Ewakuacja wycieczkowca "Viking Sky". Statek dryfuje u wybrzeży …

El. ME 2020 na żywo: Mołdawia - Francja na żywo. Transmisja TV ...

Publiczny norweski nadawca NRK pokazał ujęcia wycieczkowca „Viking Sky”, spychanego przez sztormowe fale w kierunku niebezpiecznego odcinka wybrzeża o nazwie Hustadvika, gdzie znajduje się wiele skalistych wysepek i podwodnych raf.

 

Jak podała służba ratownictwa morskiego południowej Norwegii, z powodu problemów z napędem statek wezwał pomoc i dryfuje w stronę lądu. Do akcji ratunkowej skierowano kilka śmigłowców i jednostek pływających. Przebywający na wybrzeżu świadek powiedział NRK, że „Viking Sky” zdołał częściowo odzyskać zdolność manewrową.

 

Obok Hustadvika przebiega szlak żeglugowy łączący porty Molde i położony bardziej na północ Kristansund.

 

(PAP)

 


Czytaj więcej…

Nagrania z akcji ratunkowej statku Viking Sky. Bardzo trudne …

Viking Sky rozpoczął swoją 12-dniową podróż 14 marca w norweskim Bergen. Po drodze odwiedził miejscowości: Narvik, Alta, Tromso, Bodo i Stavanger. We wtorek miał zawinąć do brytyjskiego portu Tilbury. W sobotę po południu pojawiły się problemy z …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Statek wycieczkowy ''Viking Sky'' w niebezpieczeństwie. Ewakuacja …

Publiczny norweski nadawca NRK pokazał ujęcia wycieczkowca "Viking Sky", spychanego przez sztormowe fale w kierunku niebezpiecznego odcinka wybrzeża o nazwie Hustadvika, gdzie znajduje się wiele skalistych wysepek i podwodnych raf.

Źródło: Radio ZET

Dramatyczna akcja ratunkowa. Pasażerowie wycieczkowca przerażeni

Dramatyczna akcja ratunkowa u wybrzeży Norwegii. Służby ewakuują statek „Viking Sky”, na którego pokładzie jest ponad tysiąc osób. Śmigłowce zabierają pasażerów wycieczkowca na ląd, do miasta Molde. Statek miał awarię silnika. Sztormowe fale …

Źródło: fakt.pl

Helikoptery ewakuują 1300 osób z gigantycznego wycieczkowca …

Ewakuację pasażerów statku wycieczkowego wymusiła awaria silników. Statek „Viking Sky” nadal sygnał SOS, ponieważ awaria przytrafiła się przy bardzo złej pogodzie. W sobotę o godzinie 16 wysłano w rejon trzy helikoptery, które prowadzą ewakuację.

Źródło: Najwyższy Czas!

Ewakuacja wycieczkowca "Viking Sky". Statek dryfuje u wybrzeży …

Do akcji ratunkowej skierowano kilka śmigłowców i jednostek pływających. Przebywający na wybrzeżu świadek powiedział NRK, że "Viking Sky" zdołał częściowo odzyskać zdolność manewrową. Obok Hustadvika przebiega szlak żeglugowy łączący porty …

Źródło: Dziennik.pl

Ewakuacja 1300 pasażerów statku wycieczkowego. "Viking Sky

Pierwszych 100 spośród 1300 pasażerów statku wycieczkowego, który po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu środkowej części zachodniego wybrzeża Norwegii, zostało w sobotę po południu ewakuowanych na ląd – poinformowała norweska policja.

Źródło: http_//www.superstacja.tv/

Olbrzymi prom przydryfował w pobliże brzegu. Zarządzono …

Wielka akcja ratunkowa na Morzu Norweskim. Pomoc wezwał prom pasażerski Viking Sky, uszkodzony przez silny wiatr u zachodnich wybrzeży Norwegii. Na jego pokładzie podróżowało 1300 pasażerów. Po południu w sobotę rozpoczęto ich ewakuację.

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *