Konfederacja wysyła trzy osoby do Brukseli. Wiadomo, kto na nią …

Konfederacja wysyła trzy osoby do Brukseli. Wiadomo, kto na nią ...

K

onfederacja Korwin Kukiz Narodowcy zdobyła trzy mandaty w Parlamencie Europejskim – wskazuje sondaż exit poll. Kto jedzie do Brukseli?

Konfederacja zajęła czwarte miejsce

w wyborach do Parlamentu Europejskiego

. Z sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsat wynika, że koalicja Korwin Braun Liroy Narodowcy zdobyła 6,1 proc. głosów.

– To sukces biorąc pod uwagę to jak traktowały nas media! Walczyliśmy przeciwko dwóm największym telewizjom, mieliśmy tylko Internet – biorąc to pod uwagę osiągnęliśmy wielki sukces! – komentował Janusz Korwin-Mikke.

Kto zdobył mandat europarlamentarzysty? Póki co pewniakiem jest Jacek Wilk, startujący z okręgu śląskiego. W sumie Konfederacja ma trzy mandaty. Wiadomo też, że do Brukseli nie pojadą m.in. Janusz Korwin-Mikke, Piotr Liroy-Marzec i Konrad Berkowicz.

Na Konfederację głosowali młodzi; według IPSOS, wśród osób między 18 a 29 lat zebrała 18,5 proc. ogółu głosów. W tej grupie wyprzedziły ją Prawo i Sprawiedliwość (28,4 proc.) i Koalicja Europejska (27,3 proc.).

Poparcie dla Konfederacji maleje wraz z wiekiem: w przedziale 30-39 lat zdobyła 8,9 proc. ogółu głosów, 40-49 lat – 4,8 proc., 50-59 lat – 3,3 proc., a w grupie 60 i więcej lat – 2,4 proc.


Czytaj więcej…

Konfederacja z czwartym wynikiem w wyborach do PE. „To sukces …

Wynik wyborczy Konfederacji skomentował Janusz Korwin-Mikke. – To sukces biorąc pod uwagę to jak traktowały nas media! Walczyliśmy przeciwko dwóm największym telewizjom, mieliśmy tylko Internet – biorąc to pod uwagę osiągnęliśmy wielki sukces!

Źródło: Wprost.pl

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy czwartą siłą …

W związku z tym nie jest jeszcze pewna kolejność wśród małych partii – wg sondażu Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zdobywa 6.1 procent. To dobry wynik, po pierwsze ze względu na kompletne zamilczanie przez media głównego ścieku, …

Źródło: Najwyższy Czas!

Kto głosował na Konfederację? Zdobyła 3 mandaty w wyborach do …

Konfederacja KORWiN Liroy Braun Narodowcy zdobyła 6,1 proc. głosów i wprowadzi trzech posłów do Parlamentu Europejskiego – wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez IPSOS dla Polsat News. Zagłosowali na nią przede wszystkim młodzi …

Źródło: polsatnews.pl

Konfederacja wysyła trzy osoby do Brukseli. Wiadomo, kto na nią …

Kto zdobył mandat europarlamentarzysty? Póki co pewniakiem jest Jacek Wilk, startujący z okręgu śląskiego. W sumie Konfederacja ma trzy mandaty. Wiadomo też, że do Brukseli nie pojadą m.in. Janusz Korwin-Mikke, Piotr Liroy-Marzec i Konrad Berkowicz.

Źródło: naTemat

Wyniki wyborów Europarlamentu 2019. Konfederacja wielkim …

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Konfederacja okazała się wielkim zaskoczeniem w wyścigu o mandaty w Parlamencie Europejskim. Koalicja Janusza Korwina, Grzegorza Brauna, Piotra Liroy-Marca oraz Kai Godek jest czwartą siłą w polskim …

Źródło: Wirtualna Polska

Konfederacja z trzema mandatami w PE. "To jest sukces"

Ci, którzy depczą nasze wartości, zostaną zatrzymani i dokona tego Konfederacja, nikt inny. Widzimy dziś nijakość rządzących i KE. To na nas spoczywa obowiązek obrony suwerenności. Niepodległość nie jest na sprzedaż. Polacy powiedzą dość temu, …

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *