F1: Wypadek Russella podczas treningu. Bolid Williamsa uszkodzony

F1: Wypadek Russella podczas treningu. Bolid Williamsa uszkodzony

Robert Kubica był jedynym zawodnikiem z całej stawki F1, który jeszcze nie jeździł na torze w Azerbejdżanie. Tor w Baku jest jednak obiektem ulicznym, a na takich polski kierowca bardzo lubił ścigać się w przeszłości. 

Sytuacja Williamsa nie jest jednak najlepsza. Ekipa z Grove jest zdecydowanie najsłabszym teamem w całej stawce F1. – W zeszłym roku byliśmy tu znacznie bliżej pozostałych ekip, niż jesteśmy w tym sezonie – mówił przed weekendem Kubica. – Nic nie wiem o żadnych udoskonaleniach – dodał, ucinając spekulację na temat tego, czy bolid będzie sprawować się lepiej.

Kierowcy F1 rywalizację w Azerbejdżanie mieli rozpocząć od piątkowych treningów. Jazdy trwały jednak tylko dwanaście minut. Wówczas doszło do całej serii absurdalnych sytuacji, które uniemożliwiły dalszą jazdę.

George Russell najechał na studzienkę kanalizacyjną, która wyskoczyła do góry i uszkodziła nos oraz podłogę w samochodzie Brytyjczyka. Na torze natychmiast pojawiła się czerwona flaga, która oznaczała, że niemożliwe jest kontynuowanie jazd. 

Bolid Russella został przeniesiony na lawetę, która miała przetransportować go do garażu Williamsa. Laweta nie zmieściła się jednak pod mostkiem z reklamą i została na środku toru. Ostatecznie bolid zdjęto z lawety.

W międzyczasie sędziowie podjęli decyzję o tym, że trzeba będzie sprawdzić wszystkie studzienki, które znajdują się na torze. W związku zdecydowano, że pierwszy trening nie zostanie wznowiony. Powodem mógł być także wyciek płynu hydraulicznego z lawety, która przewoziła bolid Russella.

Taki obrót spraw jest bardzo niekorzystny dla Williamsa. Ekipa z Grove, która ma problem z częściami zapasowymi, teraz jest w jeszcze gorszej sytuacji. Williams poinformował, że Russell nie weźmie udziału w drugim treningu. Na sobotę będzie jednak gotowe nowe nadwozie. Niewykluczone są także uszkodzenia silnika.

Ostatecznie pomiarowe okrążenie zdołało przejechać tylko dwóch kierowców – Charles Leclerc i Sebastian Vettel.


Czytaj więcej…

F1: kuriozalna sytuacja na treningu, wypadek Russella

Pierwszy trening F1 przed GP Azerbejdżanu został przerwany po kilkunastu minutach. Wypadek George'a Russella sprawił, że nie można było wznowić rywalizacji. Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas przewożenia bolidu do garażu. Podnośnik lawety nie …

Źródło: Onet.pl

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Robert Kubica ostatni w rankingu …

Z każdym wyścigiem, w którym Russell jest od niego lepszy, coraz bardziej prawdopodobne jest to, że nie pozostanie w F1 na rok 2020. Szkoda, biorąc pod uwagę jego historię powrotu. Jednak świat F1 jest bezwzględny – ocenił dziennikarz Jake Michaels.

Źródło: WP SportoweFakty

F1. George Russell komentuje swój wypadek. Bolid jest poważnie …

George Russell najechał na studzienkę podczas treningu przed GP Azerbejdżanu i poważnie uszkodził bolid Williamsa. – Podłoga jest zrujnowana – powiedział Brytyjczyk. George Russell. screen. REKLAMA. Podziel się …

Źródło: Sport.pl

F1: Wypadek Russella podczas treningu. Bolid Williamsa uszkodzony

6 minut temu. ​Kłopoty Williamsa przed Grand Prix Azerbejdżanu. Trening F1 na torze w Baku został przerwany po kilkunastu minutach, kiedy kierowca zespołu George Russell miał wypadek – informuje portal Onet.pl. REKLAMA. #gpBAKU #RUSSELL …

Źródło: RMF 24

F1: Bolid Williamsa rozpadł się podczas treningu

F1: Bolid Williamsa rozpadł się podczas treningu. mż, PAP. 2019-04-26, 12:27. Partner Roberta Kubicy z zespołu Williamsa Brytyjczyk George Russell na początku pierwszego treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Azerbejdżanu …

Źródło: polsatsport.pl

Kubica ostatni w rankingu ESPN. ''Robert nie pozostanie w F1 po …

W bardzo brutalny sposób został oceniony Robert Kubica w rankingu ”F1 Power Ranking” jaki przygotował dziennikarz ESPN. Jake Michaels uważa, że dla Polaka to ostatni sezon w Formule 1. Wpływ na taką ocenę mają oczywiście występy kierowcy …

Źródło: WRC NEWS (komunikaty prasowe) (Blog)

Osamotniony Kubica trenuje w Baku. Jego kolega jazdę dzisiaj ma …

15:17. RED FLAG Session suspended as @lance_stroll is the latest driver to come to grief at Turn 2 #AzerbaijanGP#F1pic.twitter.com/lvwVT7hgB3. — Formula 1 (@F1) 26 kwietnia 2019. 15:16. Lance Stroll wjechał w barierę. Kanadyjczykowi nic się nie stało.

Źródło: Eurosport

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *