Golfista skandalista uhonorowany przez Trumpa. Tiger Woods …

Golfista skandalista uhonorowany przez Trumpa. Tiger Woods ...

Popularny na całym świecie golfista Tiger Woods niecały miesiąc temu wygrał wielkoszlemowy turniej US Masters w Auguście. Jest to juz 15. tytuł sportowca w zawodach tej rangi, ale pierwszy od 2008 roku. Wielu ekspertów uważa Woodsa za najlepszego golfistę wszech czasów. 

Czytaj także: Wzloty i upadki ikony golfa Tigera Woodsa

 

 

Jak informuje BBC, Woods jest teraz także czwartym golfistą w historii, któremu wręczono Prezydencki Medal Wolności. Wcześniej w taki sposób doceniono Arnolda Palmera, Charlie Sifforda i Nicklausa.

Ceremonia odbyła się w należącym do Białego Domu Ogrodzie Różanym. Trump pochwalił „nieustępliwą wolę zwycięstwa” Woodsa. – Jego cechy ucieleśniają amerykańskiego ducha przekraczania granic i przeciwstawiania się ograniczeniom – powiedział prezydent USA. Woods podczas ceremonii podziękował natomiast matce i swoim dzieciom. – Widzieliście momenty dobre i złe, wzloty i upadki – stwierdził Woods. – Bez Waszej pomocy nie byłbym tu, gdzie jestem – podkreślił. 

Prezydent USA Donald Trump, który jest zapalonym golfistą i właścicielem kilku pól, na początku tego roku zagrał z Tigerem Woodsem i osobiście złożył mu gratulacje po jego kwietniowym zwycięstwie w Auguście.

Prezydencki Medal Wolności jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w USA. Przyznaje się go obywatelom amerykańskim i cudzoziemcom, którzy mają szczególny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa czy narodowych interesów Stanów Zjednoczonych, pokoju światowego, kultury oraz innych dokonań w sferze publicznej.

 


Czytaj więcej…

Tiger Woods doceniony przez prezydenta Trumpa. Został odznaczony

Słynny golfista Tiger Woods został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych. Ceremonia odbyła się w należącym do Białego Domu Ogrodzie …

Źródło: polsatsport.pl

Golfista skandalista uhonorowany przez Trumpa. Tiger Woods

Eldrick „TigerWoods został uhonorowany przez prezydenta Donalda Trumpa Medalem Wolności. To najwyższe amerykańskie odznaczenie przyznawane osobom cywilnym. Woods jest wybitnym golfistą. Był bezsprzecznie najlepszym golfistą w pierwszej …

Źródło: Najwyższy Czas!

Prezydent Donald Trump odznaczył Tigera Woodsa

Popularny na całym świecie golfista Tiger Woods niecały miesiąc temu wygrał wielkoszlemowy turniej US Masters w Auguście. Jest to juz 15. tytuł sportowca w zawodach tej rangi, ale pierwszy od 2008 roku. Wielu ekspertów uważa Woodsa za najlepszego …

Źródło: Rzeczpospolita

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *