Gracjan Szadziński – Marian Ziółkowski. Skrót walki

Gracjan Szadziński - Marian Ziółkowski. Skrót walki

W jednej z trzech najważniejszych walk gali KSW 48 w Lublinie mierzyli się dwaj czołowi zawodnicy wagi lekkiej największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki – Gracjan Szadziński (8-4) i Marian Ziółkowski (22-7-1). Lepszy okazał się ten drugi, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów wygrywając każdą z trzech rund.

W pierwszej rundzie nieco zaskakująco Marian Ziółkowski nie uciekał po zapasy. Postawił za to na konfrontację w stójce z najgroźniejszym w tej płaszczyźnie Gracjanem Szadzińskim. Co ciekawe, po jednym z mocnych prawych prostych, Ziółkowski posadził na macie rywala i zdobył pozycję dominującą, gdzie rzucał na twarz Szadzńskiego łokcie, zostawiając rany wojenne na jego twarzy. Tak zakończyła się pierwsza odsłona.

W drugiej rundzie Szadziński miał poważne kłopoty z krwawiącymi rozcięciami na twarzy, z których krew napływała mu do oczu i utrudniała widzenie pojedynku. Starcie w tej odsłonie to kolejna stójkowa batalia, w której Ziółkowski korzystał z zasięgu, trafiał Szadzińskiego ciosami prostymi i przeważał na kartach sędziów. Marian Ziółkowski prowadził tę walkę bardzo mądrze, wykorzystując przewagę warunków fizycznych.

W trzeciej rundzie Szadziński musiał postawić wszystko na jedną kartę. Szedł do przodu, szukał kontaktu, natomiast walczący na wstecznym Ziółkowski szukał sprowadzenia. Udało mu się to po półtorej minucie tej odsłony. Sprowadził rywala na matę i zdobył gardę. Tam wykazywał aktywność i punktował na kartach sędziów.


Czytaj więcej…

Gracjan Szadziński – Marian Ziółkowski. Skrót walki

Marian Ziółkowski decyzją sędziów pokonał Gracjana Szadzińskiego. – Zmieniłem klub i otoczenie. Mój trener jest godny zaufana, ta wygrana jest tego efektem. Nikt mi jej nie zabierze. Jestem szybkim zawodnikiem, dobrze poruszam się na nogach. Dziękuję …

Źródło: Przegląd Sportowy

KSW 48: Ziółkowski brutalnie rozbił Szadzińskiego i stał się …

Na KSW 48 Marian Ziółkowski przez trzy rundy dominował nad Gracjanem Szadzińskim i wygrał jednogłośnie na punkty. "Golden Boy" całkowicie rozbił twarz rywala. Dzięki temu najprawdopodobniej będzie kolejnym pretendentem do pasa wagi lekkiej.

Źródło: Onet.pl

KSW 48: krwawa masakra w Lublinie. Marian Ziółkowski porozbijał …

Zalany krwią Gracjan Szadziński próbował skrócić dystans, ale Ziółkowski mądrze uciekał od zwarcia pod siatką klatki. W ostatniej rundzie pojedynku "Golden Boy" sprowadził jeszcze przeciwnika do parteru, czym przypieczętował swoją wygraną. REKLAMA.

Źródło: WP SportoweFakty

Gracjan Szadziński rozbity przez Ziółkowskiego na KSW 48

Skutkiem tego była zakrwawiona twarz Szadzińskiego. Ziółkowski w drugiej rundzie tylko wykorzystywał sytuację okrążając Gracjana i wyprowadzając ciosy, które tylko dalej masakrowały Berserkera. Trzecia runda rozstrzygnęła się w parterze, do którego …

Źródło: Głos Szczeciński

KSW 48: Krew na twarzy Szadzińskiego, a punkty na korzyść rywala …

W jednej z trzech najważniejszych walk gali KSW 48 w Lublinie mierzyli się dwaj czołowi zawodnicy wagi lekkiej największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki – Gracjan Szadziński (8-4) i Marian Ziółkowski (22-7-1). Lepszy okazał się ten drugi, …

Źródło: MMA.pl

KSW 48: Ziółkowski zwycięża. Twarz rywala zalana krwią

Kolejne rundy nie poprawiły sytuacji Gracjana Szadzińskiego. Jego krwawienia nie udało się zatamować a Marian Ziółkowski miał walkę pod kontrolą. Jednocześnie nie dał się sprowokować do szaleńczego ataku, który mógłby się źle dla niego skończyć.

Źródło: wMeritum.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *