Film Sekielskiego już przebił "Kler". Fenomenalny wynik "Tylko nie …

Cracovia - Lech Poznań. Obie drużyny walczą o puchary [NA ŻYWO]

Temat pedofilów w szeregach kleru coraz częściej ściąga na siebie uwagę twórców filmowych. Tylko nie mów nikomu przedstawia mroczną stronę kościoła katolickiego w Polsce. Dokument cieszy się wielką popularnością na platformie YouTube.

Najpierw na duże ekrany trafił Kler. Film Wojciecha Smarzowskiego rozpoczął masową polemikę nad kwestią pedofilów w polskim kościele. Temat cieszył się dużą popularnością wśród rodzimych widzów – część z nich krytykowało fabułę, zarzucając jej kłamstwa, populistykę i bycie obrazoburczym. Pozostali gratulowali Smarzowskiemu umiejętnego podjęcia się tak niewygodnej tematyki. Kler odnotował rekord box office 2018 roku, równocześnie stając się trzecim najbardziej dochodowym filmem w Polsce, zrealizowanym po 1989 roku.

Podobnego tematu podjął się Tomasz Sekielski w dokumencie Tylko nie mów nikomu. Widowisko powstało dzięki wsparciu internautów oraz funduszy zebranych na portalach crowdfundingowych. Jego treść składa się ze wstrząsających wypowiedzi ofiar pedofilii w kościele.

Widowisko cieszy się wielką popularnością na platformie. Tylko nie mów nikomu posiada już 3 233 752 wyświetleń na YouTubie.

Tomasz Sekielski nie wyczerpał jeszcze tematu pedofilii w polskim kościele. W planach twórcy znajduje się kontumacja Tylko nie mów nikomu:

Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.


Czytaj więcej…

Film Sekielskiego już przebił "Kler". Fenomenalny wynik "Tylko nie …

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego zajął drugie miejsce na liście polskich kinowych hitów wszech czasów. W pierwszy weekend po po premierze obejrzało go niema milion osób, a w ciągi 51 dni odkąd trafił na ekrany, ponad 5 mln osób zechciało kupić bilet do …

Źródło: naTemat

Dokument 'Tylko nie mów nikomu' o pedofilii w kościele dostępny na …

Najpierw na duże ekrany trafił Kler. Film Wojciecha Smarzowskiego rozpoczął masową polemikę nad kwestią pedofilów w polskim kościele. Temat cieszył się dużą popularnością wśród rodzimych widzów – część z nich krytykowało fabułę, zarzucając jej …

Źródło: FDB

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *