Kolejny dramat Ryszarda Szurkowskiego! Gdy kolarz dochodzi do …

Newspix / Damian Burzykowski / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

W czerwcu ubiegłego roku Ryszard Szurkowski podczas wyścigu w Kolonii miał groźny wypadek. Dwóch jadących przed nim kolarzy sczepiło się rowerami, przez co podcięli Szurkowskiego. Ten upadł twarzą na asfalt i doznał rozległych urazów. – Pierwsze trzy tygodnie to walka o życie. Bałam się, że mąż nie przeżyje – powiedziała w materiale „Dzień Dobry TVN” żona kolarza, Iwona Arkuszewska-Szurkowska.

Szurkowski od kilku miesięcy przechodzi intensywną rehabilitację, która przynosi systematyczne efekty. – Żeby wyćwiczyć organizm, trzeba włożyć bardzo dużo pracy. Czasami więcej niż normalnie wydaje się to możliwe. Wtedy powinny przychodzić efekty. Kiedyś były zwycięstwa sportowe, a teraz każdy wypracowany dodatkowy ruch jest zwycięstwem – dodał Szurkowski.

Zobacz także: Chmary przepędzają chmury, czyli Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Rawie

Na rodzinę Szurkowskich spadł kolejny cios. Pan Ryszard walczy o powrót do zdrowia, a jego żona zmaga się z ciężką chorobą. Czeka ją operacja. – To jest nowotwór, który atakuje tkanki miękkie kończyn. Mam nadzieję, że wyzdrowieje, bo muszę być w pełni sił, by opiekować się mężem – powiedziała Arkuszewska-Szurkowska.

– Życie jest dosyć trudne i czasami brutalne. Z tym trzeba sobie radzić. Żona twarda dziewczyna i mam nadzieję, że sobie poradzimy – dodał Szurkowski. Ich celem jest wspólna jazda na rowerze, gra w tenisa. Chcą dalej cieszyć się życiem.

Zobacz także: Marcel Kittel zawiesił karierę. „Nie jestem w stanie trenować i ścigać się na najwyższym poziomie”

Efekty w rehabilitacji Szurkowskiego są imponujące. Mistrza cieszy każdy najmniejszy postęp. Jego fizjoterapeuta, Jarosław Kołecki, zdradził, że gdy pierwszy raz Szurkowski szedł przy pomocy egzoszkieletu, zrobił 800 kroków. Inni pacjenci średnio robili ich około 200. – Cały czas musimy zmieniać plan. On cały czas ciagnie dalej, zaskakuje nas – powiedział.

* * *
Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi. Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego zajmuje się „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”. Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy: ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189, 60-594 Poznań, a w tytule: „Ryszard Szurkowski – rehabilitacja”.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

Chcesz dostawać najświeższe newsy sportowe na Messengerze? Zapisz się!

Polub

SportoweFakty

na Facebooku

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty


Czytaj więcej…

Ryszard Szurkowski robi postępy, jego żona walczy z nowotworem …

W czerwcu ubiegłego roku Ryszard Szurkowski podczas wyścigu w Kolonii miał groźny wypadek. Dwóch jadących przed nim kolarzy sczepiło się rowerami, przez co podcięli Szurkowskiego. Ten upadł twarzą na asfalt i doznał rozległych urazów. – Pierwsze …

Źródło: WP SportoweFakty

Kolejny dramat Ryszarda Szurkowskiego! Gdy kolarz dochodzi do …

Kolejny dramat w życiu Ryszarda Szurkowskiego! Podczas gdy trwa walka o to, by nasz najlepszy kolarz w historii wrócił do sprawności po fatalnym wypadku, okazuje się, że operacja czeka jego największą podporę – żonę Iwonę Szurkowską. Jak wyznała w …

Źródło: Party.pl

Żona Ryszarda Szurkowskiego walczy z nowotworem. „Mam …

Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia od czerwca ubiegłego roku, kiedy uległ wypadkowi podczas wyścigu w Kolonii. Teraz w programie „Dzień Dobry TVN” żona kolarza Iwona Arkuszewska-Szurkowska poinformowała o tym, że dowiedziała się, …

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *