Internauci bezlitośni dla bananowego protestu: "Opozycja szykuje …

Sri Lanka. W policyjnym nalocie na terrorystów zginęło 6 dzieci ...

Dlaczego ludzie – ci znani i ci nieznani – fotografują się, gdy jedzą banana? Wszystko przez skandal związany z usunięciem z Muzeum Narodowego w Warszawie dwóch instalacji wideo, autorstwa Natalii Lach-Lachowicz i Katarzyny Kozyry. Jedno ukazuje blondynkę jedzącą banana, a drugie – kobietę trzymającą na smyczy psy, mające twarze filozofa Friedricha Nietzschego i poety Rainera Rilkego.

Doda zrezygnowała z blondu i zmieniła fryzurę! Jak teraz wygląda?Zobacz więcej

Wskazuje się, że prace zostały usunięte, ponieważ „demoralizują młodzież”. Według dyrektora muzeum, prof. Jerzego Mioziołka, w muzeum nie może być miejsca na sztukę promującą ideologię gender, która deprawuje najmłodszych. Zlikwidowania instalacji miało domagać się Ministerstwo Kultury. To oburzyło społeczeństwo, które teraz protestuje przeciwko cenzurze. W akcję zaangażowały się też osoby znane z mediów.

Banana publicznie zjadła już Agnieszka Woźniak-Starak podczas programu „Big Brother Arena” na żywo w TVN7. Z bananami sfotografowali się także m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Magdalena Cielecka, Andrzej Piaseczny i Piotr Stramowski.Zorganizowano też wydarzenie „Jedzenie Bananów Przed Muzeum Narodowym” na Facebooku. Akcja ma odbyć się w poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 18.00.

Zobacz galerię

Źródło: PrzeAmbitni.pl/x-news


Czytaj więcej…

Internauci bezlitośni dla bananowego protestu: "Opozycja szykuje …

Ostentacyjne jedzenie banana i chwalenie się tym w mediach społecznościowych. Do przewidzenia było, że do tego sprowadzi się cały ten wielki protest przeciwko rzekomej cenzurze w Muzeum Narodowym. Advertisement. Przypomnijmy, że jedna z …

Źródło: wPolityce.pl

Bananowy protest w telewizji i internecie. O co chodzi? Kto ze …

Od kilku dni media zalewają zdjęcia osób jedzących banana. Wiele osób zastanawia się, o co chodzi. Czym jest wszechobecny bananowy protest? Kto ze znanych publicznie zjadł już banana? Zobaczcie!

Źródło: Telemagazyn.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *