Euroliga: Fenerbahce Beko Stambuł – Anadolu Efes Stambuł …

Euroliga: Fenerbahce Beko Stambuł - Anadolu Efes Stambuł ...

Fenerbahce wygrało Euroligę w 2017 roku, pokonując w finale Olympiacos B.C. (80:64). Turcy grali w czterech ostatnich turniejach finałowych, trzykrotnie dochodząc do finału. Sytuacja kadrowa przed derbowym meczem z Efesem jest jednak dość skomplikowana. Na skutek urazów, ze składu wypadło kilku ważnych graczy. Trener Żeljko Obradovic nie będzie mógł wystawić dwóch byłych koszykarzy NBA – Joffreya Lauvergne’a i Luigiego Datome’a. Mecz z trybun może także obejrzeć paru kolejnych zawodników. W tych warunkach, sięgnięcie po drugie w historii klubu trofeum byłoby ogromnym sukcesem.

 

Lokalny rywal „Legend” zameldował się w Final Four pierwszy raz od ponad 18 lat. Na uwagę zasługuję fakt, że turecka drużyna powtórzyła sukces z tym samym co wtedy trenerem – Erginem Atamanem. Metamorfoza jaką od końca poprzedniej edycji Euroligi przeszedł 13-krotny mistrz Turcji jest zaskakująca. Gruntowna przebudowa drużyny pozwoliła przeskoczyć z ostatniego miejsca do półfinału rozgrywek, a to jeszcze nie koniec. W składzie stambulczyków jest kilku klasowych graczy, którzy mogą odegrać kluczowe role w zbliżającym się meczu. Najlepiej przekonali się o tym ich najbliżsi rywale, którzy w derbowym pojedynku na początku sezonu przegrali z „Granatowo-Białymi” (83:89).

 

Transmisja meczu Fenerbahce Beko Stambuł – Anadolu Efes Stambuł o 17:45 na Polsatsport.pl. Premiera telewizyjna od 23:00 w Polsacie Sport News.

 


Czytaj więcej…

Euroliga: Fenerbahce Beko Stambuł – Anadolu Efes Stambuł …

… ma drużyna Fenerbahce, w której składzie zabraknie kilku ważnych graczy. Ich przeciwnik zrobił ogromny progres od ostatniego sezonu i będzie chciał to udowodnić. Transmisja meczu Fenerbahce Beko Stambuł – Anadolu Efes Stambuł na Polsatsport.pl.

Źródło: polsatsport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *