El. ME 2020: Austria – Polska. Włosi wyróżnili Piątka. "To za duży …

El. ME 2020: Austria - Polska. Włosi wyróżnili Piątka. "To za duży ...

Utalentowanym piłkarzem interesował się już poprzedni selekcjoner Biało-Czerwonych Adam Nawałka, ale na premierowy występ Piątek musiał poczekać do kadencji Jerzego Brzęczka.

Rozbijający się w Serie A łokciami 23-letni napastnik debiut w reprezentacji Polski miał jednak mizerny. We wrześniowym towarzyskim meczu z Irlandią po prostu wtopił się w zespół. Biało-Czerwoni po kiepskiej grze zremisowali we Wrocławiu 1:1, a Piątek został zdjęty po godzinie. W tym czasie zaliczył kilka strat i nie wykorzystał jednej dobrej okazji.

W październiku Brzęczek postawił na niego ponownie, tym razem już w meczu o stawkę. Na Stadionie Śląskim napastnik wtedy jeszcze Genui zagrał od pierwszej minuty z Portugalczykami w Lidze Narodów. W 18. minucie strzelił pierwszego gola w biało-czerwonych barwach, ale Polacy przegrali 2:3, więc nie było czego świętować.

W czwartek, już jako piłkarz Milanu, Piątek ponownie trafił do siatki, w 68. minucie znakomicie odnajdując się w polu karnym Austriaków.

Więcej goli w tym meczu nie padło, dlatego Piątek po raz pierwszy mógł się poczuć w reprezentacji jak w Milanie, gdzie niemal co tydzień w pojedynkę przesądza o zwycięstwach, mimo że nie ma zbyt wielu okazji do zdobycia bramek.

W 75. minucie „El Pistolero” miał jeszcze stuprocentową okazję na gola numer dwa. Robert Lewandowski mógł kończyć sam, ale wolał wyłożyć piłkę będącemu na fali koledze z Milanu. W tej sytuacji Piątkowi zabrakło jednak precyzji. Na kwadrans przed końcem mógł zamknąć spotkanie, ale nerwy były do końca, bo 23-letni napastnik strzelił pół metra obok bramki.

Piątka najmocniej wyściskał selekcjoner. Dzięki bramce napastnika Milanu Brzęczek odniósł pierwsze zwycięstwo z polską kadrą.

Austria – Polska: Gol Piątka! (WIDEO)

Austria – Polska: Gol Piątka! (WIDEO). ch, Polsat Sport. 2019-03-21, 22:13. Po bezbarwnej pierwszej połowie, grę reprezentacji Polski pobudziło pojawienie się na murawie Krzysztofa Piątka. Snajper AC Milan już dziewięć minut po wejściu na boisko trafił do …

Źródło: polsatsport.pl

Potrzebował dziesięciu minut. Piątek znów zrobił coś z niczego

Krzysztof Piątek potwierdził wysoką formę z ligi włoskiej i w pojedynkę przesądził o zwycięstwie Polaków z Austriakami 1:0 na otwarcie eliminacji Euro 2020. To drugi gol napastnika Milanu w reprezentacji, ale pierwszy na wagę trzech punktów.

Źródło: Sport TVN24

Mimo kapitalnych występów w barwach Milanu, Krzysztof Piątek rozpoczął mecz z Austrią na ławce rezerwowych, a miejsce obok Roberta Lewandowskiego zajął Arkadiusz Milik, również będący w wysokiej formie i strzelający ostatnio regularnie gole dla …

Źródło: WP SportoweFakty