Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry

Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry
Getty Images

Phil Jones przyznał w jednym ze swoich najnowszych wywiadów, że Ole Gunnar Solskjaer przywrócił do życia Manchester United. Zdaniem obrońcy „Czerwonych Diabłów” w klubie panuje obecnie atmosfera podobna do tej, gdy prowadził go jeszcze sir Alex Ferguson.

– Zdecydowanie czuję obecnie w klubie atmosferę podobną do tej, gdy prowadził go sir Alex Ferguson. Ten sam…gwar. To samo…nawet trudno określić to odpowiednimi słowami. Po prostu da się dostrzec podobieństwa do tamtego okresu – mówił Jones.

– To miłe i w pewien sposób „odświeżające”. Czerpiemy z tego przyjemność. Ole spisuje się znakomicie odkąd przybył do klubu. Można to dostrzec na każdym treningu chociażby po twarzach piłkarzy.

– Musimy jednak zadbać o to, aby cały czas poprawiać swoją grę. Zbudowaliśmy już pod to dobry fundament, więc miejmy nadzieję, że będziemy w stanie mocno zakończyć ten sezon. Rozumiemy dokładnie, czego menedżer od nas wymaga i vice versa. Najważniejsze, że to działa.

– Zawodnicy cieszą się grą w piłkę. To naprawdę ekscytujące. Czuję, że zmierzamy we właściwym kierunku. Mamy w składzie kilku naprawdę świetnych piłkarzy. Chcemy się uczyć i rozwijać. Chcemy stawać się lepszymi i tak właśnie będzie – dodał 27-latek.

Jones zapytany o to, czy mimo wizerunku bardzo życzliwej osoby, Solskjaer potrafi także, gdy wymaga tego sytuacja, być surowym szefem, odpowiedział:

– Jest naszym menedżerem. Zawsze jest w pobliżu, wie dokładnie na czym polega ta gra. Jeżeli więc ma nam coś do powiedzenia, to po prostu to robi.

„Czerwone Diabły” w obecnym sezonie muszą zadowolić się jedynie walką o miejsce w czołowej czwórce ligi, bowiem do walczących o mistrzostwo kraju ekip Liverpoolu i Manchesteru City dzieli ich duży dystans. Przy czym już w przyszłym sezonie Manchester United ma realnie włączyć się do rywalizacji o zwycięstwo w Premier League. Zdaniem Jonesa ekipie z Old Trafford wcale nie brakuje zbyt wiele do tego, aby zbliżyć się do poziomu prezentowanego obecnie przez „The Reds” i „Obywateli”.

– Nie uważam, abyśmy byli daleko od tego poziomu. Oczywiście zaliczyliśmy słaby początek obecnego sezonu. Wygląda to tak, jakbyśmy rozgrywali dwie całkiem inne połówki sezonu. Walka o najwyższe cele to wizja zarówno piłkarzy, sztabu szkoleniowego, fanów, jak i wszystkich pozostałych osób związanych z tym klubem – kontynuował Anglik.

– To cudowne miejsce do gry w piłkę, a my chcemy wrócić tam, gdzie powinniśmy być. Musimy jednak grać lepiej niż w meczu z Watfordem, a także dalej rozwijać się jako drużyna. Do końca sezonu nie zostało wiele czasu, ale zobaczymy, gdzie zajdziemy. Następnie odbudujemy się latem, aby dobrze rozpocząć kolejne rozgrywki.

– Myślę, że fani, media i wszyscy inni widzą, czego już dokonał Solskjaer, a także jak chce, aby grała nasza drużyna. Myślę, że pokazaliśmy to w kilku meczach. To pozytywne i wyczekujemy już tego, co przyniesie przyszłość – dodał.


Czytaj więcej…

Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry

Jesse Lingard uważa, że kluczem do sukcesu dla Manchesteru United w nadchodzącym pojedynku wyjazdowym z Wolverhampton będzie narzucenie rywalowi swojego tonu gry już od pierwszych minut spotkania. – Musimy narzucić swój ton gry od samego …

Źródło: ManUtd.pl

Gary Neville: Solskjaer potrzebuje odpowiedniego wsparcia w …

Na przestrzeni ostatnich sześciu czy siedmiu lat United zainwestowało w skład 700 milionów funtów, a mimo to wciąż nie udaje im się dobić do poziomu sportowego, na którym obecnie znajduje się Liverpool czy Manchester City. Są w tabeli kolejno 18 i 16 …

Źródło: ManUtd.pl

Phil Jones: obecna atmosfera w klubie przypomina tę z czasów …

Phil Jones przyznał w jednym ze swoich najnowszych wywiadów, że Ole Gunnar Solskjaer przywrócił do życia Manchester United. Zdaniem obrońcy „Czerwonych Diabłów” w klubie panuje obecnie atmosfera podobna do tej, gdy prowadził go jeszcze sir Alex …

Źródło: ManUtd.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *