Dzieci z objawami "syndromu wilkołaka". Dostały lek z pomylonej partii

Pomyłka producenta leków wywołała u dzieci "syndrom wilkołaka"

Z ustaleń hiszpańskiego ministerstwa zdrowia wynika, że liczba dzieci dotkniętych "syndromem wilkołaka" po spożyciu leku pod postacią syropu o nazwie Omeprazol Proclor może być większa. Farmaceutyk stosowany w celu leczenia choroby refluksowej …

Źródło: Onet.pl

Dzieci z objawami "syndromu wilkołaka". Dostały lek z pomylonej partii

Jak dotąd w sprawie potwierdzono 17 przypadków hipertrichozy, czyli nadmiernego owłosienia, u dzieci i niemowląt. Dziesięć dotyczy Kantabrii, cztery – Andaluzji, trzy – Walencji – ujawniło w środę hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Jak wynika z raportu …

Źródło: TVN Meteo

Ten lek powoduje straszne zmiany u dzieci! Fatalna pomyłka …

Wykryto pomyłkę u producenta leku dla dzieci, która u siedemnaściorga z nich doprowadziła do hipertrichozy, choroby zwanej „syndromem wilkołaka”. Dzieciom rosną nadmiernie włosy w dowolnej okolicy ciała lub nawet, całe ciało zaczyna pokrywać futro!

Źródło: fakt.pl

Hiszpania: 17 dzieci z "zespołem wilkołaka" wywołanym przez błąd …

Syndrom wilkołaka, hipertrichoza, to zaburzenie objawiające się nadmiernym owłosieniem ciała. Osoby dotknięte tym schorzeniem skarżą się na obwite owłosienie występujące na tułowiu, ramionach, a nawet na twarzy. Jest to bardzo rzadkie schorzenie o …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Pomyłka producenta leków wywołała u dzieci zespół wilkołaka

U hiszpańskich dzieci spożywających syrop na dolegliwości przewodu pokarmowego rozwijało się nadmierne owłosienie. Śledztwo wykazało, że winny jest producent leku. W syropach zamiast omeprazolu znalazł się minoksydyl — substancja pobudzająca …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *