iOS 13 oficjalnie. Lista nowości i urządzeń, które dostaną aktualizację

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Zbigniew Hoffmann ...

Rozpoczynająca się dziś konferencja WWDC 2019, zgodnie z założeniami, przyniosła nam sporo informacji na temat nowości w oprogramowaniu rozwijanym przez Apple. Najwięcej uwagi i czasu poświęcono Apple iOS 13, czyli nowej wersji systemu dedykowanego smartfonom iPhone.

Chociaż Apple iOS jest chwalony za dobrą optymalizację, producent zdecydował się pochylić właśnie nad tą kwestią. Jak zapewniono, Apple iOS 13 przyniesie nawet dwukrotnie szybsze uruchamianie aplikacji. Ich pobieranie ma być z kolei skrócone o około 50%. Szybciej działać ma również Face ID, o około 30%.

Jeśli chodzi natomiast o nowe funkcje, jakkolwiek to zabrzmi, jedną z najważniejszych jest bez wątpienia Dark mode, czyli Tryb ciemny. Od kiedy Apple zaczęło stosować wyświetlacze OLED pojawienie się tego rozwiązania było przez wielu mocno wyczekiwane. Dark mode będzie obsługiwany przez interfejs i wszystkie podstawowe, domyślnie zainstalowane aplikacje. Mała zagadka pozostaje co do aplikacji zewnętrznych programistów, być może będą musieli zadbać o odpowiednią aktualizację. Dark mode będzie można aktywować ręcznie lub ustalić harmonogram co do zachodu słońca lub wybranej godziny.

Apple postanowiło uprzyjemnić korzystanie z domyślnej klawiatury. I wystarczył do tego naprawdę prosty zabieg – dodanie opcji swipe, czyli pisania bez odrywania palca.

Poprawki dotknąć mają również inne aplikacje, zwłaszcza Mapy, chociaż w większości mowa o rozwiązaniach, które niestety nie dotyczą naszego rynku. Zwłaszcza Look Around, odpowiedniku Google Street View.

Apple iOS 13 mapy

Apple iOS 13 to także więcej opcji związanych z edycją zdjęć, znacząco przebudowane Przypomnienia i opcja Sign In with Apple, dzięki której można będzie uprościć proces logowania w aplikacjach, zrezygnować z korzystania z konta społecznościowego czy weryfikowania adresu e-mail i tworzenia hasła, a zastąpić je Apple ID.

Dodana zostanie również opcja pozwalająca na jednorazowe udostępnienie aplikacji dostępu do lokalizacji.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także wzmianki o Memoji. Użytkownicy otrzymają ich więcej, podobnie jak opcji personalizacji. I być może niektórzy jedynie się uśmiechną, ale rozwijanie tego elementu potwierdza, że cieszy się on odpowiednio wysokim zainteresowaniem użytkowników.

Zapowiedź nowej wersji systemu nie oznacza, że już teraz będzie ona dostępna. Bez zaskoczenia, na to trzeba będzie poczekać do września. Aktualizacja powinna ruszyć równocześnie z premierą nowych iPhone’ów.

Źródło: Apple


Czytaj więcej…

iOS 13 będzie jeszcze szybszy i ładniejszy. Największa nowość …

Apple pochwalił się licznymi optymalizacjami, jakie trafiły do najnowszej wersji iOS-a, dzięki czemu obsługa iPhone'a będzie jeszcze większą przyjemnością. Nie zabrakło też długo oczekiwanego ciemnego motywu interfejsu. Mnie osobiście najbardziej …

Źródło: Spider’s Web

iOS 13 oficjalnie zaprezentowany: ciemny motyw i znacząca …

Oczywiście, jak już mogliśmy dowiedzieć się z licznych przecieków, iOS 13 otrzymał ciemny motyw w całym systemie i aplikacjach Apple. Systemowy Dark Mode różni się od rozwiązania promowanego ostatnio przez Google – aplikacji Apple otrzymają po …

Źródło: Tabletowo.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

iOS 13 i watchOS oficjalnie. Nie przekonali mnie do zakupu iPhone …

Czas na iOS. Apple chwali się, że iOS 12 jest już obecny na 85 procentach urządzeń, na które trafił. Fakt, że w porównaniu do fragmentacji Androida to świetny wynik. iOS 13 ma również włączać aplikację dwukrotnie szybciej, niż w poprzedniej wersji.

Źródło: gsmManiaK.pl

Tryb ciemny w iOS 13! Czyli doczekaliśmy się

Tryb ciemny wreszcie w iOS. Pamiętam, jak bardzo brakowało mi go jeszcze za czasów świeżo kupionego iPhone'a 6S, na którego przesiadałem się z Windows Phone. W dzisiaj już „trupku” od Microsoftu miałem to od wyjęcia z pudełka. Na tryb ciemny …

Źródło: Antyweb

Apple prezentuje iOS 13. Jest wyczekiwany Dark Mode i szereg …

Równie ciekawą nowością w iOS 13 jest funkcja "Sign in with Apple", która pozwala nam logować się do serwisów czy sklepów internetowych za pośrednictwem naszego konta Apple (poprzez Face ID/Touch ID). W czasie logowania funkcja może również …

Źródło: Gazeta.pl

iOS 13 oficjalnie. Lista nowości i urządzeń, które dostaną aktualizację

… przed końcem roku; Wiadomości pozwalają tworzyć bardziej rozbudowane emotki memoji oraz wzbogacić je o makijaż czy akcesoria. Po stworzeniu emotki iOS 13 ma wygenerować kilkadziesiąt gotowych do wysłania naklejek, wyrażających różne emocje.

Źródło: Komórkomania (komunikaty prasowe) (Blog)

Apple iOS 13 zapowiedziany – oto najważniejsze nowości

Chociaż Apple iOS jest chwalony za dobrą optymalizację, producent zdecydował się pochylić właśnie nad tą kwestią. Jak zapewniono, Apple iOS 13 przyniesie nawet dwukrotnie szybsze uruchamianie aplikacji. Ich pobieranie ma być z kolei skrócone o około …

Źródło: benchmark.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *