Eurowybory 2019. Radość po wynikach w sztabie KE na Pomorzu

Eurowybory 2019. Radość po wynikach w sztabie KE na Pomorzu
  • Kandydatka Koalicji Europejskiej od początku kampanii nie ukrywała, że jej głównym hasłem jest „walka z mową nienawiści”
  • Adamowicz chciałaby w Parlamencie Europejskim pracować np. w Komisji Rybołówstwa, Komisji Wolności Obywatelskich, lub Komisji Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych
  • Adamowicz była aktywna w mediach społecznościowych, postawiła też na wywiady w dużych mediach.
  • Miała też mnóstwo banerów wyborczych. Szczególnie w Gdańsku na podobizny kandydatki KE można było natknąć się niemalże na każdym kroku
  • Według wyników exit poll (źródło TVN24) PiS zdobył 42,4 proc. głosów, a Koalicja Europejska – 39,1 proc.

Pod koniec marca Magdalena Adamowicz ogłosiła swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wiele osób kibicowało takiej decyzji, ale pojawiły się też głosy mocno krytyczne. Niektórzy przekonywali, że wdowa po zamordowanym w styczniu prezydencie Gdańska nie powinna tak szybko wchodzić do polityki. 

– Piszą o tym, jak powinnam obchodzić żałobę, co mówić, co czuć, jak wyglądać, co jeść, z kim rozmawiać, a z kim nie. Powiem to jeszcze raz dobitnie: startuję nie „dzięki śmierci Pawła”, robię to „przez śmierć Pawła” – mówiła Onetowi Adamowicz.

Kandydatka Koalicji Europejskiej od początku kampanii nie ukrywała, że jej głównym hasłem jest „walka z mową nienawiści”.

– Zrobię wszystko, żeby w naszym życiu społecznym, w mediach, w internecie, w szkołach i na stadionach, w polityce i w miejscach kultu religijnego – wszędzie uświadamiać sobie, że hejt może zabić, że już teraz szerzy spustoszenie w naszych głowach. Ale ma też olbrzymie konsekwencje polityczne – to podsycany hejt prowadzi do zachowań ksenofobicznych, a te wprost do rozsadzania Unii od środka – podkreślała Adamowicz.

Polityk KE nie była w stanie podać szczegółowych założeń walki z nienawiścią w życiu publicznym. Ale w ostatnich miesiącach spotkała się w tej sprawie m.in. z kilkoma amerykańskimi kongresmenami, a także przedstawicielami zarządu Facebooka. Adamowicz napisała też list otwarty do działaczy politycznych. Podkreślała, że zmiana prawa międzynarodowego dotyczącego praw człowieka jest konieczna. Wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska miała też przemówienie w Parlamencie Europejskim.

– Chcę, aby unijne programy edukacyjne i kulturalne, społeczne i ekonomiczne, w tym wymiany młodzieży, projekty kulturalne i edukacyjne zawierały komponent prewencji mowy nienawiści – mówiła ponadto Adamowicz.

Walka z mową nienawiści była głównym hasłem w tej kampanii Adamowicz. Ale polityk zaznaczała, że w Parlamencie Europejskim chce też odpowiadać za inne zadania. 

– Jestem doktorem nauk prawnych i przedmiotem moich badań jest w szczególności prawo i gospodarka morska. W UE rozstrzyga się wiele spraw morskich. Mogłabym pracować w Komisji Rybołówstwa, Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych – mówiła Onetowi.

Magdalena Adamowicz postawiła na nieco inną kampanię niż jeden z jej głównych konkurentów Jarosław Wałęsa. Wprawdzie i ona miała dużo spotkań z mieszkańcami (rozdawała m.in. słodkości na ulicach Trójmiasta i pukała do drzwi mieszkańców), ale jej przewagę stanowiło mnóstwo rozwieszonych na ulicach Pomorza banerów wyborczych. Szczególnie w Gdańsku na podobizny kandydatki KE można było natknąć się niemalże na każdym kroku. 

Kandydatka KE postawiła też na wywiady w dużych mediach. 

Adamowicz była też widoczna w mediach społecznościowych. Popularność zyskała jej odpowiedź na wpis poseł Krystyny Pawłowicz. Polityk PiS chciała wiedzieć, jakie Adamowicz „ma kompetencje, poza byciem żoną zamordowanego prezydenta miasta”. Polityk KE zareagowała spokojnie na taką zaczepkę. Wyliczyła szczegółowo swoje kompetencje, zaprosiła też Pawłowicz na kawę i poprosiła ją o pomoc w budowie międzynarodowej koalicji przeciwko mowie nienawiści.

Magdalena Adamowicz jest doktorem prawa, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką niemieckiego Uniwersytetu w Bonn, wykształcenie prawnicze zdobywała też na wykładach organizowanych przez Uniwersytet Cambridge. Ma 46 lat. 


Czytaj więcej…

Magdalena Adamowicz dostała się do Parlamentu Europejskiego …

Z pierwszych sondażowych prognoz wynika, że Magdalena Adamowicz dostała się do Parlamentu Europejskiego. Wdowa po zamordowanym w styczniu prezydencie Gdańska zaprezentowała w tej kampanii właściwie tylko jedno hasło. Polityk Koalicji …

Źródło: Onet.pl

Wielki wynik Magdaleny Adamowicz. Żona zmarłego prezydenta …

To oczywiście na razie wyniki sondażowe, ale jest już pewne, że Magdalena Adamowicz dostanie się do europarlamentu. Dodajmy, że nowa eurodeputowana nie była „jedynką” na liście Koalicji Europejskiej w okręgu pomorskim. Pierwsze miejsce miał …

Źródło: naTemat

Magdalena Adamowicz idzie do PE. Niesamowite gratulacje od …

Jedną z osób, które odniosły zwycięstwo w tegorocznych wyborach jest Magdalena Adamowicz – wynika z sondaży. Wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Jedną z pierwszych osób, które złożyły …

Źródło: Wirtualna Polska

Eurowybory 2019. Radość po wynikach w sztabie KE na Pomorzu

Sondażowe wyniki podane przez TVN24 w sztabie Koalicji Europejskiej w Gdańsku przyjęto w milczeniu. Pierwsze oklaski rozległy się dopiero po transmitowanym przemówieniu Grzegorza Schetyny, który powiedział, że to pierwsza połowa meczu i pierwszy …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Euforia w Gdańsku. Magdalena Adamowicz z pierwszym …

O godzinie 21 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. w sztabie Koalicji Europejskiej w Gdańsku przyjęto je w milczeniu. Po kilku minutach wybuchła tam jednak euforia. To reakcja na informację, że mandat europosła w …

Źródło: Radio ZET

Wybory do europarlamentu 2019 na Pomorzu. Magdalena

Czekamy jeszcze na oficjalne wyniki, to są wyniki sondażowe – zaznaczyła na wstępie Magdalena Adamowicz. – Ale bardzo się cieszę, bo zależy mi na tym, żeby Europa była zjednoczona. Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że żeby wygrać wybory, trzeba obiecywać …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *