Katastrofa w Brazylii. Zawalił się fragment mostu, co najmniej …

Przerwanie tamy znajdującej się w pobliżu miejscowości Brumadinho we wschodniej Brazylii nastąpiło w piątek 25 stycznia wczesnym popołudniem. Wskutek zniszczenia konstrukcji uwolniona została ogromna ilość szlamu i błota, które pokryły okolicę i zmusiły do ewakuacji mieszkańców z rejonów położonych w sąsiedztwie kopalni.

Całkowicie zalana została też znajdująca się w części administracyjnej kopalni stołówka, w której wielu górników spożywało wówczas posiłek. To oni stanowią największą grupę wśród zaginionych.

Kopalnia Corrego do Feijao należy do koncern Vale SA, który jest największym producentem rudy żelaza na świecie. We wtorek władze poinformowały o aresztowaniu pięciu osób, które podejrzane są o sfałszowanie wyników przeprowadzonej kontroli bezpieczeństwa tamy, dzięki czemu mogła być ona dalej użytkowana.

Prawie 4000 tam w Brazylii, czyli około jednej piątej wszystkich znajdujących się w tym kraju, jest w takim stanie, że istnieje wysokie ryzyko bądź potencjalne ryzyko katastrofy – poinformował we wtorek brazylijski minister rozwoju regionalnego Gustavo Canuto.

W listopadzie 2015 r. w stanie Minas Gerais doszło do analogicznego wypadku. Wskutek przerwania tamy w kopalni w miejscowości Mariana, ok. 120 km od Brumadinho – której Vale jest współwłaścicielem – zginęło 19 osób. Była to najgorsza katastrofa ekologiczna w historii Brazylii.

fc, msze


Czytaj więcej…

Katastrofa w Brazylii. Zawaliły się przęsła prawie kilometrowego mostu

Na rzece Moju w Brazylii zawalił się fragment mostu o długości 800 metrów. Do katastrofy doszło w wyniku uderzenia barki przewożącej piach w jeden z filarów. W momencie uderzenia przez most przejeżdżały dwa samochody. Trwają poszukiwania ofiar, co …

Źródło: TVP Info

Beata Szydło przed spotkaniem: Przedstawiliśmy związkom dobrą …

Rząd jest gotów do podpisania porozumienia, mamy dobrą ofertę, która została przedstawiona związkom zawodowym. Czekamy w tej chwili na stanowisko związków i na decyzję. Dla nas ważne jest to, żebyśmy się porozumieli, żeby egzaminy odbyły się …

Źródło: TVP Info

Batman skończył 80 lat. Za kilka miesięcy nowa historia w kinach

Batman wciąż jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie, choć w zasadzie od początku jest archetypem antybohatera – powiedział Marcin Zwierzchowski z „Nowej Fantastyki”. Pierwszy komiks z Batmanem ukazał się w 1939 roku.

Źródło: TVP Info

Katastrofa w Brazylii. Zawalił się fragment mostu, co najmniej …

W momencie katastrofy przez most przejeżdżały dwa auta. Co najmniej pięć osób uznaje się za zaginione. Gdy na miejsce zdarzenia przybyły służby, stwierdzono, że na statku nie ma załogi. Na początku roku most przeszedł inspekcję. Wskazała ona na …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *