Ewakuacja 1300 pasażerów statku wycieczkowego. "Viking Sky …

El. ME 2020: Anglia rozbiła Czechy. Hat trick Raheema Sterlinga

Ze statku wycieczkowego Viking Sky trzeba ewakuować 1300 osób. Przed godziną 18.00 udało się przetransportować mniej niż 100 – donoszą agencje informacyjne. Do 20.00 ewakuowano 139 osób – podała telewizja BBC.

Wszystko wskazuje na to, że akcja ratunkowa potrwa długo. Wszystko przez trudne warunki pogodowe. Jak podają norweskie media, fale dochodzące do 8 metrów i silny wiatr utrudniają pracę ratowników. Pasażerowie są podejmowani ze statku pojedynczo przez załogi śmigłowców (ich pracę widać na nagraniu powyżej). Każdy z nich może pomieścić 15-20 osób. To może potrwać całą noc. Niemożliwe było użycie łodzi ratunkowych. 

Część mediów, m.in. CNN i BBC, publikuje nagranie z wnętrza Viking Sky. Widać na nim ludzi siedzących w pomieszczeniu po którym, w wyniku kołysania statku, przesuwają się meble: 

Według informacji BBC lekko rannych jest 8 z uratowanych dotąd osób.

Na przekazach CNN widać statek na wzburzonych wodach Morza Norweskiego, zdjęcia z ludźmi siedzącymi na pokładzie, ubranymi w kamizelki ratunkowe oraz wodę przelewającą się pod nogami ludzi: 

Viking Sky rozpoczął swoją 12-dniową podróż 14 marca w norweskim Bergen. Po drodze odwiedził miejscowości: Narvik, Alta, Tromso, Bodo i Stavanger. We wtorek miał zawinąć do brytyjskiego portu Tilbury.

W sobotę po południu pojawiły się problemy z silnikiem. Załoga wycieczkowca wysłała sygnał SOS. W końcu zarządzono ewakuację.


Czytaj więcej…

Nagrania z akcji ratunkowej statku Viking Sky. Bardzo trudne …

Viking Sky rozpoczął swoją 12-dniową podróż 14 marca w norweskim Bergen. Po drodze odwiedził miejscowości: Narvik, Alta, Tromso, Bodo i Stavanger. We wtorek miał zawinąć do brytyjskiego portu Tilbury. W sobotę po południu pojawiły się problemy z …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Statek wycieczkowy ''Viking Sky'' w niebezpieczeństwie. Ewakuacja …

Publiczny norweski nadawca NRK pokazał ujęcia wycieczkowca "Viking Sky", spychanego przez sztormowe fale w kierunku niebezpiecznego odcinka wybrzeża o nazwie Hustadvika, gdzie znajduje się wiele skalistych wysepek i podwodnych raf.

Źródło: Radio ZET

Dramatyczna akcja ratunkowa. Pasażerowie wycieczkowca przerażeni

Dramatyczna akcja ratunkowa u wybrzeży Norwegii. Służby ewakuują statek „Viking Sky”, na którego pokładzie jest ponad tysiąc osób. Śmigłowce zabierają pasażerów wycieczkowca na ląd, do miasta Molde. Statek miał awarię silnika. Sztormowe fale …

Źródło: fakt.pl

Helikoptery ewakuują 1300 osób z gigantycznego wycieczkowca …

Ewakuację pasażerów statku wycieczkowego wymusiła awaria silników. Statek „Viking Sky” nadal sygnał SOS, ponieważ awaria przytrafiła się przy bardzo złej pogodzie. W sobotę o godzinie 16 wysłano w rejon trzy helikoptery, które prowadzą ewakuację.

Źródło: Najwyższy Czas!

Ewakuacja wycieczkowca "Viking Sky". Statek dryfuje u wybrzeży …

Do akcji ratunkowej skierowano kilka śmigłowców i jednostek pływających. Przebywający na wybrzeżu świadek powiedział NRK, że "Viking Sky" zdołał częściowo odzyskać zdolność manewrową. Obok Hustadvika przebiega szlak żeglugowy łączący porty …

Źródło: Dziennik.pl

Ewakuacja 1300 pasażerów statku wycieczkowego. "Viking Sky

Pierwszych 100 spośród 1300 pasażerów statku wycieczkowego, który po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu środkowej części zachodniego wybrzeża Norwegii, zostało w sobotę po południu ewakuowanych na ląd – poinformowała norweska policja.

Źródło: http_//www.superstacja.tv/

Olbrzymi prom przydryfował w pobliże brzegu. Zarządzono …

Wielka akcja ratunkowa na Morzu Norweskim. Pomoc wezwał prom pasażerski Viking Sky, uszkodzony przez silny wiatr u zachodnich wybrzeży Norwegii. Na jego pokładzie podróżowało 1300 pasażerów. Po południu w sobotę rozpoczęto ich ewakuację.

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *