Jaka pogoda czeka nas w środę 20 marca 2019 roku?

Jaka pogoda czeka nas w środę 20 marca 2019 roku?

polskie monety na wysokich stosachWtorkowa sesja przyniosła kolejne umocnienie złotego wobec głównych konkurentów. Kursy walut w środę wskazują jednak na chęć delikatniej korekty lub uspokojenia zmienności. Kurs euro spadał poniżej 4,29 zł, dolar testuje miesięczne minima, kurs funta nadal utrzymuje się nad pułapem 5 zł, a frank nie potrafi poradzić sobie z 3,78 zł. Sprawdź jak będzie zmieniała się cena złotego w środę, 20 marca 2019 r.

Notowania EUR/PLN po trzech dniach spadków i zejściu poniżej pułapu 4,29, w środę delikatnie korygują, po teście najniższych poziomów od początku lutego. Kurs euro nieznacznie odbija do polskiej złotówki, jednak zdaniem analityków wyjście z wąskiej konsolidacji oraz zejście poniżej siatki średnich ruchomych otwiera drogę w kierunku dalszej deprecjacji – między innymi w kierunku minimów z listopada i grudnia na 4,2761, a następnie w stronę 4,26, gdzie przebiegają dołki tegoroczne:

kurs euro EUR PLN 20 marca

Środowa sesja nie prezentuje w kalendarzu makroekonomicznym żadnych istotniejszych publikacji dla kursu euro. W stosunku do dolara europejska waluta delikatnie koryguje, należy jednak zwrócić uwagę, że niemal od początku miesiąca notowała silną zmienność, powracając do 1,1350.

Pozostając w temacie waluty amerykańskiej, warto przyjrzeć się notowaniom USD/PLN, które od tegorocznych szczytów osuwają się już o ponad 2%. Wtorek przyniósł kolejną falę deprecjacji spychając cenę pod 3,78 zł, a w środę kurs dolara delikatnie koryguje poniżej wybitego poziomu. Po teście marcowych minimów powiększa się szansa na kontynuację deprecjacji i nadal kluczowym poziomem pozostaje strefa 3,73 zł, czyli dolne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji. Po drodze cena napotkać może jeszcze na średnią ruchomą z 200 ostatnich sesji, przebiegającą obecnie na wysokości 3,75 zł.

kurs dolara do złotego 20 marca

Pod kątem publikacji makroekonomicznych kurs dolara czekać może silniejsza zmienność jeszcze w trakcie handlu środowego. Wszystko za sprawą wieczornej decyzji FOMC dot. stóp procentowych oraz zaktualizowanych prognoz gospodarczych. Rynek oczekuje zwężenia ścieżki podwyżek stóp oraz gołębiej treści oświadczenia co miałoby przełożyć się na deprecjację USD. Należy jednak pamiętać, że spora część tych zmian została już dawno zdyskontowana przez rynek.

Chociaż w poniedziałek notowania GBP/PLN testowały okrągły poziom 5 złotych, to w połowie tygodnia nadal utrzymują się powyżej. Kurs funta spada co prawda w środę poniżej 5,01, a w obliczu obecnej fali niepewności dotyczącej Brexitu analitycy spodziewają się dalszej deprecjacji. W tym celu niezbędne jest jednak wybicie wspomnianego, psychologicznego poziomu, a potem zejście pod 4,98, gdzie przebiegają maksima styczniowe:

kurs funta do złotego 20 marca

Środowe przedpołudnie niesie ze sobą sporą paczkę danych dotyczących brytyjskiej gospodarki, w tym wyniki inflacji za luty. Zgodnie z prognozami ekonomistów dynamika roczna powinna utrzymać się na niezmienionym poziomie 1,8% rdr, natomiast w skali miesięcznej odbić od ujemnych poziomów do około 0,5% mdm.

We wtorek osuwał się również kurs franka, który chwilowo testował ponad miesięczne minima. Deprecjację poniżej 3,78 zł zatrzymała średnia z 200 okresów. Wspomniany poziom cenowy blokuje dalsze spadki CHF/PLN praktycznie od początku miesiąca, uniemożliwiając ruch w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji na 3,74-3,73 zł. Jeżeli jednak obecne, krótkoterminowe wsparcie zostanie pokonane, swing w kierunku południowym powinien mieć ostatecznie miejsce.

kurs franka do złotego 20 marca

Negację scenariusza przyniesie wybicie szybszej średniej z 50 okresów oraz ponowny test górnej bandy konsolidacji w okolicach 3,81 zł.


Czytaj więcej…

Jaka pogoda czeka nas w środę 20 marca 2019 roku?

Jaka pogoda czeka nas w środę? Dziś w powietrzu trochę poczujemy już wiosnę. Na południu i południowym-zachodzie będzie dużo słońca. W innych miejscach może być pochmurnie, ale na szczęście bez deszczu. Będzie w miarę ciepło. Osiem stopni w …

Źródło: Onet.pl

Środowe kursy walut – euro, dolar, funt i frank, 20 marca 2019 r.

Wtorkowa sesja przyniosła kolejne umocnienie złotego wobec głównych konkurentów. Kursy walut w środę wskazują jednak na chęć delikatniej korekty lub uspokojenia zmienności. Kurs euro spadał poniżej 4,29 zł, dolar testuje miesięczne minima, kurs …

Źródło: Comparic.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *