Wyspiarze są w imponującej dyspozycji. W pierwszym meczu eliminacji na Wembley rozbili Czechów aż 5:0. Nikt chyba nie spodziewał się, aż takiej dominacji Anglików. W niesamowitej formie jest Raheem Sterling, który przed własną publicznością zdobył hat-tricka. Teraz podopieczni Garetha Southgate’a chcą powtórzyć swoją grę z teoretycznie niżej notowaną Czarnogórą.

Gospodarze mają na swoim koncie jeden punkt. W ostatnim meczu zremisowali z Bułgarią 1:1 i będą chcieli podtrzymać swoje szanse na wyjazd na Euro. Pierwsze miejsce grupy jest raczej zarezerwowane dla Anglików, za którymi przeważają również statystyki. Trzy lwy nie przegrały jeszcze z Czarnogórą. Dobrym prognostykiem dla gospodarzy jest fakt, że ich rywale nie wygrali jeszcze w Podgoricy, dwukrotnie remisując. Jednak w poniedziałkowy wieczór to się może zmienić.

Czarnogóra jeszcze nigdy nie zagrała na mistrzostwach Europy. Urwanie choćby punktu świetnie dysponowanej Anglii mogłoby przedłużyć marzenia o wielkiej imprezie dla tego młodego kraju.

Transmisja meczu Czarnogóra – Anglia od godziny 20.35 w Polsacie Sport News.