Kaja Grobelna: gra przeciwko Polsce jest dla mnie wyjątkowa

PiS drugi w kujawsko-pomorskim

Grobelna urodziła się w Radomiu, a od trzeciego roku życia wychowywała się w Belgii. W tym kraju karierę kontynuował bowiem jej ojciec Dariusz, były reprezentant Polski w siatkówce. W jego ślady poszedł także brat Kai – Igor, obecnie przyjmujący Cuprum Lubin, a wcześniej zawodnik Czarnych Radom.

– Większość swojego życia spędziłam w Belgii i tam jest mój dom, ale tak naprawdę czuję się Polką. Tak zostałam wychowana, bo w domu rozmawialiśmy po polsku, oglądaliśmy polską telewizję i jedliśmy polskie potrawy, w Polsce spędzałam też wakacje. Czuję się tu, jak u siebie” – przyznała w wywiadzie dla PAP w 2016 roku.

Grobelna od siedmiu lat regularnie powoływana jest do kadry Belgii. Z tą reprezentacją wywalczyła m.in. srebrny medal Ligi Europejskiej (w 2013 r.). Oceniła, że wybór tej reprezentacji był „naturalną decyzja i tak musiało być”.

– Nie mogłam odmówić, ponieważ byłoby to nie fair wobec trenerów, którzy bardzo dużo we mnie zainwestowali i uwierzyli. Po prostu tak potoczyły się moje losy – dodała.

– To dla mnie trudny temat. Gram dla Belgii i robię to najlepiej, jak potrafię, ale moje serce jest biało-czerwone – przyznała.

Oprócz 24-latki w reprezentacji Belgii grają Dominika Sobolska i Dominika Strumilo, które również pochodzą z Polski.

Grobelna w latach 2016-2018 grała w Budowlanych Łódź, skąd w zeszłym roku przeniosła się do ligi włoskiej. Belgijka polskiego pochodzenia jest w dobrej formie. W sześciu z siedmiu meczów tegorocznej Ligi Narodów osiągnęła dwucyfrowy dorobek punktowy.

– Gra przeciwko Polsce zawsze jest dla mnie wyjątkowa. Pod względem emocjonalnym to najważniejsze spotkanie w całej Lidze Narodów. Polki od początku tego sezonu prezentują się świetnie i mają Malwinę Smarzek, która jest w stanie zdobywać po 30 punktów w każdym meczu. W ostatnich latach biało-czerwone nie były tak mocne, ale niedawno rozpoczęły nowy projekt, który jak widać przynosi rezultaty.

Mecz Belgia – Polska odbędzie się w środę o godzinie 20:15.


Czytaj więcej…

Kaja Grobelna: gra przeciwko Polsce jest dla mnie wyjątkowa

W środę biało-czerwone rozegrają drugi mecz w Kortrijk. Ich przeciwniczkami będą gospodynie turnieju. – Pod względem emocjonalnym to dla mnie najważniejsze spotkanie w całej Lidze Narodów – wyznała Belgijka polskiego pochodzenia, Kaja Grobelna.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *