W Paryżu zdecydowanym faworytem będą gospodarze. W poprzedniej kolejce obydwie drużyny wygrały swoje spotkania, Francja pokonała Mołdawię 4:1, a Islandia Andorę 2:0. W ostatnim starciu „Trójkolorowych” świetnie zaprezentowali się Antoine Griezmann oraz Kylian Mbappe. Tym razem ich dyspozycja również może być kluczowa w zdobyciu trzech punktów.

Ostatni raz zespoły mierzyły się w październiku ubiegłego roku. W towarzyskim starciu padł remis 2:2. Warto zaznaczyć, że piłkarze Erika Hamréna wygrywali już 2:0, by w doliczonym czasie gry stracić prowadzenie po golu z rzutu karnego. Islandia z pewnością chciałaby powtórzyć ten rezultat w poniedziałkowym starcu o punkty, ale tym razem o korzystny rezultat będzie znacznie ciężej.

Po zaskakująco dobrym udziale na Euro 2016 Islandia chce powtórzyć swój wyczyn i ponownie wyjechać na mistrzostwa Starego Kontynentu. Trzeci z rzędu awans na wielką imprezę byłby największym wyczynem tego kraju. Faworytem do pierwszego miejsca jest niewątpliwie Francja, zatem wydaje się, że realna droga na mistrzostwa Europy gości prowadzi przez drugie miejsce. Nie będzie jednak łatwo, ponieważ w walce o wyjazd będzie liczyć się równie silna Turcja.

Transmisja meczu Francja – Islandia od godziny 20.35 w Polsacie Sport.