Hudson-Odoi naturalnym następcą Edena Hazarda?

Jarosław Kaczyński i jego życie towarzyskie. Wypady to "czas ...

W przerwie zimowej Bayern Monachium starał się sprowadzić Calluma Hudsona-Odoia z Chelsea. Zawodnik i klub byli już dogadani, lecz transfer zablokowała Chelsea. W styczniu The Blues zrozumieli jak cennego i utalentowanego zawodnika mają w składzie. Trener Maurizio Sarri dawał coraz więcej szans gry nastolatkowi, a piłkarz zapracował na powołanie do dorosłej reprezentacji Anglii.

Rozwój i potencjalny transfer do Bayernu Hudsona-Odoia zahamowała poważna kontuzja. W kwietniu 18-latek częściowo zerwał ścięgno Achillesa przez co nie będzie zdolny do gry przez ponad pół roku. Mimo to Bawarczycy nie rezygnują ze ściągnięcia skrzydłowego. Tym razem opór Chelsea będzie jeszcze większy.

Głównym tego powodem jest odejście Edena Hazarda. Gwiazdor The Blues poinformował po wygranym finale Ligi Europy, że po sezonie przenosi się z Londynu do Madryt zasilając szeregi Realu. Działacze Chelsea stoją przed dużym wyzwaniem zastąpienia Belga.

– Weźmy Messiego i Ronaldo – zareagował David Luiz na pytanie, kto mógłby zastąpić Hazarda, który w finale strzelił dwa gole i przy trzecim asystował. – Jeśli odejdzie, życzę mu wszystkiego najlepszego. To fantastyczny przyjaciel i zawodnik. Wiem, że Eden trafił tu, kiedy był młody. Teraz jestem dumny z niego, ponieważ świat dowiedział się kim jest Eden Hazard. W życiu pewne rzeczy dobiegają końca, inne się zaczynają. Mamy w klubie kilka talentów, które mogą go zastąpić – dodał obrońca The Blues.

Jednym z tych zawodników jest Hudson-Odoi. Na jego powrót czekają wszyscy na Stamford Bridge. Jednak czy po nim 18-latek będzie chciał pozostać w Londynie. Jego kontrakt wygasa za rok.

– Callum jest świetny. Ma możliwości by zastąpić Edena. Zna klub od najmłodszych lat. Dzięki swojemu talentowi pewnego dnia może osiągnąć taki poziom jak Eden. Być może stoimy przed nową historią dla Calluma. Nie zaczęła się dla niego najlepiej z powodu kontuzji, ale ma dużo czasu, żeby się rozwinąć – wytłumaczył Luiz.


Czytaj więcej…

Hudson-Odoi naturalnym następcą Edena Hazarda?

W styczniu Callum Hudson-Odoi był bliski odejścia do Bayernu Monachium. Chelsea zablokowała transfer i zawodnik stał się jednym z motorów napędowych The Blues. W obliczu odejścia Edena Hazarda do Realu Madryt 18-latek wyrasta na jednego z …

Źródło: Przegląd Sportowy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *