Koniec roku szkolnego 2019: rok szkolny zakończy się tym razem …

Koniec roku szkolnego 2019: rok szkolny zakończy się tym razem ...

Dotychczas koniec roku przypadał zawsze na trzeci piątek czerwca. Rok 2019 prawdopodobnie będzie wyjątkowy. Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią premiera Morawieckiego, zakończenie roku szkolnego 2019 będzie miało miejsce wcześniej.

  • Zgodnie z kalendarzem na rok szkolny 2018/2019 przedstawionym przez Ministerstwo Edukacji zakończenie roku miało przypadać na 21 czerwca 2019, czyli dzień po Bożym Ciele.
  • Podczas spotkania w Zawierciu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego 2019.
  • Data końca roku szkolnego prawdopodobnie zostanie zmieniona na 19 czerwca 2019, czyli o dwa dni wcześniej, niż było to zapowiadane.
  • Przesunięcie zakończenia roku szkolnego daje rodzicom uczniów o jeden długi weekend więcej, który mogą wykorzystać na rodzinny wyjazd.

Spekulacje dotyczące daty zakończenia roku szkolnego to temat, który w 2019 r. wraca raz po raz. Najpierw za względu na fakt, że ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji data 21 czerwca 2019 wypada tuż po Bożym Ciele, co uniemożliwia rodzicom uczniów zaplanowanie wyjazdu na długi weekend. We wrześniu i październiku przedstawiciele Ministerstwa Edukacji twierdzili, że przesunięcie tej daty jest absolutnie niemożliwe.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona. – twierdził na łamach Dziennika Bałtyckiego przedstawiciel Ministerstwa Edukacji.

W trakcie strajku nauczycieli wielu rodziców pytało, czy data końca roku szkolnego 2019 nie zostanie przesunięta ze względu na konieczność odrobienia niemal miesiąca nieobecności w szkole. Teraz kwestia zakończenia roku szkolnego 2019 wraca ponownie.

Podczas spotkania w Zawierciu premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że od pewnego czasu otrzymuje sygnały, iż zakończenie roku szkolnego przerywa długi weekend. Gdyby zmienić jego datę, dzieci mogłyby mieć wolny czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, a rodzicom wystarczyłby jeden dzień urlopu, by wyruszyć z rodziną za miasto. Zgodnie z zapowiedziami premiera, rząd chce podejść praktycznie do tej kwestii i poprzez zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego 2018/2019 przenieść jego datę z piątku na środę.

Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane – powiedział Morawiecki – Wakacje zaczną się 19 czerwca, w środę, a piątek będzie już wolny.

Z jednej strony dodatkowy długi weekend w 2019 brzmi świetnie, z drugiej strony jest druga połowa maja i wielu rodziców odwołało już swoje plany wyjazdowe właśnie ze względu na zakończenie roku szkolnego przypadające na dzień po Bożym Ciele. Jak to wygląda u Was? Planujecie wyjazd na ten czas?

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]


Czytaj więcej…

Zakończenie roku szkolnego 2019. NOWY TERMIN

Podczas spotkania w Zawierciu premier powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała – które jest dniem wolnym. – To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, …

Źródło: Dziennik.pl

Łaska premiera nie zna granic. Zakończenie roku szkolnego 2019

W tym roku wypadają wiec na 20 czerwca. Tak się akurat składa, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 planowano na piątek 21 czerwca. Wynika to z kalendarza roku szkolnego na rok 2019, który wciąż dostępny jest na stronie internetowej ministerstwa.

Źródło: Bezprawnik

Koniec roku szkolnego 2019. Kiedy wakacje się rozpoczną …

Dzień przed planowanym zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 przypada Boże Ciało. To ustawowo dzień wolny od pracy. Premier Morawiecki poinformował, że o przesunięciu rozpoczęcia wakacji zadecydowały względy praktyczne. KALENDARZ ROKU …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Mateusz Morawiecki: Chcemy postąpić praktycznie. Rok szkolny

Tymczasem posłanka PO Agnieszka Pomaska również na Twitterze przypominała, że "MEN kilkukrotnie był proszony o możliwość zakończenia roku szkolnego przed Bożym Ciałem. Bezskutecznie. Szkoły się więc do tego dostosowały, organizując też …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wakacje zaczną się wcześniej! Morawiecki obiecuje zmianę terminu …

"W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie …

Źródło: naTemat

Koniec roku szkolnego 2019: rok szkolny zakończy się tym razem …

Dotychczas koniec roku przypadał zawsze na trzeci piątek czerwca. Rok 2019 prawdopodobnie będzie wyjątkowy. Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią premiera Morawieckiego, zakończenie roku szkolnego 2019 będzie miało miejsce wcześniej.

Źródło: RODZICE.PL

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *