Europosłowie PO za ACTA2. Stanowisko zajęli Hübner i Zwiefka

Siostra Joanny Kulig urodziła. Znamy płeć dziecka

Europosłowie Platformy Obywatelskiej Danuta Hübner i Tadeusz Zwiefka poinformowali, że głosowali za unijną dyrektywą o prawach autorskich, którą przyjął Parlament Europejski. Podobnie uczyniła większość deputowanych wybranych z list tej partii. Z kolei wszyscy deputowani Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się przeciwko dyrektywie określonej mianem ACTA2 oraz – jak wskazywali – cenzurze w sieci.


Parlament Europejski poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich

Parlament Europejski w Strasburgu poparł we wtorek unijną dyrektywę o prawach autorskich: 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się…

zobacz więcej

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich: 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu.

Kontrowersyjną dyrektywę, określoną przez jej przeciwników mianem ACTA2, poparła większość eurodeputowanych PO: Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barnara Kudrycka, Julia Pitera, Marek Plura, Tadeusz Zwiefka, Bogdan Zdrojewski, Janusz Lewandowski. Za zmianami głosował również niezależny eurodeputowany Kazimierz Ujazdowski.

„Przestrzeń cyfrowa potrzebuje regulacji, w innym przypadku internet nie będzie ani sprawiedliwy, ani wolny” – napisała na Facebooku Hübner.

Przeciwko zagłosowali wszyscy europosłowie PiS oraz PSL, a także reprezentujący grupę Europa Narodów i Wolności Stanisław Żółtek i Michał Marusik z Kongresu Nowej Prawicy.
Zmianom sprzeciwili się także niektórzy spośród deputowanych Europejskiej Partii Ludowej oraz Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Wśród chadeków byli to wybrani z list PO: Michał Boni, Róża Thun Und Hohenstein, Danuta Jazłowiecka, Adam Szejnfeld. Wśród socjaldemokratów: Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke, Lidia Geringer de Oedenberg z SLD oraz Adam Gierek z Unii Pracy.

Podczas konferencji prasowej europosłowie PiS oznajmili, że wszyscy głosowali przeciwko dyrektywie, gdyż widzą w niej krok ku cenzurze w sieci.

Dyrektywa o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie.


źródło:


Czytaj więcej…

Europosłowie PO za ACTA2. Stanowisko zajęli Hübner i Zwiefka

Kontrowersyjną dyrektywę, określoną przez jej przeciwników mianem ACTA2, poparło co najmniej dwóch eurodeputowanych PO – Danuta Hübner i Tadeusz Zwiefka. „Przestrzeń cyfrowa potrzebuje regulacji, w innym przypadku internet nie będzie ani …

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *