Dziennikarka wyznaje w mediach społecznościowych: Byłam …

Dziennikarka wyznaje w mediach społecznościowych: Byłam ...

Magda Gacyk pochodzi z Gdańska. W przeszłości prowadziła m.in. program „Kawa czy herbata” w TVP 1. Była także związana z Radiem Kolor, Radiem WAWA oraz Radiem Gdańsk.

Magda Gacyk nigdy nie zapomni tamtej nocy, gdy zaczął się jej koszmar. „Kiedy miałam 10 lat zaprosił mnie do swojego pokoju na oglądanie „dobranocki”. Drzwi zamknął na klucz… Mam lepszy odbiornik niż w świetlicy, ale tylko jeden fotel. Musisz usiąść mi na kolanach – mówił, obmacując mnie i całując. Nie wszystko pamiętam, ale pamiętam dokładnie, jakie miałam wtedy majtki, w które wsadzał mi rękę. Były białe w różowe kwiatki, z delikatną lamówką. I pamiętam, że kiedy wyrwałam się i biegłam do drzwi, bałam się, że klucz w zamku się zatnie i nie ucieknę” – kontynuowała opowieść dziennikarka na Facebooku.

Ksiądz, który molestował dziennikarkę nie żyje. Lata temu zmarł na serce. „Ksiądz, który mnie molestował, ma poświęconą mu stronę na Wikipedii. Napisano tam, że w czasie Drugiej Wojny Światowej był bohaterem i że odznaczono go Krzyżem Walecznych i Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami (…) Nie czuję się jego ofiarą. Nie chcę być jego ofiarą. Nie chcę mieć etykietki ofiary. Żałuję tylko, że umarł, zanim byłam gotowa do konfrontacji. A od lat wiem, jak wtedy bym się zachowała. Plunęłabym mu w twarz. Bez słowa” – dodała Magda Gacyk.

Magda Gacyk nie kryła, że do wyznania skłonił ją film „Tylko nie mówi nikomu” Tomasza Sekielskiego. To dokument o pedofilii w Kościele. „Mój dawny kolega radiowy Tomasz Sekielski zrobił ważny film i wiem, że choć moja historia nie jest ważna, bo jest wiele ważniejszych i trudniejszych, to nie mogę już milczeć. Bo nie mam sobie co wybaczyć. Ani ja ani inne ofiary” – pisze dziennikarka.

Gacyk nie miała wątpliwości, że nie może teraz milczeć w tej sprawie. – Dużo mnie kosztował ten wpis, ale jednocześnie poczułam, że muszę to zrobić. Właśnie teraz, kiedy w Polsce jest tak głośno o filmie „Tylko nie mów nikomu”. Kiedy kliknęłam „opublikuj” czułam ogromne, skrajne emocje, a jednocześnie wiem, że tak trzeba, że trzeba wrzucać kolejne kamyki czy kamienie do tego ogródka, dawać kolejne świadectwa. Musimy być silni, musimy być odważni, bo inaczej nic się nie zmieni, sprawa się rozmyje i wielu nadal będzie udawało, że nic się nie stało, nic się nie dzieje. A dzieje się i powinniśmy o tym głośno mówić. Głośno i odważnie – powiedziała Magda Gacyk w „Wyborczej”.

Dokument Sekielskiego wywołał burzę

Dokument „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich pojawił się w serwisie Youtube 12 maja. Obejrzało go już ponad 17 mln ludzi na kanale youtube.com/sekielski. W dwugodzinnym dokumencie braci Sekielskich znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i sprawców, rozmowy z psychologiem i prawnikami.

– Mam nadzieję, że każdy, kto zobaczy film, będzie o nim myślał przez kilka kolejnych dni. I że ten film faktycznie będzie sprawiał ból – powiedział dziennikarz w rozmowie z Onetem.

Niewykluczone, że „Tylko nie mów nikomu” rozpocznie proces rozliczania pedofilii w kościele. Bo do tej pory kościół – zdaniem autora porażającego dokumentu – jedynie pozorował działania.

Słynny piosenkarz zatrzymany. Ciążą na nim straszne zarzuty


Czytaj więcej…

Dziennikarka wyznaje w mediach społecznościowych: Byłam …

Dziennikarka Magda Gacyk opublikowała na Facebooku post, w którym wyznaje, że w dzieciństwie była molestowana przez księdza. W poruszającym wpisie podkreśla, że do upublicznienia swojej historii zainspirował ją film braci Sekielskich "Tylko nie mów …

Źródło: Onet.pl

Bolesna opowieść byłej dziennikarki TVP. Mówi o ohydnym czynie …

Dziennikarka Magda Gacyk to kolejna ofiara księdza pedofila, która miała odwagę opowiedzieć o swojej tragedii sprzed lat. Na swoim koncie na Facebooku zamieściła wstrząsającą relację. „Byłam molestowana przez księdza. Charyzmatycznego, ambitnego …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *