Jest podejrzany o brutalne morderstwo. Mamuka K. trafił do Polski

Fakty z 27 maja

– Doszło do strasznego morderstwa młodej, pięknej kobiety, która została pozbawiona życia, brutalnie zamordowana, została pozbawiona realizacji swoich marzeń i planów. To, co się stało, rzuciło na zawsze cień smutku i płaczu, i bólu zwłaszcza na osoby najbliższe pani Pauliny – powiedział Ziobro podczas środowej konferencji prasowej.

 

Dodał, że „ze strony polskiej prokuratury mogę powiedzieć jako prokurator generalny, że uczynimy wszystko, żeby to był wyrok najsurowszy z możliwych”.

 

Ziobro: ekstradycja była „sprawą honorową” dla Polski

 

– Przy wysiłku wszystkich możliwych organów polskiego państwa, które zostało zaangażowane w ten proces – nie tylko resortu sprawiedliwości, nie tylko prokuratury, nie tylko policji, nie tylko Straży Granicznej, nie tylko Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale nawet również kancelarii pana prezydenta Andrzeja Dudy – te wszystkie razem działania przyniosły efekt, jakim jest sprowadzenie oprawcy na terytorium Polski i pokazanie, że polskie państwo będzie zawsze, bezwzględnie i twardo ścigać przestępców, którzy dopuścili się tak strasznych czynów na polskich obywatelach – stwierdził Zbigniew Ziobro.

 

Jak dodał, czynności procesowe będą podjęte lada moment przez prokuraturę. – Próby uniemożliwienia, czy przedłużenia tej procedury, łącznie z aktem samookaleczenia (Mamuki K. – przyp. red.) nie przyniosły oczekiwanego efektu – powiedział.

 

Jego zdaniem, ekstradycja Gruzina była dla państwa polskiego „sprawą honorową”.

 

Śledczy „dadzą podejrzanemu szansę”

 

Wskazał, że postanowienie prokuratury wobec Mamuki K. będzie dotyczyć zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, jednak śledczy „dadzą szansę podejrzanemu, by przedstawił swoją wersję zdarzeń, po to aby zweryfikować ją z zebranym materiałem dowodowym i poddać ocenie”.

 

– Po przeprowadzeniu tych czynności prokurator uzupełni materiał dowodowy w zakresie jaki uzna za konieczny do skierowania aktu oskarżenia. Następnie, zapewne zdecyduje się skierować akt oskarżenia – zaznaczył Ziobro.

 

Minister nie potwierdził doniesień o próbie samobójstwa Gruzina podczas rozprawy w sądzie w Kijowie; miał wówczas ranić się ostrym przedmiotem w brzuch. – Wydaje się, że raczej chodziło tu o utrudnienie procedury, uniemożliwienie transportu do Polski, niż o akt samobójczy – powiedział.

 

Zieliński: żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie

 

– Ten przypadek pokazuje, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie i wcześniej czy później policja i wymiar sprawiedliwości go dopadnie – uznał obecny na konferencji wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

 

Zwrócił także uwagę na współpracę polskich służb i instytucji z instytucjami ukraińskimi, a także z przedstawicielami Gruzji. Dodał, że w sprawę byli zaangażowani także gruzińscy oficerowie łącznikowi, czy polski oficer łącznikowy w Kijowie.

 

 

Podkreślił, że dzięki tej współpracy od chwili odnalezienia zwłok i wytypowania sprawcy do czasu jego zatrzymania „minęło zaledwie kilka dni”.

 

– Polska policja, której przedstawiciele udali się na Ukrainę i podjęli współpracę z policją ukraińską, doprowadziła do tego – poprzez czynności operacyjne także – że zostały zidentyfikowane miejsca pobytu przestępcy i został on następnie ujęty z bardzo dużym udziałem polskiej policji – powiedział Zieliński.

 

Po Gruzina przyleciała wojskowa CASA

 

Mamukę K. polscy policjanci przetransportowali we wtorek z Ukrainy w specjalnym konwoju. Wojskowa CASA, dotarła do Polski około godz. 16. Gruzina z lotniska przewieziono do aresztu.

 

Mamuce K. grozi dożywocie

 

Zaginięcie kobiety zgłoszono w sobotę 20 października ub.r. Paulina D. wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic.

 

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują, że 28-latka została zamordowana w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi.

 

Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października, a przed godz. 18 zwłoki, po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię, zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je po około tygodniu – w piątek 26 października.

 

Sekcja zwłok kobiety wykazała wstępnie, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie.

 

Gruzinowi za zabójstwo grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.


Czytaj więcej…

Ziobro: uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Mamuki K. był …

Ze strony prokuratury mogę powiedzieć, że uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Gruzina Mamuki K., podejrzanego o zabójstwo w Łodzi Pauliny D., był najsurowszy z możliwych – zapowiedział w środę prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew …

Źródło: TVN24

Mamuka K. trafił do aresztu w Łodzi. Gruzin podejrzewany jest o …

Podejrzewany o zabójstwo 28-letniej łodzianki Gruzin Mamuka K. został przewieziony do aresztu śledczego w Łodzi. W najbliższych dniach zostanie przesłuchany. Wówczas postawione zostaną mu zarzuty. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro już w …

Źródło: RMF 24

Jest podejrzany o brutalne morderstwo. Mamuka K. trafił do Polski

Gdy dowiedział się, że zostanie przekazany polskiej policji, ranił się nożem. Gruzin Mamuka K. podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny robił wszystko, by nie doszło do ekstradycji. Jest już w Polsce, ma zarzuty, a minister sprawiedliwości oczekuje jak …

Źródło: TVN24

Ziobro: Mamuka K. jest brutalnym mordercą, stanie przed polskim …

Ten brutalny morderca stanie przed polskim sądem i usłyszy wyrok; prokuratura uczyni wszystko, żeby wyrok był najsurowszy z możliwych – skomentował sprawę Mamuki K. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Gruzin jest podejrzany o zabójstwo …

Źródło: polsatnews.pl

Mamuka K. zabójca Pauliny D. już w Łodzi. Próbował popełnić …

Mamuka K. popołudniu 4 czerwca został wydany polskim policjantom. Mężczyzna około godz. 16 wylądował specjalnym samolotem na Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie. W Polsce czeka go proces ws. zabójstwa łodzianki. Mamuka K. jest …

Źródło: Express Ilustrowany

Mamuka K. już jest w Łodzi. Ziobro: "Sprawiedliwości stanie się …

AKTUALIZACJA 15.30 Mamuka K. ma być przesłuchany w czwartek (6 czerwca) przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Polesie. Usłyszy też zarzuty. – Przedstawimy mu zarzut brutalnego zabójstwa. Grozi za to od 12 lat więzienia do dożywocia włącznie. Chcemy …

Źródło: Dziennik Łódzki

Mamuka K. w Polsce. Ziobro komentuje ekstradycję, mówi o …

Ekstradycja była nas sprawą honorową – mówił na konferencji prasowej szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Mamuka K. trafił do Polski we wtorek, jest podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi. – Uczynimy wszystko, by by ten wyrok był …

Źródło: Wirtualna Polska

Mamuka K. już w rękach polskiej policji. Wkrótce usłyszy zarzuty

Podejrzewany o zabójstwo 28-letniej Polski Gruzin Mamuka K. jest już w Polsce. Z doniesień łódzkiej policji wynika, że trafił już do aresztu. Być może już jutro usłyszy zarzuty. Grozi mu dożywocie. Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy …

Źródło: Wiadomości RadioZet

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *