Jest pierwsza ofiara "Aga in America". Jedna z "wyznawczyń …

Jest pierwsza ofiara "Aga in America". Jedna z "wyznawczyń ...

Jest pierwsza ofiara

Trzeba przyznać, że w przypadku polskiej youtuberki, Aga in America, można mówić o prawdziwym (i wyjątkowo przerażającym) fenomenie. Agnieszce Kirchner udało się zwrócić na siebie uwagę internautów dzięki publikowaniu w sieci kontrowersyjnych nagrań, w których dzieli się dyskusyjnymi sposobami na „zachowanie zdrowia” i uniknięcie chorób. Sama głodówką leczyła się z nowotworu mózgu.

Polska youtuberka wyjechała do Kostaryki, żeby WYLECZYĆ RAKA… WODĄ. Internauci: „TO SEKTA!”

„Aga in America” pokazała wychudzone ciało po 22 dniach głodówki. „Spójrz mi w oczy i powiedz, że wyglądam jak CHODZĄCY TRUP”

Radykalne metody Kirchner spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony fanek odchudzania się, które masowo zaczęły stosować się do porad idolki, zupełnie nie licząc się z ich groźnymi następstwami. Niestety, na pierwsze ofiary nie trzeba było długo czekać. Niebezpieczna „kuracja” promowana w filmikach Aga in America zdążyła przyczynić się do śmierci jednej z jej „wyznawczyń”, Marceliny. Youtuber o pseudonimie „Keksu” już od jakiegoś czasu ostrzegał przed zgubnym wpływem treści głoszonych przez Agnieszkę. Na swoim kanale opowiadał o oddziaływaniu promowanej przez nią ideologii na naiwne internautki, które – jak sam przyznał – „wyglądają już jak zombie”. W swoim ostatnim filmie youtuber postanowił opowiedzieć o przypadku Marceliny, u której na skutek długotrwałego głodzenia się doszło w poniedziałek do zatrzymania krążenia.

Chciałem Wam przekazać smutną wiadomość – zaczął „Keksu”. Chciałbym Wam przekazać, że Marcelina z mojego materiału, dla której „Aga in America” była inspiracją, „Frutarianizm = Śmierć”, zmarła w poniedziałek wieczorem. W poprzednich filmach opowiadałem, że udało nam się uratować Marcelinę. Już w następnych materiałach jej mama opowiadała o jej przypadku, z wynikami badań w ręku, jak to udało się wybudzić ją z letargu. Czytałem Wam, jak napisała do mnie: „Bardzo żałuję, że nie natrafiłam na Ciebie wcześniej, dziś byłabym może zdrowa”. Jak się okazuje, Marceliny nie udało się uratować.

W dalszej części nagrania poruszony „Keksu” czyta maila od matki Marceliny, w którym kobieta przyznaje, że jej córka borykała się z zaburzeniami odżywiania jeszcze zanim Aga założyła kanał, podkreślając zarazem, że „mądrości” youtuberki są dla internautów wyjątkowo szkodliwe.

Zmieniła się cała postać rzeczy, jeszcze nie wiem co dalej z tym wszystkim zrobię, ale na pewno tego tak nie zostawięcytuje „Keksu”. Myślę, że niewiele można z tym zrobić. Jest to sytuacja o tyle trudna, bo oprócz Marceliny mam jeszcze syna i córkę. Wiem, że córka miała zaburzenia odżywiania jeszcze zanim Aga założyła kanał. Nigdy nie napisałam, że Aga jest winna tym zaburzeniom. Tylko cały czas uważałam i uważam, że przyczyną pogłębiania się tych zaburzeń jest ideologia, którą ona głosi. Sposób przekazu, który jest zawarty w jej filmach i to, że podtrzymuje to w nastolatkach i korespondencji prywatnej, twierdząc, że można robić tak jak ona i nic złego się nie stanie. Tak było w przypadku Marceliny. Ona nie nazywa tego dietą, tylko stylem życia. I stało się. Trzeba teraz uświadamiać matki, nastolatki i młode kobiety. Niech Marcelina będzie przestrogą.


Czytaj więcej…

Jest pierwsza ofiara "Aga in America". Jedna z "wyznawczyń …

Trzeba przyznać, że w przypadku polskiej youtuberki, Aga in America, można mówić o prawdziwym (i wyjątkowo przerażającym) fenomenie. Agnieszce Kirchner udało się zwrócić na siebie uwagę internautów dzięki publikowaniu w sieci kontrowersyjnych …

Źródło: Pudelek

Jedna z obserwatorek "Aga in America" zagłodziła się na śmierć

"Aga in America" to kanał na YouToube'ie prowadzony przez Polkę, która na co dzień mieszka w USA. Agnieszka dzieli się w internecie swoim życiem, a także pokazuje, jak wygląda jej frutariańska dieta. Niestety, w ostatnim czasie internet obiegła informacja …

Źródło: Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *