Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry

Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry
Sky Sports

Gary Neville w swoim najnowszym artykule dla Sky Sports analizuje obecną sytuację Manchesteru United, a także perspektywy pracy Ole Gunnara Solskjaera na stanowisku menedżera klubu z Old Trafford w najbliższej przyszłości. Zdaniem byłego kapitana „Czerwonych Diabłów”, aby Norweg osiągnął sukces w zespole wicemistrza Anglii, potrzebuje otrzymać odpowiednie wsparcie finansowe, a także w zakresie zmian w strukturach drużyny.

Artykuł Gary’ego Neville’a dla Sky Sports – treść oryginalna

Nie zgadzam się z tym, że dla Solskjaera ciężka praca rozpoczyna się właśnie teraz. Ciężką pracą było już samo doprowadzenie do tego, że otrzymał tę pracę na stałe. Powiedziałbym, że teraz zaczyna się dla niego prawdziwa ciężka praca, biorąc pod uwagę kwestie dotyczącą rekrutacji zawodników do drużyny.

United miało problemy w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Chodzi o lukę, jaka powstała pomiędzy menedżerem i zarządem w zakresie kwestii rekrutacyjnych. Ta luka wymaga wypełnienia. Mówiłem już o tym wcześniej, że ten klub potrzebuje najlepszej osoby, jeżeli chodzi o kwestię rekrutacji i wsparcia technicznego działalności menedżera, bo w innym wypadku dalej będzie zawodzić na tej płaszczyźnie.

Na przestrzeni ostatnich sześciu czy siedmiu lat United zainwestowało w skład 700 milionów funtów, a mimo to wciąż nie udaje im się dobić do poziomu sportowego, na którym obecnie znajduje się Liverpool czy Manchester City. Są w tabeli kolejno 18 i 16 punktów za tymi zespołami.

Trzeba więc skupić się na tym, jak zlikwidować tę różnicę, która dzieli te zespoły. Oczywiście mogą to zrobić poprzez ducha walki, jakiego do drużyny wprowadza Solskjaer, ale będą także potrzebować lepszych piłkarzy, którzy będą w stanie rywalizować z Liverpoolem i City, choć oczywiście mają w swoim składzie kilku naprawdę bardzo dobrych zawodników.

United ma naprawdę wielką pracę do wykonania. Jest obecnie czterech czy pięciu piłkarzy, których umowy z klubem niebawem wygasną, a których Solskjaer będzie potrzebował. Do tego będzie musiał sprowadzić czterech bądź pięciu zawodników, a przy tym kolejnych czterech czy pięciu będzie zmuszony sprzedać.

Mówiąc o pracy, którą trzeba będzie wykonać w ciągu najbliższych dwóch lub trzech miesięcy, to będą mierzyć się prawdopodobnie z aż dwunastoma rozwojowymi sytuacjami: czterech zawodników, którzy będą negocjować przedłużenie umowy, czterech kolejnych, którzy będą dołączać do klubu oraz czterech innych, których będzie trzeba sprzedać za możliwie najlepszą cenę.

Do tego potrzeba naprawdę dobrego “handlarza”, który zajmowałby się tym wszystkim za kulisami. Kogoś, kto poradzi sobie z taką sytuacją. A należy zauważyć, że United nie spisywał się świetnie w takich sprawach w ostatnich latach. Uważam, że to wielkie zadanie. To nie jest praca dla Solskjaera, ale z pewnością będzie determinantą jego potencjalnych sukcesów w przyszłości.

Wiem, że David Moyes (pierwszy menedżer United zatrudniony po sir Aleksie Fergusonie) zmagał się z problemami w ciągu tych 8 miesięcy pracy tutaj, ale został w pewien sposób „wystawiony” jeszcze zanim ją zaczął przez fakt, że władze klubu nie zagwarantowały mu trzech czy czterech zawodników, których potrzebował tamtego lata. Gdy więc zaczął, to drużyna, którą miał, zestarzała się, bo w rzeczywistości był to już podstarzały zespół.

Dlatego też uważam, że kluczowym jest, aby Solskjaer otrzymał wsparcie finansowe. Także wsparcie w zakresie pozyskiwania zasobów ludzkich, tak aby mógł skupić się na swojej pracy. Zrozumienie tego może okazać się dobrym prognostykiem do tego, aby dogonić te dwa kluby, które znajdują się obecnie na topie.


Czytaj więcej…

Gary Neville: Solskjaer potrzebuje odpowiedniego wsparcia w …

Na przestrzeni ostatnich sześciu czy siedmiu lat United zainwestowało w skład 700 milionów funtów, a mimo to wciąż nie udaje im się dobić do poziomu sportowego, na którym obecnie znajduje się Liverpool czy Manchester City. Są w tabeli kolejno 18 i 16 …

Źródło: ManUtd.pl

Jesse Lingard: musimy od samego początku narzucić swój ton gry

Jesse Lingard uważa, że kluczem do sukcesu dla Manchesteru United w nadchodzącym pojedynku wyjazdowym z Wolverhampton będzie narzucenie rywalowi swojego tonu gry już od pierwszych minut spotkania. – Musimy narzucić swój ton gry od samego …

Źródło: ManUtd.pl

Kto w futbolu zarabia najwięcej? 2 piłkarzy Man Utd w rankingu …

2 piłkarzy Man Utd w rankingu France Football. » 2 kwietnia 2019, 15:16 – Autor: matheo – Źródło: France Football. Alexis Sanchez i Paul Pogba znaleźli się w zestawieniu najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, które przygotował „France Football”.

Źródło: DevilPage.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *