: W #UE trzeba walczyć i zabiegać o interesy Polski, w tym, przede wszystkim, o interesy polskiej wsi. #PolskaSercemEuropy #NowaPiątkaPiS. — Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 6 kwietnia 2019.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Kaczyński w Kadzidle składał obietnice rolnikom. "Nam się, drodzy …

Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji w Kadzidle koło Ostrołęki zapowiedział "poważne wsparcie" dla hodowców zwierząt – Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – obiecywał . Prezes PiS …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Konwencja PiS w Kadzidle. Nie uwierzycie co prezes Kaczyński …

Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Europarlamentu odbyła się w sobotę, 6 kwietnia w Kadzidle, w samym sercu Kurpiowszczyzny. Zjechali tu dziś najważniejsi liderzy partii – prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz …

Źródło: eOstrołęka

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *