Era Jazzu 2019. Pół wieku po śmierci Krzysztofa Komedy jego …

F1: Lewis Hamilton pogratulował Charlesowi Leclercowi

Era Jazzu powstała w Poznaniu w 1998 r. Kilka lat później koncerty pod tym szyldem odbywały się głównie w Warszawie. Do Poznania Era Jazzu, teraz jako kilkudniowy Aquanet Jazz Festival, wróciła w 2015 r.

Tym razem – podobnie jak w poprzednich dwóch sezonach – organizatorzy zapraszają na klubowy koncert, projekt specjalny i galę festiwalową. I zapowiadają wieloletni projekt poświęcony ikonie jazzu związanej z Poznaniem.

Festiwal rozpocznie 12 kwietnia projekt Reggiego Washingtona, basisty, który był trzy lata temu w Poznaniu. Tym razem przedstawi swoje nowe Trio Afroistic. Artyści zagrają w klubie Blue Note. – Fajna muzyka, połączenie funky z elementami afrykańskimi, bo liderem jest Herve Samb, gitarzysta i wokalista z Senegalu. Od 15 lat mieszka we Francji i nagrywa płyty z najważniejszymi artystami – opowiada Dionizy Piątkowski.


Czytaj więcej…

Era Jazzu 2019. Pół wieku po śmierci Krzysztofa Komedy jego …

Najważniejszym elementem tej edycji Ery Jazzu będzie projekt zatytułowany „Czas Komedy”. – Krzysztof Komeda, związany z tym miastem, jest tutaj różnie honorowany – mówi Dionizy Piątkowski. – Chcemy przypomnieć, że jest nasz. Dedykowany mu …

Źródło: Poznan.Wyborcza.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *