Kieleccy maturzyści czekają na rady klasyfikacyjne. W ilu szkołach …

Kieleccy maturzyści czekają na rady klasyfikacyjne. W ilu szkołach ...

Przypomnijmy, że strajk nauczycieli trwa już od 8 kwietnia. O ile dzięki zaangażowaniu samorządów i dyrektorów szkól udało się bez większych problemów przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów, o tyle sytuacja dotycząca matur wciąż jest bardzo poważna. W wielu szkołach w Kielcach nauczyciele nadal nie zwołali rad pedagogicznych. To z kolei oznacza, że oceny uczniów wciąż nie są zatwierdzone, a bez tego nie będą oni mogli podejść do matury.

– Rady pedagogiczne odbyły się w pięciu naszych szkołach średnich i są one prawomocne – mówi Onetowi Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc, który odpowiada za oświatę. – Na dzisiaj zapowiedziane są kolejne rady. W sumie one są zaplanowane nawet do piątku, więc mam nadzieję, że one się odbędą – dodaje.

Jak już informowaliśmy, władze stolicy woj. świętokrzyskiego poprosiły również dyrektorów szkół średnich, aby ci przygotowali listy z informacjami, ilu nauczycieli ewentualnie będzie potrzebnych do przeprowadzenia egzaminów maturalnych.

– Te dane wciąż do nas spływają. W związku ze strajkiem nauczycieli jutro rano w ratuszu mamy kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego, więc będziemy mieć najnowsze informacje – podkreśla Marcin Różycki.

Przypomnijmy, że planowo egzaminy maturalne mają rozpocząć się 6 maja.

(mt)


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli 2019 w powiecie buskim – dzień 16. Matury

Wtorek, 23 kwietnia – to 16. dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Kartą przetargową w sporze pedagogów z rządem stały się dzisiaj matury, lecz w powiecie buskim jest niemal pewne, że egzamin dojrzałości zostanie przeprowadzony zgodnie z …

Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie

Kieleccy maturzyści czekają na rady klasyfikacyjne. W ilu szkołach …

To z kolei oznacza, że oceny uczniów wciąż nie są zatwierdzone, a bez tego nie będą oni mogli podejść do matury. – Rady pedagogiczne odbyły się w pięciu naszych szkołach średnich i są one prawomocne – mówi Onetowi Marcin Różycki, wiceprezydent …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *