Eileen O'Riordan: “Nie wyobrażam sobie lepszego uczczenia pamięci mojej córki”

Zuzanna Dąbrowska: Beata Mazurek też może zostać blondynką

Ciało 46-letniej wokalistki The Cranberries znaleziono w londyńskim pokoju hotelowym w styczniu 2018 r. Jako przyczynę śmierci artystki podano utonięcie spowodowane zatruciem alkoholowym. Agencja Reuters informowała, że w pokoju piosenkarki znaleziono pięć opróżnionych miniaturowych buteleczek po alkoholu i pustą butelkę szampana, a badania toksykologiczne wykazały, że miała we krwi poziom alkoholu czterokrotnie wyższy niż pozwalający na legalne prowadzenie samochodu (w Wielkiej Brytanii wynosi on 0,8 promila).

Zespół był wówczas w trakcie prac w studiu nagraniowym. Ich owoc, album „In the End”, trafił do sklepów płytowych. To ósma i ostatnia praca w dyskografii The Cranberries. Płyta zawiera 11 utworów, w tym „All Over Now”, opublikowany 15 stycznia – w pierwszą rocznicę śmierci O’Riordan. „Dolores napisała piosenki o bardzo trudnych chwilach ze swojego życia; chciała to wyśpiewać i przepracować, zostawić za sobą” – tłumaczył w rozmowie z Associated Press perkusista Fergal Lawler.

Członkowie zespołu poinformowali fanów, że to ostatni album grupy. Muzycy nie zamierzają szukać zastępczyni dla zmarłej wokalistki.

The Cranberries, założony w Limerick w 1989 roku, zdobył międzynarodową sławę w latach 90. XX wieku dzięki takim hitom jak „Linger” i „Zombie”. Zespół wydał siedem albumów, z czego ostatni w kwietniu 2017 roku. Według oficjalnej strony internetowej The Cranberries zespół sprzedał 40 mln płyt.

Źródło: AP


Czytaj więcej…

Ostatni album The Cranberries ze zmarłą Dolores O'Riordan dostępny w sieci

Album "In The End" to ostatnia płyta z repertuaru The Cranberries. Płyta zawiera 11 utworów, które możemy już odsłuchać za pośrednictwem Apple Music i Spotify. Płyta została wyprodukowana przez Stephena Streeta przy wsparciu rodziny zmarłej Dolores.

Źródło: Antyradio.pl

The Cranberries żegnają się z fanami. "In the End" już w sklepach

Ostatni album The Cranberries trafił do sklepów i na serwisy streamingowe; płytą "In the End" zespół żegna się z fanami. W 2018 r. zmarła wokalistka i gitarzystka irlandzkiej grupy Dolores O'Riordan. The Cranberries byli wówczas w trakcie prac nad nowym …

Źródło: Onet.pl

Eileen O'Riordan: “Nie wyobrażam sobie lepszego uczczenia pamięci mojej córki”

„In The End” został zarejestrowany w Londynie, w kwietniu i maju 2018 roku. Jest przepełniony smutkiem. To celebracja, uczczenie pamięci Dolores oraz trzydziestoletniego dorobku muzycznego The Cranberries. Album jest świadectwem niezwykle …

Źródło: cgm.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *