Kontuzja ważnego gracza Chelsea w meczu towarzyskim. Nie zagra w finale LE?

Kontuzja ważnego gracza Chelsea w meczu towarzyskim. Nie zagra w finale LE?

Pomysł rozegrania meczu New England Revolution z Chelsea powstał w październiku 2018 roku po tym, jak w strzelaninie w synagodze w Pittsburghu zginęło 11 osób. Właściciel Chelsea Roman Abramowicz i jego odpowiednik w NE Revolution – Robert Kraft uzgodnili, że spotkanie na Gillette Stadium w Foxborough będzie poświęcone właśnie ofiarom tragedii. Obydwaj panowie zasilili organizacje charytatywne kwotą milion dolarów. Poza tym inne organizacje walczące z antysemityzmem i dyskryminacją otrzymały łącznie około 4 miliony, a wśród nich była też ww. synagoga.

 

Abramowicz ustalając termin spotkania na 15 maja brał pod uwagę przede wszystkim fakt, że trzy dni wcześniej zakończy się rywalizacja w sezonie 2018/2019 Premier League. Mógł też przewidzieć, że jego klub zagra w finale europejskiego pucharu, natomiast ostatecznie nie miało to dla niego większego znaczenia.

 

Dlatego kilkadziesiąt godzin po remisie 0:0 z Leicester, Maurizio Sarri i jego podopieczni wybrali się za Ocean Atlantycki. Spotkanie z New England Revolution zostało rozegrane w nocy z środy na czwartek polskiego czasu i zakończyło się zwycięstwem londyńczyków 3:0. Sarri w wyjściowej jedenastce postawił na wielu podstawowych piłkarzy, z Edenem Hazardem na czele i po pierwszej połowie po golach Rossa Barkleya i Olivera Giroud było 2:0.

 

Dopiero po przerwie na murawie pojawił się będący w bardzo dobrej formie Ruben Loftus-Cheek, bez którego w ostatnim czasie fani Chelsea nie wyobrażają sobie drużyny. Po 20 minutach młody Anglik musiał jednak opuścić murawę z kontuzją kostki w lewej nodze, która wykluczyła jego dalszy udział w meczu.

 

Stadion w Foxborough Loftus-Cheek opuszczał o kulach w asyście swoich kolegów z Chelsea. Pierwsze doniesienia mówią o kontuzji ściegna Achillesa, która mogłaby wykluczyć pomocnika z występu w finale Ligi Europy. Derby Londynu, do których dojdzie w Baku, zostaną rozegrane 29 maja, dlatego Anglik ma na dojście do pełni sprawności tylko 2 tygodnie. Po meczu kibice Chelsea nie ukrywali frustracji w mediach społecznościowych ze względu na to, że uraz przytrafił się tak ważnemu zawodnikowi w meczu towarzyskim. – Jedyny piłkarz obok Hazarda, którego nie mogliśmy stracić… – komentarze tego typu pojawiły się na Twitterze.

 

Ostatecznie Chelsea wygrała z NE Revolution 3:0, a zwycięstwo przypieczętował w drugiej połowie Barkley strzelając swojego drugiego gola. Do końca sezonu londyńczyków nie czeka już żaden mecz towarzyski.


Czytaj więcej…

Kontuzja ważnego gracza Chelsea w meczu towarzyskim. Nie zagra w finale LE?

Pomysł rozegrania meczu New England Revolution z Chelsea powstał w październiku 2018 roku po tym, jak w strzelaninie w synagodze w Pittsburghu zginęło 11 osób. Właściciel Chelsea Roman Abramowicz i jego odpowiednik w NE Revolution – Robert …

Źródło: polsatsport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *