Fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie. Zamykają bulwary

Fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie. Zamykają bulwary

Jak informuje stołeczny Ratusz, przejście fali wezbraniowej prognozowane jest we wtorek, 28 maja, w godz. 6-18. Obecny poziomu Wisły to 4,30 m. Do jutra ta wartość osiągnie stan ostrzegawczy, czyli poziom sześciu metrów. Rzeka i jej brzegi są na bieżąco monitorowane przez służby miejskie i mundurowe.

Foto: Rafa Motyl Urząd m.st. Warszawy / Materiały prasowe


Wysoki poziom wody w Wiśle

Podczas dzisiejszego miejskiego zebrania Zespołu Zarządzania Kryzysowego Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zdecydował o prewencyjnym zamknięciu wejścia na bulwary w poniedziałek, 27 maja, od godz. 20. Zostaną wyłączone zlokalizowane tam fontanny, część zasilania elektrycznego oraz stacje Veturilo.

Już zamknięte zostały śluzy wałowe i wrota Portu Czerniakowskiego. – Wcześniej specjaliści sprawdzili, czy wszystkie systemy przeciwpowodziowe, w tym przepompownie, działają sprawnie. Z plaż zostały wywiezione kosze i przenośne toalety, zabrano ruchome elementy, m.in. ruszty palenisk i nadwodne budki. Zdemontowany został także pomost przy moście Poniatowskiego. W portach bosmani całodobowo nadzorują zacumowane łodzie, żaglówki i inne jednostki – informuje Kamil Dąbrowa, rzecznik stołecznego Ratusza.

Właściciele nadwiślańskich klubokawiarni otrzymali od miasta informację o nadpływającej fali, z prośbą o zabezpieczenie lokali, zamknięcie kanalizacji, opróżnienie pojemników na śmieci, zabranie krzeseł i stolików. Kozy i owce pasące się na wyspie przy moście Gdańskim ewakuowano na obrzeża miasta.

Foto: Rafał Motyl/Urząd m.st.Warszawy / Materiały prasowe


Wysoki poziom wody w Wiśle

W pełnej gotowości pozostają służby miejskie i mundurowe. Miasto ma zabezpieczone 260 tys. worków i piasek, gdyby zaistniała potrzeba wzmocnienia wałów. Te na bieżąco są monitorowe przez straż pożarną i miejską oraz policję.

– Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje zakaz wchodzenia na teren międzywala. Podczas największego wezbrania wody nie będzie można też przebywać na działkach ogrodniczych na Mokotowie. Służby ponadnormatywne zostaną skierowane do zapewnienia bezpieczeństwa na mostach, na których gromadzącą się ludzie obserwujący rzekę – tłumaczy Kamil Dąbrowa.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(PC)


Czytaj więcej…

"Uwaga! Fala wezbraniowa". RCB ostrzega, a Trzaskowski zamyka …

Fala wezbraniowa przejdzie przez Warszawę we wtorek w godzinach 6-18. Włodarz stolicy poinformował, że podczas spotkania Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydował że już w poniedziałek dla bezpieczeństwa zostaną zamknięte bulwary wiślane.

Źródło: naTemat

Fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie. Zamykają bulwary

Jak informuje stołeczny Ratusz, przejście fali wezbraniowej prognozowane jest we wtorek, 28 maja, w godz. 6-18. Obecny poziomu Wisły to 4,30 m. Do jutra ta wartość osiągnie stan ostrzegawczy, czyli poziom sześciu metrów. Rzeka i jej brzegi są na bieżąco …

Źródło: Onet.pl

Warszawa: Fala wezbraniowa na Wiśle. Bulwary Wiślane zostaną …

Fala wezbraniowa przejdzie przez @warszawa we wtorek, 28.05, w godz. 6.00-18.00. Podczas Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydowałem, że już dziś (poniedziałek) o godz. 20.00 dla bezpieczeństwa zamykamy #bulwarywiślane. Służby są w pełnej …

Źródło: Interia

We wtorek fala kulminacyjna na Wiśle, bulwary będą zamknięte

Fala wezbraniowa na Wiśle przejdzie przez Warszawę we wtorek w godzinach 6-18. Zamknięte będą bulwary. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzegawczy SMS do mieszkańców Mazowsza. W poniedziałek wieczorem poziom wody sięgał 476 …

Źródło: TVN Warszawa

Wisła, Warszawa. Fala wezbraniowa zbliża się do stolicy. Plaża …

Obecnie poziom Wisły w Warszawie wynosi ponad 280 centymetrów (stan na poniedziałek 27 maja 2019) i ciągle rośnie. W galerii zamieściliśmy aktualne zdjęcia z Wawra, gdzie widać znaczne podniesienie poziomu Wisły. Pod wodą znalazła się słynna …

Źródło: Warszawa NaszeMiasto.pl

Fala wezbraniowa na Wiśle 2019 – co to takiego? Jakie niesie …

Mimo pięknej pogody i słońca, deszcze, z jakimi zmagała się część Polski w ostatnim czasie, wciąż nie dają o sobie zapomnieć. Na Wiśle utworzyła się fala wezbraniowa, która może być prawdziwie niebezpieczna. Warszawa przygotowuje się do jej …

Źródło: Radio Eska

Panika w stolicy! Fala wezbraniowa na Wiśle zbliża się do …

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło alert dla województwa mazowieckiego. Fala wezbraniowa na Wiśle ma objąć 12 powiatów. RBC apeluje o niezbliżanie się do rzek. Przygotowania do nadejścia fali wezbraniowej poczynił warszawski ratusz.

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *