Iga Świątek z awansem do półfinału turnieju w Lugano! To …

Iga Świątek z awansem do półfinału turnieju w Lugano! To ...

Zdecydowanie lepiej w mecz weszła Iga Świątek, która już w 4. gemie przełamała rywalkę. Szybko jednak role się odwróciły, Polka straciła przewagę już przy pierwszej okazji, a do końca seta wygrała tylko jednego gema. Nie pomogło nawet to, że 17-latka bardzo dobrze serwowała, notując 3 asy. Nie pozwoliło to jednak w końcówce na utrzymanie własnego podania, bo Białorusinka kapitalnie returnowała.

Obraz gry po przerwie wyglądał podobnie. Świątek została szybko przełamana, a po chwili poprosiła o rozmowę ze swoim trenerem. Dzięki temu odrobiła stratę, a po utrzymaniu własnego serwisu wyszła na prowadzenie. Udało jej się jeszcze raz przełamać Białorusinkę, ale natychmiast straciła przewagę, po doskonałych returnach w wykonaniu Lapko. Polka jednak w 10. gemie jeszcze raz była w stanie przełamać przeciwniczkę, doprowadzając tym samym do wyrównania w całym meczu.

Lapko wyszła na kort zdeterminowana, żeby wygrać całe spotkanie, dzięki czemu już na początku seta przełamała Polkę. Świątek jednak natychmiast odrobiła stratę, utrzymała własny serwis i jeszcze raz wygrała przy podaniu rywalki. Nie pozwoliła wrócić już do spotkania Białorusince, wygrywając seta 6:1 i całe spotkanie 2:1 w setach.

Dzięki tej wygranej Iga Świątek awansowała już do półfinału turnieju w Lugano, gdzie zmierzy się z wygraną pojedynku pomiędzy Kristyną Pliskovą a Swietłaną Kuzniecową. To najlepszy wynik w karierze 17-letniej tenisistki, która w przyszłym tygodniu powinna znaleźć się w czołowej setce rankingu WTA. Jej awans oznacza, że Polka nie będzie musiała kwalifikować się do paryskiego Roland Garrosa.


Czytaj więcej…

Iga Świątek z awansem do półfinału turnieju w Lugano! To …

Zdecydowanie lepiej w mecz weszła Iga Świątek, która już w 4. gemie przełamała rywalkę. Szybko jednak role się odwróciły, Polka straciła przewagę już przy pierwszej okazji, a do końca seta wygrała tylko jednego gema. Nie pomogło nawet to, że 17-latka …

Źródło: Sport.pl

Iga Świątek – Wiera Łapko. Czy Polka znowu sprawi niespodziankę …

Iga Świątek w 1. rundzie pokonała Katarinę Zawacką, a w 2. Viktorię Kuzmovą. Triumf nad Słowaczką to najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze – z tak wysoko sklasyfikowaną zawodniczką (46. miejsce w rankingu WTA) Polka jeszcze nigdy nie …

Źródło: Sport.pl

WTA Lugano: Świetny mecz Igi Świątek. Polka awansowała do …

Iga Świątek (WTA 115) wygrała 4:6, 6:4, 6:1 z rozstawioną z ósemką Verą Lapko (WTA 65) w ćwierćfinale turnieju WTA Lugano. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Polka nie tylko awansowała do półfinału, ale także zadebiutuje w Top 100 zestawieniu WTA.

Źródło: Onet.pl

WTA w Lugano: Iga Świątek – Wiera Łapko [na żywo]

WTA w Lugano: Iga Świątek – Wiera Łapko [na żywo]. FACEBOOK | 0. TWITTER. E-MAIL. KOPIUJ LINK. Ćwierćfinałowy mecz WTA w Lugano: Iga Świątek – Wiera Łapko. Zapraszamy na relację na żywo. Początek spotkania w piątek, o godzinie 15.00. ‹ wróć.

Źródło: Przegląd Sportowy

WTA Lugano: Iga Świątek – Wiera Łapko: Polka walczy o półfinał …

Iga Świątek – Wiera Łapko RELACJA NA ŻYWO WTA Lugano LIVE WYNIK RELACJA ONLINE z 1/4 finału Świątek – Lapko NA ŻYWO RELACJA LIVE w INTERNECIE. Iga Świątek po raz pierwszy w karierze zameldowała się w ćwierćfinale turnieju rangi WTA.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Zbigniew Boniek zachwycony Igą Świątek. "Co za charakterek"

Iga Świątek po raz pierwszy zagra w półfinale turnieju z cyklu WTA, dokonała tego w imprezie rozgrywanej na kortach ziemnych w Lugano. Pokonując Viktorię Kuzmovą w II rundzie, osiągnęła swój premierowy ćwierćfinał w zawodach tej rangi, a teraz ten …

Źródło: WP SportoweFakty

Turniej w Lugano: Iga Świątek w półfinale

Można z niego zapamiętać wiele dobrych akcji Świątek, które początkowo nie dawały efektu. Łapko w pierwszym secie świetnie broniła się przed odważnymi atakami Polki, sama potrafiła mocniej oddać. W końcówce cztery razy Iga Świątek miała szansę …

Źródło: Rzeczpospolita

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Lugano

Świątek dobrze rozpoczęła spotkanie i w czwartym gemie przełamała serwis rywali. Łapko jednak szybko opanowała sytuację. Odrobiła stratę przełamania, a do końca pierwszej partii oddała Polce jedynie gema. W efekcie wygrała pierwszego seta 6:4.

Źródło: Interia

WTA Lugano: Iga Świątek w pierwszym ćwierćfinale. Polka …

Iga Świątek osiągnęła pierwszy w karierze ćwierćfinał zawodów rangi WTA Tour. W czwartkowym pojedynku turnieju WTA International na kortach ziemnych w Lugano Polka pokonała w trzech setach rozstawioną z trzecim numerem Słowaczkę Viktorię …

Źródło: WP SportoweFakty

Turniej WTA – Iga Świątek po raz pierwszy w półfinale

fot. wikimedia commons. Iga Świątek pokonała rozstawioną z ósemką Białorusinkę Wierę Łapko 4:6, 6:4, 6:1 w półfinale turnieju WTA na kortach ziemnych w Lugano. Tenisistka z Warszawy po raz pierwszy znalazła się w czołowej czwórce zawodów tej rangi.

Źródło: Radio Dla Ciebie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *