Gdzie jest burza w Polsce? Radar burz CZERWIEC 2019 Aktualna …

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z ...

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW – czerwiec 2019

Gdzie jest burza w Polsce? Brak aktualnych ostrzeżeń IMGW dotyczących możliwości wystąpienia burz. Szczegółowe komunikaty IMGW można znaleźć na stronie pogodynka.pl Poniżej prognoza burzowa IMGW na 3.06.

Mapa ostrzeżeń IMGW. Stan na 4.06.2019, godz. 8.15

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Legenda:

Kolor pomarańczowy (ostrzeżenie 2. stopnia): Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Kolor żółty (ostrzeżenie 1. stopnia): Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Tak wyglądała Warszawa po burzach i nawałnicach z 2017 roku

Warszawa: Burze i nawałnice [ZDJĘCIA] Duże zniszczenia, powa…

Prognoza burzowa IMGW – od 4.06 godz. 8:00 do 4.06 godz. 20:00

Lokalne burze możliwe będą na znacznym obszarze Polski. Największe ich prawdopodobieństwo wystąpi na południu oraz częściowo na wschodzie, najniższe na północnym wschodzie. Największym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, których wysokość punktowo sięgać może 20-30 mm. Burzom towarzyszyć mogą także porywy wiatru do 75 km/h oraz grad do 2 cm. Burze występować będą po południu i pod wieczór, najliczniej będą się tworzyć w górach i na obszarach podgórskich.

Gdzie jest burza? Prognoza pogody TVN Meteo (od 4.06 do 6.06)

Źródło:
TVN

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy – dzięki tym reguło…

Gdzie jest burza? Interaktywna mapa burzowa dla Polski

Sytuację burzową można śledzić na bieżąco w internecie dzięki interaktywnym mapom. Poniżej mapa burzowa dla Polski, mapa burzowa dla Warszawy i mapa burzowa dla Europy z serwisu windy.com

Radar burz 2019. Aktualna mapa wyładowań z ostatnich 2 godzin


Źródło: blitzortung.org/CC BY-SA 4.0

Gdzie jest burza w Polsce? Interaktywna mapa burzowa dla Polski

Gdzie jest burza w Polsce? Interaktywna mapa burzowa dla Warszawy

Gdzie jest burza w Europie. Aktualna mapa wyładowań

Gdzie jest burza? Interaktywna mapa burz dla Europy

Mapa opadów z prognozą pogody

Burze, tornada, cyklony. Najbardziej fotogeniczne zjawiska a…


Czytaj więcej…

Gdzie jest burza w Polsce? Radar burz CZERWIEC 2019 Aktualna …

Lokalne burze możliwe będą na znacznym obszarze Polski. Największe ich prawdopodobieństwo wystąpi na południu oraz częściowo na wschodzie, najniższe na północnym wschodzie. Największym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, których …

Źródło: Polska Times

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *