Francja wprowadza oficjalny zakaz sprzedaży żywności …

Francja wprowadza oficjalny zakaz sprzedaży żywności ...

„Przepisy, które mają chronić francuskich konsumentów przed produktami z niebezpieczną substancją są radykalne i nie przewidują jakichkolwiek okresów przejściowych dla producentów i dystrybutorów żywności. Muszą oni do końca tego roku wyeliminować z rynku francuskiego wszystkie produkty spożywcze zawierające E171. Obawiamy się, że jeśli podobny zakaz nie zostanie wprowadzony w Polsce to produkty te mogą zostać wytransferowane przez międzynarodowe sieci handlowe do sklepów w Polsce” – mówi Klaudia Anioł, prezes fundacji Istytut Ochrony Praw Konsumentów.

 

Jak się dowiadujemy, E171 to dwutlenek tytanu TiO2. Wykorzystywany jest głównie jako barwik wybielający. Znajdziemy go między innymi w produktach takich jak: słodycze, gumy do żucia, lukry, galaretki, dżemy, lody, ciasteczka, batoniki, napoje mleczne czy też tabletki słodzące.

 

Według Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem środek jest klasyfikowany jako substancja rakotwórcza z grupy 2B, co oznacza „prawdopodobnie ma rakotwórcze działanie dla ludzi”.

 

Źródło: Prawokonsumentow.org.pl / Telewizja Superstacja


Czytaj więcej…

Francja wprowadza oficjalny zakaz sprzedaży żywności …

E171 to oznaczenie dwutlenku tytanu TiO2 (inna nazwa: dwutlenek tytanu) wykorzystywanego w żywności głównie w postaci nanocząsteczek jako barwnik wybielający produkty. Substancja jest stosowana do produkcji m.in. słodyczy, gum do żucia, lukrów, …

Źródło: DlaHandlu.pl

Francja wycofa produkty z rakotwórczą substancją E171. Wiemy …

Jak się dowiadujemy, E171 to dwutlenek tytanu TiO2. Wykorzystywany jest głównie jako barwik wybielający. Znajdziemy go między innymi w produktach takich jak: słodycze, gumy do żucia, lukry, galaretki, dżemy, lody, ciasteczka, batoniki, napoje mleczne …

Źródło: Superstacja

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *