Dzień Dziecka 2019 w Łodzi. Jakie atrakcje przygotowały miasto …

MŚ U20: jak polska młodzież radzi sobie w meczach ostatniej szansy?
  • Swoje dwudniowe świętowanie najmłodsi z Łodzi mogą spędzić przy pokazach iluzjonistów, grach LEGO, w teatrze czy na świeżym powietrzu – propozycji jest bardzo wiele
  • Miejskie obchody Dnia Dziecka przewidziano na niedzielę w pasażu Schillera
  • Najmłodsi mogą też skorzystać z oferty sportowej, jaką proponuje MOSiR lub wybrać organizowany na Piotrkowskiej Festiwal Słodkości

Miejskie świętowanie Dnia Dziecka – przewidziane od południa w niedzielę – rozpocznie się… na pokładzie Statku Kapitana Haka. Publiczność ruszyć ma w podróż po wszystkich kontynentach w poszukiwaniu wielkiego skarbu. A wszystko to za sprawą Teatru Piccolo, który o godzinie 12 zaprezentuje bajkę o piratach.

Dla dzieci przewidziano też dodatkowe atrakcje – w pasażu będą „dmuchańce”, trampoliny, pokazy pojazdów policyjnych i strażackich.

Znajdzie się tam również wioska indiańska czy namiot sferyczny z technologią VR. Przez cały dzień w pasażu Schillera i na Piotrkowskiej obecni będą cyrkowcy, szczudlarze i postaci z bajek.

Organizatorzy zaplanowali również występy – swoje umiejętności zaprezentują m.in. strażacy miejscy z Animal Patrolum prezentujący sprzęt do ratowania zwierząt. Odbędzie się też wystawa kotów oraz zabawy edukacyjne, przygotowane przez Uniwersytet Łódzki, straż miejską i policję.

Przez cały dzień w OFF Piotrkowska najmłodsi będą mogli zetknąć się z prawdziwą magią. Od 10 rano zaplanowano pokazy iluzjonistów, które o godzinie 16 uświetni występ jednego z najbardziej znanych polskich magików – Jerzego J. Buczyńskiego.

Magia dziać się będzie także w kuchni – najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych studia Book&Cook oraz Pracowni Bistro. Nowy sezon rozpoczną także słodkie waFFle.

W najbliższą sobotę łódzki aquapark Fala przejmą dzieci. Wszyscy, którzy nie ukończyli 18 lat będą mogli korzystać z atrakcji w promocyjnych cenach. Za jedną godzinę zabawy dzieci i młodzież zapłacą tylko 5 zł. W planach jest m.in. aquazorbing oraz nagrody dla dzieci – wejściówki do aquaparku, vouchery na darmowe lekcje pływania czy akcesoria sportowe. Przewidziano też rodzinne zawody w wodzie.

Nietypowy sposób na spędzenie Dnia Dziecka proponuje łódzki wiceprezydent Wojciech Rosicki. Zapalony wędkarz w sobotę organizuje dla najmłodszych pierwszy turniej wędkarski skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Zasady udziału w turnieju są bardzo proste – trzeba zapisać się, zabrać wędkę, przyjść do parku na Zdrowiu i złowić jak najwięcej ryb. Dla zwycięzców rywalizacji przewidziano nagrody. Połów będzie odbywał się na zasadzie „złap i puść”, więc młodzi wędkarze powinni używać haczyków bezzadziorowych. Turniej rozpoczyna się o godzinie 9 rano, przy największym stawie parku im. Józefa Piłsudskiego, w pobliżu dawnego lunaparku. Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres: srodowisko@uml.lodz.pl.

Dzień Dziecka może być też doskonałą okazją do aktywności fizycznej. W sobotę na całodniowe zajęcia sportowe zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Już o 9 rano w parku im. poniatowskiego rozpocznie się parkrun, czyli bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Równolegle na Orliku przy Stawach Jana ruszy „połów” młodych talentów sportowych – przewidziany dla dzieci w wieku między 6 a 7 lat.

Kolejne grupy wiekowe spotykać się będą w tym samym miejscu w kolejnych godzinach.

MOSiR przygotował też ofertę dla całych rodzin. Zajęcia z rodzinnej gimnastyki sportowej odbędą się w sobotę o 19.30 w hali sportowej przy ulicy Karpackiej.

W niedzielę przy Piotrkowskiej 217 przez cały dzień zaplanowano dla dzieci i młodzieży Festiwal Słodkości. Będzie można spróbować wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek, będzie też szeroka oferta lodów rzemieślniczych.

W sobotę, między godziną 11 a 17 łódzkie zoo przewidziało dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Będą m.in. pokazy popularnonaukowe, wyścigi robo-samochodów, gry i zabawy dotyczące recyklingu i segregacji odpadów, występy hip hopowe czy quidditch dla dzieci – nauka podstaw gry z Harrego Pottera. Łódzki ogród zoologiczny zaplanował też pokaz figur lodowych czy – edukacyjnie, przy stoisku CITES – pokaz zakazanych wyrobów zwierzęcych pochodzących z przemytu.

Będą też ogromne bańki mydlane i darmowa trampolina. Impreza nie wymaga wcześniejszych zapisów, jest bezpłatna, należy jednak wykupić bilety wstępu do zoo.

(NZ)


Czytaj więcej…

Dzień Dziecka w Łodzi potrwa aż dwa dni. Mnóstwo atrakcji

W Łodzi Miejski Dzień Dziecka obchodzony będzie nie tylko w sobotę, ale również w niedzielę 2 czerwca. Wtedy to w pasażu Schillera, między godziną 12 a 17 na najmłodszych czekać będzie mnóstwo rozrywek – od przedstawień teatralnych, przez …

Źródło: Onet.pl

Dzień dziecka w Łodzi. Wybierz atrakcję dla siebie

Dzień dziecka w Łodzi. Dzieci czekają na ten dzień cały rok, a później długo go wspominają. Ważne więc, żeby dzień dziecka spędzić wyjątkowo, robić to, co się najbardziej lubi i zapewnić milusińskim moc atrakcji. W tym roku w Łodzi świętować można przez …

Źródło: fakt.pl

Dzień Dziecka 2019 w Łodzi. Jakie atrakcje przygotowały miasto …

Sukcesja zaprasza natomiast na cyrkowy dzień dziecka. W sobotę w godz. 11-18 działać tu będzie cyrkowe miasteczko, w którym będzie można zmierzyć się z żonglerką, grami zręcznościowymi, nauką chodzenia na szczudłach, równoważnią, nartami do …

Źródło: Dziennik Łódzki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *