Ilu Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Te liczby nie kłamią

Ilu Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Te liczby nie kłamią

Katastrofa smoleńska. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki uczcili pamięć ofiar

W 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki złożyli wieńce na grobach ofiar katastrofy.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieJarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył m.in. Mateusz Morawiecki (PAP, Fot: Leszek Szymański)

Kaczyńskiemu i Morawieckiemu towarzyszyli m.in.: marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szefowie MON i MSWiA – Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński.

Politycy PiS najpierw na Cmentarzu Bródnowskim złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie ministra Pawła Wypycha, który w latach 2009-2010 odpowiadał w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego za sprawy społeczne. Następnie delegacja udała się na grób Katarzyny Doraczyńskiej – wicedyrektor gabinetu szefa Kancelarii Prezydenta.

Prezes Kaczyński i premier Morawiecki udali się następnie do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie znajduje się m.in. grób ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Potem odwiedzili cmentarz w Grabowie na warszawskim Ursynowie, gdzie złożyli kwiaty na grobie Tomasza Merty, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przemówienie Dudy. Morawiecki przed tablicą

Wcześniej hołd spoczywającej w krypcie katedry na Wawelu parze prezydenckiej, Lechowi i Marii Kaczyńskim, oddał Andrzej Duda. – Tamtego ranka, 10 IV 2010 roku, nad lotniskiem Smoleńsk-Północny opadła mgła. Zniknął w niej biało-czerwony tupolew. Nasi Rodacy zginęli. Prezydent RP, prof. Lech Kaczyński, jego Małżonka, wielu wspaniałych ludzi. Ziemia smoleńska pochłonęła kolejną porcję polskiej krwi – mówił prezydent.

Mateusz Morawiecki z kolei złożył kwiaty pod tablicami w KPRM upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Premierowi towarzyszyli m.in. wicepremier Beata Szydło, pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders i rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Zobacz również: Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Katastrofa smoleńska. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki uczcili pamięć ofiar

Wcześniej hołd spoczywającej w krypcie katedry na Wawelu parze prezydenckiej, Lechowi i Marii Kaczyńskim, oddał Andrzej Duda. – Tamtego ranka, 10 IV 2010 roku, nad lotniskiem Smoleńsk-Północny opadła mgła. Zniknął w niej biało-czerwony tupolew.

Źródło: Wirtualna Polska

Ilu Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Te liczby nie kłamią

Katastrofa w Smoleńsku była efektem zamachu terrorystycznego? 9 lat po tragicznym wypadku w Rosji przeprowadzono sondę. Ilu Polaków wierzy, że doszło do zaplanowanego ataku na polski rząd i prezydenta? Liczy mówią same za siebie. 10 kwietnia …

Źródło: Jastrząb Post

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *