Emerytura plus. Rząd przyjął projekt ustawy [trzynasta emerytura …

Emerytura plus. Rząd przyjął projekt ustawy [trzynasta emerytura ...

Premier podkreślił, że rząd w ramach programu gospodarczo-społecznego dba o godne zarobki dla polskich rodzin. – Dzisiaj chcemy w ramach możliwości, na które państwo stać, przekazać też emerytom pewne dodatkowe środki – minimalną emeryturę plus, dla każdego w tym samym wymiarze” – podkreślił szef rządu podczas konferencji prasowej.

 

Podkreślił też, że „ten rok jest pierwszym od 30 lat, kiedy mamy takie potrójne działanie na rzecz emerytów”. Wskazał, że te działania to: kwotowa waloryzacja emerytur, świadczenie Emerytura Plus i obniżony PIT. 

 

 

Premier: cykl podwyżek dla nauczycieli od 2017

 

– Kiedy jedni szukają w Polsce dyktatury, my zwiększamy emerytury i będziemy na pewno zwiększać je również w kolejnych latach. Ten program poprawy losu emerytów jest rozpisany na wiele lat – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Reporterka Polsat News Anna Krawczyk-Szot zwróciła uwagę na fakt, że tzw. trzynasta emerytura ma kosztować 10 mld zł, podczas gdy podwyżki dla nauczycieli to koszt ok. 17 mld zł. – Dlaczego te pieniądze są dla emerytów, a nie ma dla nauczycieli? –  zapytała.

 

– Jest to sprawa, która bardzo nam leży na sercu. Już w 2017 roku rozpoczęliśmy cykl podwyżek dla nauczycieli – przekonywał szef rządu.

 

Jak dodał, rządzący zastanawiają się nad „politycznym aspektem działań ZNP, w którym w tym roku są wybory”. – Pan przewodniczący Broniarz startuje w tych wyborach (…) Ja to odczytuję jako element kampanii wyborczej w ramach ZNP – powiedział premier.

 

Nie trzeba składać wniosku

 

– Nie trzeba będzie składać wniosku o Emeryturę plus, wypłata świadczenia będzie realizowana „z urzędu”, nie będzie trzeba składać wniosku o jej przyznanie – zapewniła podczas konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

– Z całą pewnością emeryci byli tą grupą, której sytuacja dochodowa bywała trudna i tę politykę podnoszenie minimalnych emerytur od samego początku rząd Zjednoczonej Prawicy bardzo konsekwentnie realizuje – powiedziała minister.

 

– Pierwotnie prezentując ten projekt mówiłam, że może być spokojna ta grupa, która otrzymuje świadczenia wychowawcze, świadczenia z pomocy społecznej, czy dodatki mieszkaniowe, bo ta dodatkowa emerytura nie będzie wliczona do dochodu. Ta grupa została też poszerzona o te osoby, które korzystają z Funduszu Alimentacyjnego, które wykorzystują ulgę rehabilitacyjną, bądź nie będzie to wliczone do przychodu przy rencie socjalnej – poinformowała.  

 

Jak powiedziała Elżbieta Rafalska, ze świadczenia skorzystają ci, którzy są w powszechnym systemie ubezpieczeń, rolnicy, którzy są w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, służby mundurowe, inwalidzi i renciści wojenni oraz osoby pobierające kompensacyjne świadczenia nauczycielskie, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, czy renty socjalne.

 

Świadczenie dla blisko 10 mln emerytów

 

Zgodnie z projektem ws. „Emerytury plus”, kwota świadczenia nie będzie wliczana do dochodu w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej, o dodatkach mieszkaniowych oraz o świadczeniu wychowawczym. Świadczenie nie będzie też objęte egzekucją komorniczą.

 

Przekazała, że osób uprawnionych do świadczenia będzie niemalże 10 mln zł. – Dokładnie 9 mln 800 tys. osób – podała. 

 

Dodatkowa emerytura trafi do prawie 7 mln emerytów oraz ponad 2,5 mln rencistów. 

 

Świadczenie „Emerytura plus”, czyli plan zakładający wypłatę „trzynastki” dla emerytów i rencistów w wysokości najniższej emerytury, ma obowiązywać od 1 maja. 


Czytaj więcej…

"Emerytura plus". Dla kogo przygotowano świadczenie, w jakiej …

"Emerytura plus" jest jedną z propozycji przedstawionych przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości na konwencji partii w lutym br. Nowy program zgodnie z obietnicą obejmie wszystkich emerytów i rencistów bez względu na wysokość dotychczasowych …

Źródło: Money.pl

"Emerytura plus". Do kogo trafią "trzynastki"? Projekt już w Sejmie

"Emerytura plus". Projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. (tzw. trzynastek) wpłynął wczoraj do Sejmu. Przewiduje on, że świadczenie w kwocie 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto) otrzymają także osoby …

Źródło: Onet.pl

Emerytura plus: Kto dostanie trzynastą emeryturę? Ile wyniesie? Czy …

Projekt ws. świadczenia "Emerytura plus" wpłynął we wtorek do Sejmu, kilka godzin po tym, jak został przyjęty przez rząd. Świadczenie będzie przysługiwało ponad 9,8 mln świadczeniobiorców (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys.

Źródło: Interia

Trzynasta emerytura dla kolejnej grupy osób. Projekt już w Sejmie

… świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku wpłynął we wtorek do Sejmu. Przewiduje on, że świadczenie otrzymają także osoby pobierające tak zwaną matczyną emeryturę. Projekt ws. świadczenia "Emerytura plus" wpłynął do Sejmu we …

Źródło: TVN24 BiS

Emerytura Plus. Pieniądze dostanie więcej osób! Sukces "Superbiz …

Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął we wtorek projekt ustawy ws. Emerytury Plus – jednorazowego dodatku dla wszystkich emerytów i rencistów w kwocie 1100 zł brutto. Dzięki interwencji naszej redakcji oraz Instytutu Emerytalnego w Ministerstwie …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Emerytura Plus. Rząd przyjął projekt ustawy. Niektórzy dostaną …

Premier Morawiecki podkreślił, że ten rok jest pierwszym od 30 lat, kiedy wprowadzane jest potrójne działanie na rzecz emerytów. Oprócz świadczenia "Emerytura plus" miał na myśli też kwotową waloryzację emerytur wynoszącą co najmniej 70 złotych, oraz …

Źródło: Gazeta.pl

Emerytura plus. Rząd przyjął projekt ustawy [trzynasta emerytura …

Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie "emerytura +". Świadczenia w wysokości 1100 zł brutto będą wypłacane w maju wraz z comiesięcznym świadczeniem. Partia Prawo i Sprawiedliwość już w lutym podczas swojej konwencji zapowiedziała wprowadzenie …

Źródło: Express Bydgoski

Emerytura plus. Rząd przyjął projekt ustawy. Dodatkowe 1100 zł …

Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu Emerytura plus – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Emeryci i renciści mają otrzymać dodatkowo w maju 1100 zł brutto, czyli 888 zł na rękę, niezależnie od wysokości …

Źródło: polsatnews.pl

Praca Warszawa | Dodatkowe opcje dla niepełnosprawnych | Ogłoszenia Gratka.pl

Praca Warszawa. Dodatkowe opcje dla niepełnosprawnych. Oferty pracy na Gratka.pl. Znajdź pracę dobrze płatną . Daj pracę specjalistom. Codziennie nowe …

Źródło: Gratka

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *