Kongres EPA 2019 na finiszu

Kongres EPA 2019 na finiszu

Dziś (9 kwietnia) ostatni dzień 27. kongresu Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (EPA 2019). „To najliczniejszy kongres EPA w historii. Cieszę się, że spotkaliśmy się w Warszawie, która może być w przyszłości miejscem kolejnych spotkań naszego środowiska” – powiedziała prof. Silvana Galderisi, prezydent EPA.

Ten artykuł czytasz w ramach płatnej subskrypcji. Twoja prenumerata jest aktywna

Kongres EPA 2019 dobiega końca. Do Warszawy przyjechało 4265 specjalistów ze 103 krajów z całego świata. W tym roku EPA obniżyła opłatę zjazdową dla rezydentów, dzięki czemu 40 proc. uczestników kongresu stanowią modzi lekarze.


Prof. Silvana Galderisi, prezydent Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, podczas Kongresu EPA 2019 w Warszawie

Zobacz więcej

Prof. Silvana Galderisi, prezydent Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, podczas Kongresu EPA 2019 w Warszawie

„Psychiatra jest w okresie transformacji pod wieloma względami. Stąd tegoroczne hasło przewodnie kongresu: „Psychiatry in Transition” – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami prof. Silvana Galderisi.

Jedną z najważniejszych zmian, jaką przechodzi psychiatria w wielu krajach Europy, jest zmiana modelu opieki, który ewoluuje ze schematu izolacyjnego w kierunku opieki środowiskowej.

„Chcemy doprowadzić do tego, by kiedy to tylko możliwe, chory był leczony w swoim środowisku, żeby pozostawał częścią społeczności lokalnej. Jednak aby to było możliwe, musimy stworzyć rozwiązania alternatywne do leczenia szpitalnego. Tak, by hospitalizacja była stosowana wyjątkowo” – mówiła prof. Silvana Galderisi.

W przyszłym roku psychiatrzy spotkają się w Madrycie. Hasło przewodnie kongresu EPA w 2020 roku to „Wspólne dziedzictwo europejskiej psychiatrii”.

Źródło: Puls Medycyny

Podpis: Ewa Kurzyńska


Czytaj więcej…

Kongres EPA 2019 na finiszu

Dziś (9 kwietnia) ostatni dzień 27. kongresu Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (EPA 2019). „To najliczniejszy kongres EPA w historii. Cieszę się, że spotkaliśmy się w Warszawie, która może być w przyszłości miejscem kolejnych spotkań naszego …

Źródło: Puls Medycyny

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *