Elżbieta Witek na czele MSWiA. Przyjaciółka Beaty Szydło, polecał …

Wybory prezydenckie na Litwie wygrał kandydat niezależny Gitanas ...

Witek będzie odpowiadać m.in. za policję, straż pożarną, ochronę granic, zarządzanie kryzysowe czy dowody osobiste. Dotychczasowy minister Joachim Brudziński został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Elżbieta Witek pochodzi z dolnośląskiego Jawora, gdzie do 2006 r. pracowała jako nauczycielka i dyrektorka szkoły. Ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe z wiedzy o Unii Europejskiej.

Pracę magisterską napisała w 1980 r. o roli i pozycji państw mniejszych na konferencji pokojowej w Paryżu w 1919 r.

Razem z mężem zaangażowała się w działalność opozycyjną, tworząc oświatową „Solidarność” w Jaworze. 31 sierpnia 1982 r. po manifestacji została skazana na trzy miesiące aresztu i zwolniona z pracy. Odwołała się do sądu, gdzie wygrała.

W latach 90. działała w Ruchu Obywatelskim Akcja Demokratyczna Frasyniuka i Bujaka, a członkinią PiS jest od początku działania tej partii w 2001 r. W 2002 r. została wybrana do rady miasta Jawora. Od 2005 r. jest posłanką z okręgu legnickiego. Obecnie zasiada w komisji regulaminowej Sejmu.


Czytaj więcej…

Elżbieta Witek na czele MSWiA. Przyjaciółka Beaty Szydło, polecał …

Pani poseł Elżbieta Witek jest doświadczonym parlamentarzystą, jest osobą do której mamy pełne zaufanie, osobą poważną, doskonale zorientowaną we wszystkich problemach naszego życia – zachwalał ją kilka lat temu Jarosław Kaczyński. – Nie jestem aż …

Źródło: Wirtualna Polska

Elżbieta Witek nową szefową MSWiA

Elżbieta Witek wraca na stanowisko ministra. Była rzeczniczka i szefowa gabinetu politycznego Beaty Szydło stanęła na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zastąpiła na tym stanowisku Joachima …

Źródło: TVN24

Elżbieta Witek nowym szefem MSWiA. Kim jest następca …

Elżbieta Witek zasiada w poselskich ławach Prawa i Sprawiedliwości od 2005 roku. Z polityką związana jest przez większość swojego życia – od 1980 roku, kiedy to wstąpiła do Solidarności. Za działalność opozycyjną była nawet aresztowana i straciła pracę.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Elżbieta Witek nowym szefem MSWiA

Zmiana na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji stała się faktem. Fotel szefa MSWiA zwolnił odchodzący do Europarlamentu Joachim Brudziński, a jego miejsce, ku zaskoczeniu części mundurowego środowiska, zajęła Elżbieta Witek.

Źródło: InfoSecurity24

Elżbieta Witek nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji …

Witek będzie odpowiadać m.in. za policję, straż pożarną, ochronę granic, zarządzanie kryzysowe czy dowody osobiste. Dotychczasowy minister Joachim Brudziński został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Elżbieta Witek pochodzi z dolnośląskiego …

Źródło: Wroclaw.Wyborcza.pl

Rekonstrukcja rządu. Elżbieta Witek zajęła miejsce Joachima …

Pochodząca z Jawora Elżbieta Witek została nowym szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na stanowisku zastąpiła Joachima Brudzińskiego, który zdobył mandat europosła. Nowa minister jest bliską współpracowniczką Beaty Szydło.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *