Jeden z najbogatszych Francuzów ofiarował 100 mln euro na …

Jeden z najbogatszych Francuzów ofiarował 100 mln euro na ...

Notre Dame płonie” – taka wiadomość zelektryzowała w poniedziałkowy wieczór cały świat, kiedy stacje telewizyjne na bieżąco relacjonowały wydarzenia z Paryża.

Ogromny pożar katedry Notre Dame – symbolu Paryża, oprócz dachu objął również iglicę, która w płomieniach runęła. Strażakom dopiero nad ranem udało się opanować żywioł. Z ich informacji wynika, że udało się ocalić strukturę budowli i fasadę zachodnią. Jak na razie trudno ocenić skalę zniszczeń.

Gotycka katedra Notre Dame wzniesiona nad Sekwaną jest jedną z najpopularniejszych katedr na świecie. Jej budowę, trwającą niemal 180 lat, ukończono w 1345 r. Notre Dame rocznie odwiedza około 13 milionów turystów.

Prezydent Francji Emmanuel Macron odwołał wieczorne orędzie do narodu w sprawie żółtych kamizelek i od razu udał się na miejsce zdarzenia. Macron zapowiedział odbudowę świątyni i zaapelował o rozpoczęcie międzynarodowej zbiórki funduszy na odbudowę świątyni. Swoją pomoc zaoferował również francuski biznesmen Francois-Henri Pinault.

Francuski miliarder Francois-Henri Pinault zapowiedział, że przeznaczy na odbudowę Notre Dame 100 mln euro.

Mój ojciec i ja postanowiliśmy natychmiast uwolnić ze środków Grupy Artemis kwotę 100 mln euro, aby wziąć udział w wysiłku, niezbędnym do całkowitej rekonstrukcji Notre Dame – powiedział Francois-Henri Pinault.

Chociaż pomoc finansowa napływa z każdej strony, to tak duże wsparcie ze strony Pinault jest gwarantem, że uda się odbudować zniszczoną katedrę Notre Dame.

Francois-Henri Pinault to 56-letni francuski biznesmen, prywatnie mąż aktorki Salmy Hayek. Pinault kieruje firmą Kering (niegdyś PPR) i grupą Artemis. 

Firma Kering obejmuje światowe marki luksusowe, takie jak: Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga oraz Alexander McQueen. Ponadto w rękach rodziny Pinault znajduje się około 3 tys. dzieł sztuki, w tym: prace Picassa, Mondriana i Koonsa. Majątek rodziny Pinault szacuje się na około 32 mld euro.

Francois-Henri Pinault 14 lutego 2009 roku wziął ślub z meksykańską aktorką Salmą Hayek, a dwa late wcześniej urodziło im się dziecko.


Czytaj więcej…

François-Henri Pinault przekaże 100 mln euro na odbudowę Notre …

Firma Holding Artemis, należąca do rodziny Pinault, przeznaczy 100 mln euro na odbudowę katedry Notre Dame – poinformował prezydent przedsiębiorstwa François-Henri Pinault w oświadczeniu dla agencji AFP. Pinault poinformował, że wspólnie z ojcem, …

Źródło: Onet.pl

Mąż Salmy Hayek przekaże 100 milionów euro na odbudowę …

François-Henri Pinault to 56-letni francuski biznesmenem. Od 2005 r. stoi na czele założonej przez swego ojca grupy Kering, w skład której wchodzą tak luksusowe marki, jak Gucci, Yves Saint Laurent czy Balenciaga. Do niego należy również grupa Artémis, …

Źródło: VIVA!

Pożar Notre Dame: rodzina Pinault przeznaczyła zawrotną kwotę na …

… i od razu udał się na miejsce zdarzenia. Macron zapowiedział odbudowę świątyni i zaapelował o rozpoczęcie międzynarodowej zbiórki funduszy na odbudowę świątyni. Swoją pomoc zaoferował również francuski biznesmen Francois-Henri Pinault.

Źródło: KOBIETA.PL (komunikaty prasowe)

Mąż Salmy Hayek przekazał 100 MLN EURO na odbudowę Notre …

Jednym z pierwszych darczyńców na rzecz odbudowy katedry Notre Dame został François-Henri Pinault – biznesmen uznawany za jednego z najbogatszych Francuzów, a prywatnie mąż Salmy Hayek. 56-letni milioner zamieścił specjalne oświadczenie w …

Źródło: Radio Eska

Jeden z najbogatszych Francuzów ofiarował 100 mln euro na …

Jeden z najbogatszych Francuzów François-Henri Pinault zapowiedział, że chce przeznaczyć na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu 100 mln euro. Znaczna część wnętrza, dach i iglica gotyckiej świątyni zostały zniszczone w poniedziałkowym pożarze.

Źródło: Wprost.pl

Pożar Notre Dame. Odbudowa pochłonie setki milionów, część …

Jednak miliarder François-Henri Pinault nie czeka. Gdy tylko dowiedział się o pożarze i skali zniszczeń, postanowił przekazać aż 100 mln euro na odbudowę katedry Notre Dame. Pieniądze popłyną z konta Grupy Artémis – holdingu, którego właścicielem i …

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *