Już dziś w TV film na podstawie powieści Stephena Kinga – Skazani …

Już dziś w TV film na podstawie powieści Stephena Kinga - Skazani ...

Wielki Piątek, 19 kwietnia

Skazani na Shawshank, reż. Frank Darabont, Polsat, godz. 20.05

Ekranizacja noweli Stephena Kinga, która podbiła serca widzów na całym świecie. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier, stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. W rolę główną wcielił się Tim Robbins, a na ekranie towarzyszy mu Morgan Freeman. Poruszająca, ponadczasowa opowieść.

Światło między oceanami, reż. Derek Cianfrance, TVP 2, godz. 20.45

Żyjący u wybrzeży zachodniej Australii latarnik i jego żona wychowują dziecko, które uratowali z dryfującej łodzi. Wkrótce spotykają jego matkę. Wzruszający melodramat w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie wyraziste kreacje tworzą Michael Fassbender i Alicia Vikander.

Tarzan: Legenda, reż. David Yates, TVN, godz. 20

Nowa hollywoodzka adaptacja powieści Edgara Rice Burroughsa, opowiadająca jednak późniejsze losy Tarzana. Jako John Clayton III, Lord Greystoke decyduje się wrócić do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii. W rolę tytułową wcielił się Alexander Skarsgard. W filmie występują również Margot Robbie i Christoph Waltz.

Wielka Sobota, 20 kwietnia

Jeden dzień, reż. Lone Scherfig, TVP 2, godz. 20.05

Propozycja dla wielbicieli romansu. Emma i Dexter postanawiają spotykać się co roku tego samego dnia. Kontynuują swoją przyjaźń przez 20 lat. Nietypowa historia o miłości, która rodzi się między bohaterami granymi przez Anne Hathaway i Jima Sturgessa.

Zielona Mila, reż. Frank Darabont, TV Puls, godz. 20

Kolejna w te Święta propozycja adaptacji prozy Stephena Kinga. Tym razem Frank Darabont, który wyreżyserował również „Skazanych na Shawshank”, bierze na warsztat niezwykłą historię skazańców z więzienia Cold Mountain. Emerytowany strażnik wspomina więźnia, którego skazano na śmierć za zabójstwo dwóch 9-letnich dziewczynek.

Vaiana: Skarb oceanu, reż. Ron Clements, Polsat, godz. 20.05

Jedna z nowszych animowanych propozycji Disneya. Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Rozrywka dla całej rodziny.

Niedziela, Wielkanoc, 21 kwietnia

Gladiator, reż. Ridley Scott, TV Puls, godz. 20

Nagrodzony 5 Oscarami klasyk Ridleya Scotta z Russellem Crowem w roli głównej. Generał Maximus – prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec – w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie. Widowisko historyczne ozdobione wspaniałą ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera.

Zaginiony świat: Park Jurajski, reż. Steven Spielberg, TV4, godz. 20

Druga odsłona słynnej serii o Parku Jurajskim. Na wyspę zamieszkałą przez dinozaury ponownie zostaje wysłana grupa naukowców. Prócz niebezpiecznych gadów bohaterowie spotykają zawziętych najemników, którzy chcą wywieźć kilka okazów. W swojej roli powraca Jeff Goldblum. Towarzyszą mu Julianne Moore, Pete Postelthwaite, Vince Vaugh i Peter Stormare.

Młoda Wiktoria, reż. Jean-Marc Vallee, TVP Kultura, godz. 20.25

Wiktoria zostaje królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dziewczyna, wierząc, że teraz może zdobyć wszystko, postanawia wyjść za księcia Alberta. Dramat historyczny nagrodzony Oscarem za kostiumy. Reżyseruje twórca „Witaj w Klubie”, Jean-Marc Vallee.

Poniedziałek, II dzień Świąt, 22 kwietnia

Ostatni Mohikanin, reż. Michael Mann, Stopklatka TV, godz. 20

Wychowywany przez Indian Sokole Oko staje do walki z najeźdźcami i zakochuje się w córce angielskiego dowódcy. Adaptacji powieści Jamesa Coopera podjął się Michael Mann, twórca „Gorączki”. W filmie wystąpili Daniel Day-Lewis i Madeline Stowe.

Piękna i Bestia, reż. Bill Condon, Polsat, godz. 19.55

Aktorska wersja słynnej animacji Disneya, zrealizowana z olbrzymią wiernością wobec pierwowzoru. Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o rękę Belli zabiega przystojny myśliwy Gaston. Tytułowy duet zagrali Emma Watson i Dan Stevens.

Ben-Hur, reż. Timur Bekmambetov, TVP 2, godz. 20.15

Oskarżony o zdradę Ben-Hur zostaje skazany na niewolniczy żywot galernika. Przy życiu trzyma go myśl zemsty i powrotu do ukochanej. Remake klasycznego filmu z 1959 roku. Występują: Jack Huston, Toby Kebbell i Rodrigo Santoro.


Czytaj więcej…

Już dziś w TV film na podstawie powieści Stephena Kinga – Skazani

Uparcie twierdzi, że jest niewinny, ale dzięki niezbitym dowodom zostaje skazany na podwójne dożywocie w więzieniu Shawshank. Więzieniem rządzi hipokryta i fanatyk biblijny, naczelnik Norton, a wraz z nim sadystyczni strażnicy. Andy już po kilku dniach …

Źródło: RMF FM

Skazani na Shawshank już dziś w TV! Gdzie obejrzeć film na …

Już dziś wieczorem w telewizji Polsat zostanie wyemitowany filmowy klasyk, Skazani na Shawshank w reżyserii Franka Darabonta! Gdzie obejrzeć produkcję na podstawie powieści Stephena Kinga?

Źródło: RMF MAXXX

Świąteczny weekend w telewizji. Co warto zobaczyć?

Przed nami długi weekend świąteczny. W telewizji nie zabraknie różnych ciekawych filmowych propozycji. Będą zarówno docenione już produkcje, do których widzowie chętnie wracają, jak „Skazani na Shawshank” oraz nowości, m.in. „Piękna i Bestia” …

Źródło: Dziennik Wschodni (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *