Egzamin gimnazjalny 2019 – PRZECIEKI. Co pojawi się na teście?

Egzamin gimnazjalny 2019 - PRZECIEKI. Co pojawi się na teście?

Egzamin gimnazjalny 2019 – jak ubrać się na egzamin gimnazjalny? Czy obowiązuje strój galowy na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty? Te i podobne pytania za każdym razem dręczą wielu uczniów, a także ich rodziców. Często zdarza się, że to nauczyciele sugerują, w co powinni być ubrani uczniowie, jednak w tej chwili "moda uczniowska" rządzi się swoimi prawami. W co powinniśmy ubrać się na egzamin gimnazjalny 2019 lub egzamin ósmoklasisty 2019? Sprawdzamy, jakie zasady obowiązują obecnie w szkołach.

» Egzamin ósmoklasisty 2019 – jak będzie wyglądał? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE PDF]

W szkołach od wielu lat obowiązują zasady, które definiują strój na egzamin gimnazjalny/egzamin ósmoklasisty lub inne ważne wydarzenia. Najczęściej zalecanym strojem dla chłopców są ciemne spodnie i biała koszula lub garnitur, a dla dziewcząt granatowa lub czarna spódnica i podobnie jak u płci przeciwnej – biała koszula.

Wszystko zależy również od rodzaju placówki oraz od obecnie panującej wśród uczniów mody. Obecnie dziewczęta bardzo często decydują się na założenie jednolitej sukienki w białym, czarnym, szarym lub granatowym kolorze lub rezygnują ze spódnicy na rzecz spodni w podobnych kolorach.

Częściej ze strojem na egzamin gimnazjalny/egzamin ósmoklasisty problem mają chłopcy. Jeśli chodzi o wygodę podczas pisania testu, najczęściej zamiast garnituru zakładają ciemne spodnie i jasną koszulę, a dodatkowo rezygnują z marynarki.

» Egzamin gimnazjalny 2019 – TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

W niektórych szkołach można spotkać się także ze specjalnymi wymaganiami co do stroju na egzamin gimnazjalny/ósmoklasisty. W takim przypadku uczniowie muszą się do nich zastosować i ubrać się na egzamin według panujących w danej placówce zasad. Jeśli w szkole obowiązują mundurki, to najczęściej również na egzamin gimnazjalny/ósmoklasisty uczniowie muszą je założyć. Bardzo często na egzaminach wymagany jest mundurek w specjalnej galowej wersji, jeśli w danej placówce obowiązuje taki strój lub przynajmniej jeden element nawiązujący do oficjalnego stroju szkolnego. Mogą to być np. tarcze lub apaszki w kolorach szkoły.

» Egzamin ósmoklasisty 2019 – POPRAWKA: kiedy jest i dla kogo dodatkowy termin?

Jak widać, wszystko zależy od zwyczajów przyjętych w danej placówce. Jest jednak bardzo dużo możliwości, żeby ubrać się na egzamin gimnazjalny/ósmoklasisty elegancko i wciąż zachować obowiązujące zasady. Niezmiennie jednak od lat królują kolory biały, czarny i granatowy podczas takich wyjątkowych uroczystości szkolnych jak np. rozpoczęcie roku.

RadioZET.pl/KP


Czytaj więcej…

Egzamin ósmoklasisty 2019 – odpowiedzi. Arkusze i pytania: polski …

W całym kraju rozpocznie się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Testy potrwają trzy dni. Na początek uczniowie sprawdzą się na egzaminie z języka polskiego. Od 15 do 17 kwietnia – egzaminy dla …

Źródło: Gazeta Pomorska

Egzamin ósmoklasisty 2019. Podstawowe zasady, harmonogram i …

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Po raz pierwszy zostanie on przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.

Źródło: Wirtualna Polska

Jak się ubrać na egzamin gimnazjalny 2019 i co założyć w dniu …

Egzamin gimnazjalny 2019 – jak ubrać się na egzamin gimnazjalny? Czy obowiązuje strój galowy na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty? Te i podobne pytania za każdym razem dręczą wielu uczniów, a także ich rodziców. Często zdarza się …

Źródło: Radio ZET

Egzamin gimnazjalny 2019 – PRZECIEKI. Co pojawi się na teście?

Egzamin gimnazjalny 2019 to już ostatni tego rodzaju sprawdzian. W kolejnych latach będą odbywać się już tylko egzaminy ósmoklasisty, które różnić będą się nieco formą. Pierwszy z nich odbędzie się już w tym roku jednocześnie z tym przeznaczonym dla …

Źródło: Radio Eska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *