Klasyfikacja generalna konstruktorów F1. Sprawdź aktualne wyniki

Klasyfikacja generalna konstruktorów F1. Sprawdź aktualne wyniki

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET – SPORT na Facebooku      

Formuła 1 sezon 2019 rozpoczął się na dobre w Grand Prix Australii. W tym sezonie zespoły F1 będą walczyć w 21 wyścigach. Klasyfikacja generalna wśród konstruktorów Formuły 1 to suma punktów zdobytych przez dwóch kierowców danego zespołu. Do punktacji w tym roku wlicza się również dodatkowy punkt zdobyty za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Zespoły F1 będą rywalizować nie tylko w mistrzostwach świata Formuły 1 kierowców. Ekipy F1 walczą też o drugą mistrzowską koronę jako team. Stajnie walczą we wszystkich 21 wyścigach. Weekendy GP rozpoczynają się w piątek od treningów. W sobotę jest jeszcze jedna sesja treningowa oraz kwalifikacje. W niedzielę rozpoczyna się walka o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji generalnej i dla zespołu.

Robert Kubica wracający do Formuły 1 jest kierowcą Williamsa. Polak po ponad ośmioletniej przerwie wrócił do F1 w barwach brytyjskiego teamu. W stajni z Grove jeździ także George Russell, młody debiutant w królowej sportów motorowych.

W zeszłym sezonie mistrzem świata konstruktorów Formuły 1 został Mercedes. Dla niemieckiego zespołu był to siódmy mistrzowski tytuł wśród konstruktorów w historii teamu.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów. Kalendarz Grand Prix F1: Kiedy startuje Robert Kubica?

W pierwszym wyścigu sezonu Grand Prix Australii najlepsi byli kierowcy Mercedesa: Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Fin i Brytyjczyk zgarnęli dwa pierwsze miejsca, a Bottas równoczesne otrzymał kolejny dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu. Jako że Kubica i Russell nie zameldowali się na mecie na punktowanych miejscach, Williams wyjechał z Melbourne bez punktów.

F1 – KLASYFIKACJA GENERALNA KONSTRUKTORÓW

1. Mercedes 44 pkt

2. Ferrari 22

3. Red Bull 15

4. Haas 8

5. Renault 5

6. Alfa Romeo 4

7. Racing Point 2

8. Toro Rosso 1

9. McLaren 0

10 Williams 0

RadioZET.pl/MW


Czytaj więcej…

Klasyfikacja generalna konstruktorów F1. Sprawdź aktualne wyniki

Formuła 1 sezon 2019 rozpoczął się na dobre w Grand Prix Australii. W tym sezonie zespoły F1 będą walczyć w 21 wyścigach. Klasyfikacja generalna wśród konstruktorów Formuły 1 to suma punktów zdobytych przez dwóch kierowców danego zespołu.

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *