Już po wyborach, więc Teresa Czerwińska "niemal na pewno …

Czyją następczynią ma szansę zostać Iga Świątek? [MILIONERZY ...

Dziennikarze radia potwierdzili ten scenariusz w kilku partyjnych i rządowych źródłach. Według ich ustaleń premier Mateusz Morawiecki ogłosi dymisję Czerwińskiej niejako przy okazji rekonstrukcji rządu spowodowanej tym, że część obecnych ministrów obejmie mandat europosła i pojedzie do Brukseli.

O odejściu Teresy Czerwińskiej z gabinetu Morawieckiego mówi się już od kilku miesięcy. Informacje te były dotychczas dementowane, również przez samego premiera.

Powodem odejścia miałby być fakt, że minister, która stoi na straży państwowych finansów, starała się w ostatnim czasie nieco tonować obietnice socjalne, złożone podczas kampanii do PE przez Jarosława Kaczyńskiego. Pójdą na nie bowiem miliardy złotych.

Obejrzyj też: Minister Czerwińska powinna odejść? Prof. Bugaj: „Tak, pytanie kiedy i w jakiej formie”

Politycy PiS zarzucają Czerwińskiej, że zamiast uwiarygadniać obietnice z „Piątki Kaczyńskiego”, ta studzi emocje i mówi o „poszukiwaniu pieniędzy”.

Jak wynika z informacji money.pl, lista chętnych do objęcia władzy nad resortem jest krótka. Pojawia się na niej nazwisko Leszka Skiby, obecnego wiceministra finansów.

Możliwe też, że premier na chwilę sam może zostać ministrem finansów. Morawiecki w rządzie już kilkukrotnie łączył różne funkcje. We wrześniu 2016 roku był wicepremierem oraz szefem dwóch resortów: rozwoju i finansów. Teraz takie rozwiązanie jest mniej prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

– Moim zdaniem Teresa Czerwińska powinna zrezygnować ze swojej funkcji – mówił w kwietniu w rozmowie z money.pl prof. Ryszard Bugaj. – Pytanie tylko kiedy i w jakiej formie? Przypuszczam, że będzie chciała zrezygnować tak, aby nie robić z tego politycznego zdarzenia. Tego i tak nie da się uniknąć, natomiast gdyby to zrobiła teraz, to byłoby to duże wydarzenie – wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (10:13)

ghrtzhjzrjNie chce odpowiadac za deficyt budzetowy spowodowany rozdawnictwem PiS. Morawiecki ja przekonywal by wytrzymala z rezygnacja do eurowyborow.

wczoraj (10:11)

MałgorzataMądra to musi odejść.

wczoraj (10:14)

ekonomistano cóż kobieta jest mądra, to wie, że się z pustego nie naleje ….

Rozwiń komentarze (212)

  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne


Czytaj więcej…

Teresa Czerwińska do dymisji. Nowym ministrem finansów …

Minister finansów Teresa Czerwińska do dymisji. Premier Mateusz Morawiecki chce, żeby planowana na najbliższe dni szybka rekonstrukcja rządu objęła wymianę nie tylko ministrów, którzy pojadą do Parlamentu Europejskiego, ale także szefową resortu …

Źródło: RMF 24

Teresa Czerwińska do odstawki. Kto ją zastąpi? Zaskakujący kandydat

Mateusz Morawiecki ma ogłosić dymisję Czerwińskiej przy okazji rekonstrukcji rządu spowodowanej tym, że część obecnych ministrów obejmie mandat europosła i pojedzie do Brukseli. Z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że dymisja, …

Źródło: Wirtualna Polska

Teresa Czerwińska straci stanowisko. Będzie dymisja

Dziennikarze radia potwierdzili ten scenariusz w kilku partyjnych i rządowych źródłach. Według ich ustaleń premier Mateusz Morawiecki ogłosi dymisję Czerwińskiej niejako przy okazji rekonstrukcji rządu spowodowanej tym, że część obecnych ministrów …

Źródło: Money.pl

Już po wyborach, więc Teresa Czerwińska "niemal na pewno …

Teresa Czerwińska, minister finansów, "niemal na pewno" pożegna się ze stanowiskiem – donosi Money.pl opierając się na informacjach z bliskiego otoczenia rządu. Rekonstrukcja gabinetu Mateusza Morawieckiego nie musi więc objąć jedynie tych, którzy …

Źródło: Gazeta.pl

Będzie dymisja minister finansów Teresy Czerwińskiej

Według ustaleń "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki chce, aby wymiana ministrów objęła także szefową resortu finansów Teresę Czerwińską. Według naszych informacji, jednym z kandydatów na to stanowisko jest Marek Dietl, obecnie prezes …

Źródło: Rzeczpospolita

Minister finansów Teresa Czerwińska jednak do dymisji?

Po prezentacji w lutym tzw. piątki Kaczyńskiego to do minister Teresy Czerwińskiej kierowano pytania o źródła finansowania najnowszych propozycji PiS. Z nieoficjalnych informacji wynika, że minister finansów, podobnie jak część innych członków gabinetu …

Źródło: Forbes.pl

Jacek Sasin może zostać ministrem finansów. Prawdopodobnie …

Czy sekretarz stanu w Kancelarii Premiera zastąpi Teresę Czerwińską? Mówi się, że członkowie PiS stracili cierpliwość do minister finansów i jest ona na liście osób, które obejmą zmiany w rządzie. Rzeczpospolita dotarła do ciekawych informacji.

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *