iOS 13 oficjalnie zaprezentowany: ciemny motyw i znacząca …

Małgorzata Rozenek wspiera byłego męża. Jacek trafił do szpitala ...

Apple pochwalił się licznymi optymalizacjami, jakie trafiły do najnowszej wersji iOS-a, dzięki czemu obsługa iPhone’a będzie jeszcze większą przyjemnością. Nie zabrakło też długo oczekiwanego ciemnego motywu interfejsu. Mnie osobiście najbardziej przekonało Zaloguj z Apple.

Czy iPhone może działać jeszcze szybciej i płynniej? Entuzjaści Apple’a pewnie w to wątpią, ale ich ulubiona firma raz jeszcze ich zaskoczyła. Jeżeli wierzyć rewelacjom twórców iOS-a, wersja 13 systemu dla iPhone’a ma nawet o 30 proc. szybciej reagować na naszą twarz podczas uwierzytelniania niż poprzednia wersja. Dodatkowo, prawdopodobnie za sprawą jakiejś wymyślnej techniki kompresji, aplikacje z App Store mają być pobierana o 50 proc. szybciej, a ich aktualizacje nawet o 60 proc. Te same aplikacje mają się też uruchamiać dwukrotnie szybciej.

Na tym jednak nie koniec. Wiemy już z przecieków, że iOS 13 w końcu doczeka się ciemnego motywu interfejsu, który również będzie informował aplikacje firm trzecich o nowej palecie barwnej na ekranie. Interfejs, jak zawsze, prezentuje się zaskakująco estetycznie i czytelnie w nowej, wygaszonej wersji. Tyczy się to również wyglądu systemowych aplikacji.

Zniknie jeden z powodów do zastąpienia systemowej klawiatury jakąś inną, od zewnętrznego twórcy. Ta wbudowana w iOS-a w końcu będzie obsługiwała tryb pisania bez odrywania palca od ekranu (tak zwany swipe), co wedle wielu różnych pomiarów od licznych niezależnych firm pozwala na szybsze wprowadzanie tekstu od klasycznego pukania w ekran.

Nowy iOS, podobnie jak konkurencja, będzie teraz też zawierał mądrzejszą funkcję Udostępnij, która na bazie naszych przyzwyczajeń i kontekstu będzie proponować nam konkretne osoby, które prawdopodobnie mają być odbiorcą udostępnianej treści. iOS 13 doczekał się też zupełnie nowej wersji Apple Maps z usprawnionym interfejsem, ale… większość nowości jeszcze przez długi czas nie trafi do użytkowników z Polski.

Zainteresuję was jednak czymś innym: iPhone od teraz będzie mógł tylko jednorazowo przyznać aplikacji zewnętrznej dostęp do lokalizacji. To, wbrew pozorom, bardzo istotna nowość dla prywatności nas wszystkich. No, przynajmniej dla użytkowników iPhone’ów. Warto docenić też wykrywacz spamu w aplikacji Telefon, przekierowujący połączenia na pocztę głosową. iMessage zyskało z kolei obrazki profilowe, których widoczność możemy drobiazgowo ustawiać.

O Apple’u można mówić wiele, ale z pewnością należy przyznać, że jest to firma, która kładzie ogromny nacisk na ważną rzecz, jaką jest nasza prywatność i bezpieczeństwo. Dlatego też wprowadza alternatywę dla tworzenia kont za pomocą Facebooka, Konta Google czy innych usługodawców. Zaloguj z Apple będzie dostępne dla wszystkich aplikacji na wszystkie systemy operacyjne Apple’a, a także dla aplikacji webowych. Żadne prywatne dane użytkownika nie będą przez ten mechanizm przetwarzane.

Z innych nowości warto wspomnieć o nowych paczkach naklejek Memoji, które będą w wygodny sposób dostępne z poziomu klawiatury Apple’a. Bardzo ciekawie wygląda też wbudowany edytor zdjęć potretowych i ogólna większa możliwość dostosowania wykonanych fotografii do naszych potrzeb… a także do klipów wideo. Zwłaszcza że edycja tych drugich ma być równie intuicyjna, co retuszowanie fotografii.

I na pewno będziemy mu się bliżej przyglądać. Sprawdzimy na pewno szybsze reakcje Siri, które również zostały zapowiedziane w kontekście wydawania poleceń przez AirPods. System ma się pojawić na iPhone’ach jeszcze w tym roku, na jesieni.


Czytaj więcej…

iOS 13 będzie jeszcze szybszy i ładniejszy. Największa nowość …

Apple pochwalił się licznymi optymalizacjami, jakie trafiły do najnowszej wersji iOS-a, dzięki czemu obsługa iPhone'a będzie jeszcze większą przyjemnością. Nie zabrakło też długo oczekiwanego ciemnego motywu interfejsu. Mnie osobiście najbardziej …

Źródło: Spider’s Web

iOS 13 oficjalnie zaprezentowany: ciemny motyw i znacząca …

Oczywiście, jak już mogliśmy dowiedzieć się z licznych przecieków, iOS 13 otrzymał ciemny motyw w całym systemie i aplikacjach Apple. Systemowy Dark Mode różni się od rozwiązania promowanego ostatnio przez Google – aplikacji Apple otrzymają po …

Źródło: Tabletowo.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

iOS 13 i watchOS oficjalnie. Nie przekonali mnie do zakupu iPhone …

Czas na iOS. Apple chwali się, że iOS 12 jest już obecny na 85 procentach urządzeń, na które trafił. Fakt, że w porównaniu do fragmentacji Androida to świetny wynik. iOS 13 ma również włączać aplikację dwukrotnie szybciej, niż w poprzedniej wersji.

Źródło: gsmManiaK.pl

Tryb ciemny w iOS 13! Czyli doczekaliśmy się

Tryb ciemny wreszcie w iOS. Pamiętam, jak bardzo brakowało mi go jeszcze za czasów świeżo kupionego iPhone'a 6S, na którego przesiadałem się z Windows Phone. W dzisiaj już „trupku” od Microsoftu miałem to od wyjęcia z pudełka. Na tryb ciemny …

Źródło: Antyweb

Apple prezentuje iOS 13. Jest wyczekiwany Dark Mode i szereg …

Równie ciekawą nowością w iOS 13 jest funkcja "Sign in with Apple", która pozwala nam logować się do serwisów czy sklepów internetowych za pośrednictwem naszego konta Apple (poprzez Face ID/Touch ID). W czasie logowania funkcja może również …

Źródło: Gazeta.pl

iOS 13 oficjalnie. Lista nowości i urządzeń, które dostaną aktualizację

… przed końcem roku; Wiadomości pozwalają tworzyć bardziej rozbudowane emotki memoji oraz wzbogacić je o makijaż czy akcesoria. Po stworzeniu emotki iOS 13 ma wygenerować kilkadziesiąt gotowych do wysłania naklejek, wyrażających różne emocje.

Źródło: Komórkomania (komunikaty prasowe) (Blog)

Apple iOS 13 zapowiedziany – oto najważniejsze nowości

Chociaż Apple iOS jest chwalony za dobrą optymalizację, producent zdecydował się pochylić właśnie nad tą kwestią. Jak zapewniono, Apple iOS 13 przyniesie nawet dwukrotnie szybsze uruchamianie aplikacji. Ich pobieranie ma być z kolei skrócone o około …

Źródło: benchmark.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *